A banki tartozás elévül?

Figyelt kérdés
A providentnek tartozom 2008 óta.Azóta nem kersetek.Páromos tartozik öt keresték levélbe de engem nem pedig ugyan az a cimunk külön vetuk fel a kölcsönt.

2014. okt. 21. 09:08
 1/5 anonim ***** válasza:
nem évül el..behajtják ráterhelik ingatlanra,ingóságra
2014. okt. 21. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Akkor évül el ha hagyják elévülni. Általában nem hagyják...
2014. okt. 21. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
100 ezer ft van szó meg nézetem a khr listán de nem tudom hogy tudjam meg mert tenyleg nem jelentkeztek tobb mint 5 éve de afekete listán be van írva a tartozás
2014. okt. 21. 13:41
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem fog. Volt olyan eset ahol a bank 12 év után húzta elő a cilinderéből egy adós adatait.


Évi kb. 30% késedelmi kamatot terhelnek rá az adósságra, majd amikor már elég sok lesz akkor kapsz egy szép kis felszólítást.


Tehát jobb ha minél előbb lerendezed.

2014. dec. 30. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az elévülés és a KHR lista között nincs összefüggés.

Ha el is évült a tartozás az nem jelenti azt, hogy meg is szünt, csak annyit, hogy bírósági úton nem érvényesíthető.

Az megint más kérdés, hogy az elévült, ezáltal behajthatatlan követeléseket többnyire le is írják.


Akik azt írják, hogy a banki tartozás nem évülhet el, azoknak lövésük sincs a témához.

2014. dec. 30. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!