Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mostanában lejárt Fundamentás...

Mostanában lejárt Fundamentás van itt valaki? irnák privit.

Figyelt kérdés
nekem most járt le és még be kell fizetnem a banknak 250 ezret plusszba.
2014. okt. 1. 19:12
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Valószínűleg deviza alapú hitel mellé lett kötve a Fundamenta, ez az oka, hogy a tartozásod nem fogyott olyan mértékben, mint amit eredetileg kalkuláltak számodra a bankban.
2014. okt. 2. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
pontos oka az ,hogy a szerződésben előre meghatározott frank összeg lett irva amit az fundamenta 8 év után beletörleszt a hitelbe. 22000frank kb. de nekem csak 2.7 millió forint megtakaritás jött össze ami nem fedezi a 22000 frankót. a 250eft hátralék igy keletkezett. kérdem én! anno ez etikus volt? vagy kénytelen vagyok kifizetni a 250 ezret?
2014. okt. 2. 17:46
 3/17 anonim ***** válasza:
a devizaingadozásról a fundamenta nem tehet. Ők fix összeget mondtak, azt tartották is, a frank lett drágább, eseteden ez 250e ft-ot jelent.
2014. okt. 2. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
akkor ez igy korrekt? nyeljem be? vagy lesz köze ennek amit az állam fontolgat mostanában? egyoldalú izé bizé stb :-)
2014. okt. 2. 19:46
 5/17 anonim ***** válasza:

Persze, a frank is deviza hitel, senkit sem érdekel, hogy beletörleszted-e a fundamentádat, mert azt a pénzt is te szedted össze.

Kifizetned ki kell, talán február környékén kezdődhet el az állami visszafizetés, itt a felvett hitelösszeg 20%-val lehet kb. számolni majd

2014. okt. 2. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
akkor ezt jópár ember bebukta? mármint hogy fizessen be xy öszeget mert a deviza gyengült?
2014. okt. 2. 20:04
 7/17 anonim ***** válasza:

Azt kell mondjam, nagy szerencséd, hogy "csak" ennyi lett a különbözet. Lesznek olyanok, akiknek a többszöröse lesz a különbség, mint neked. Te valószínűleg elég magas árfolyamon vetted fel a CHF-et, bár még így is csodálkozom, hogy megúszod 250E ft-tal. Akik pl 150 Ft körüli árfolyamon vettek fel Fundamentával kombinált hitelt, nekik kb 70%-kal nőtt a tőketartozásuk mára.

Azért van egy jó hírem is. Mivel a legújabb devizahiteles törvény szerint 2015-ben a bankoknak vissza kell fizetni az árfolyamrésből adódó többletet és a kamatemelkedésekből adódó többletet is, neked visszafog járni valamennyi pénz.

2014. okt. 2. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
150 körül vettem én is akkor. 8 éve. ekkora köcsögséget. nem gondoltam volna hogy ezzel is szívok a gyengülés végett
2014. okt. 2. 20:57
 9/17 anonim ***** válasza:
Hogy mennyire volt etikus, erről nem szívesen indítanék vitát, a devizahitelek rejtettek magukban olyan kockázati elemeket, melyekről bár mindenki tudott, most mégis mindenki áldozatnak érzi magát. Mindegy, ebben tényleg nem óhajtok állást foglalni. Lényeg, hogy ha te felvettél egy devizahitelt, annak az akkori árfolyam alapján kiszámolták a tőke és kamattartozását, amit fizettél. Az árfolyam változása miatt viszont nőtt a visszafizetendő összeged, ezért fordulhatott elő, hogy bár te mindent rendszeresen az előírt összegen fizettél, forintba átszámítva mégsem rendezted még a tartozásodat, tehát igen, 250 ezerrel még adósa vagy a banknak (semmiképp sem a Fundamentának).
2014. okt. 3. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Az összes devizahitelesnek nem csak az a problémája évek óta, hogy a havi részlete esetenként a duplájára nőtt, hanem az is, hogy a TŐKETARTOZÁSA IS megemelkedett az árfolyam növekedés miatt. Miből gondoltad, hogy ez téged nem érint?
2014. okt. 3. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!