Kihez forduljak? Bankhoz közvetlen vagy inkább közvetítőhöz?

Figyelt kérdés

Szeretnénk lakást venni, elég sürgős. Tapasztalatra lennék kíváncsi! Aki közvetlen a bankhoz ment be, személyesen a hitelért, milyen eljárásban részesült?

Vagy megéri a közvetítős hitelügyintéző? Hogyan járnánk jobban?


2010. jan. 21. 20:29
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

"A 9.17-es közvetítő okos dolgokat írt, azokat fogadd meg, de kerüld el őt jó messziről."


???


Hát tudod, kedves "banki ügyintéző", nekem úgy tűnik, én legalább jó ötleteket, építő jellegű tanácsot adtam a kérdés feltevőjének, Te viszont semmiféle konstruktív ötlettel, tanáccsal nem szolgáltál.


Az a helyzet, hogy amíg Te csak a saját bankodat ajánlhatod, addig én valóban mindegyiket. Nyilván vannak gátlástalan "érdek" emberek mindenhol, mindkét oldalon, ez nem kérdés. (Ugye elhiszed nekem, hogy vannak nem ügyfélbarát banki referensek, fiókvezetőt is? Én több bankba is bejáratos vagyok, látok, hallok ezt-azt. Te is?)


Lenne hozzád egy kérdésem: Te, aki tudtad, hogy egyes gátlástalan "tanácsadók" rossz hitelterméket ajánlottak, miért hagytad? Te miért nem hívtad fel azoknak az embereknek a figyelmét, akiknek összeállítottad a hitelkérelmét, hogy baj lehet abból, ha elfogadják az ajánlatot?


Megválaszolhatom helyetted a kérdést? Mert Te, mint alkalmazott, nem fárasztod magad azzal, hogy tájékoztasd az ügyfelet, van annál jobb ajánlat is, amit kapott és mert félted az állásod. Simán kitesznek a bankból, ha ellent mondasz. Azt meg főleg nem teheted meg, hogy másik bankba küldd az ügyfelet, mert az tuti kirúgás.


Látod, nekem ettől nem kell tartanom. Én simán kijelenthetem bármelyik bank ajánlatra, de még a konkurens bróker ajánlatára is, hogy az rossz. Max magamat rúghatom ki, ha rosszul dolgozom, ugyanis szabadúszó hiteltanácsadó vagyok.


Ha reálisan belegondolsz, én itt úgy adtam használható tanácsokat, hogy nem kaptam érte semmit.


Miért is?


Lehet, hogy nem minden tanácsadó gátlástalan, pénzéhes gonosztevő?

2010. jan. 22. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Megerősítettetek abban, hogy magam intézzek mindent. Mivel gyesen vagyok, időm is van rá. Azt gondoltam, hogy szigorítás várható, remélem sikerül még "időben" elintézni mindent.

Még egyszer köszönöm.

2010. jan. 23. 14:34
 13/16 anonim válasza:

én is közvetítő vagyok, de a nagy többséggel együtt én is csak azt nyomatom, ami után több jutalékot kapok.

Jobban jársz, ha magad intézed. Az Axához mindenképpen nézz be, mert nagyot újítottak.

2010. jan. 23. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

"Tudod, amikor elolvastam a lakáskérdésemmel kapcsolatos hozzászólásodat, azonnal kiszúrtam, hogy hozzáértővel van dolgom, mert messze kimagaslott a véleményed a többiekétől. Úgy látszik, engem szeretnek az égiek, hogy az utamba sodort"

A fent leírt szöveget nem én mondtam, viszont a fiatal pár azóta már boldog lakástulajdonos a segítségemmel. Én is hálás vagyok a sorsnak, hogy találkozhattunk, mert nagy öröm számomra segíteni egy olyan fiatal párt, akikben látszik az értelem, a küzdelmet és az igyekezetet minden téren. Annak pedig külön örültem, hogy jobban megbíztak bennem, mint egy nem túl okos ismerősükben, aki egy gátlástalan brókercégnél dolgozik és kifejezetten rossz hitelt ajánlott merő tudatlanságból, tájékozatlanságból.


A napokban sokat gondolkodtam az utolsó kommenten, vajon milyen lelkületű ember lehet az a "tanácsadó", akit csak a magas jutalék érdekel?

Valószínűleg olyan, mint az egyik nagyobb bank fiókvezetője, akitől egyszer megkérdeztem, miért ül egy olyan bank igazgatói székében, ahol se a hitelek, se a betéti kamatok nem jók? Azt válaszolta, vágom a centit, jövőre nyugdíjba mehetek.


Még mindig elcsodálkozom, mennyi gátlástalan, pénzéhes ember van ebben a világban és örülök, hogy én bármikor szemrebbenés nélkül tükörbe nézhetek.


Neked, kedves kérdező, sok sikert kívánok az eredményes ügyintézéshez és kívánom, hogy minden úgy sikerüljön, ahogy elterveztél.


Egy becsületes hiteltanácsadó

2010. jan. 25. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Mindenki a hitelközvetítéssel foglalkozik,de szerintem ingatlanközvetítő is kellhet.Az ingatlanos elintézi a közjegyzőt,az értékbecslőt,az ügyvédet,földhivatalt.Szinte mindent,ami után rohangálni kell.Segíthet a hitelben is.Nagy eséllyel olyan ingatlant találsz,amit közvetítőn keresztül akarnak eladni.A jutalékát az eladó fizeti.Mi így vettünk házat,szinte már csak aláírni kellett mennünk.
2010. jan. 26. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Mint minden ebben a világban, ez is személy és kapcsolat függő. Ha Te egy buta, vagy gátlástalan, pénzéhes hiteltanácsadót fogsz ki, akkor nyilvánvaló, hogy rossz tanácsokat fog adni. (Ez nem függ attól, melyik cégnél dolgozik.)


Ha Te egy bürokrata fejű, egoista, kocka agyú banki alkalmazottat, akkor nagy valószínűséggel nem kapsz jó kiszolgálást. Ráadásul még az sem mindegy, melyik bankba mész be. Lehet végtelenül kedves, segítőkész a banki referens, de ha nem jók a hiteltermékeik, akkor is rosszul jársz.


Azt írta itt valaki, nem igaz, hogy egy hiteltanácsadónak előjogai vannak és jobb feltételekkel tud hitelt ajánlani.


Valóban nem tudok a bankok ajánlatához képest kedvezőbb kamatokat elérni, de nem is ez a célom.


Azt viszont tudom, hogy az ügyfeleim melyik bankban kapják a legkedvezőbb hitelt.


Azt is tudom, mik azok a szabályok, kiskapuk, amivel segíthetem az ügyfeleim hitelképességét és tudom, hogy ezt egy olyan ügyfélnek sosem fogják megmondani, akit nem ismernek.


Rengeteg dolog múlik a személyes kapcsolaton, szimpátián még a pénzügyi világban is.


(Nekem ma pl felajánlották az egyik bankban, hogy hétvégére hazaviszik minden ügyfelem anyagát feldolgozásra, hogy mihamarabb pénzhez jussanak.)


Tudom, melyik ajtón menjek be, és azt is tudom, melyiket kerüljek, ha azt akarom, jó kiszolgálást kapjanak a hozzám forduló ügyfelek.


Ezt a fajta tapasztalatot, tudást, kapcsolatrendszert csak évek alatt lehet megszerezni, egy laikusnak ezekről nincs tudomása...

2010. jan. 29. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!