Kihez forduljak? Bankhoz közvetlen vagy inkább közvetítőhöz?

Figyelt kérdés

Szeretnénk lakást venni, elég sürgős. Tapasztalatra lennék kíváncsi! Aki közvetlen a bankhoz ment be, személyesen a hitelért, milyen eljárásban részesült?

Vagy megéri a közvetítős hitelügyintéző? Hogyan járnánk jobban?


2010. jan. 21. 20:29
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
48%

Kérj több közvetítőtől ajánlatot, de érdeklődj közvetlenül is az Ersténél, Axánál esetleg az FHB-nél. Tudom macerás, de megéri.


Fontos!

A kombihitelt (unit linked életbiztosítással) felejtsd el!

Ha lakáskaszával kötöd, a 4 éves lakáskasszád válaszd, ne a 8 évest!

2010. jan. 21. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors és hasznos választ! Az Erstén gondolkodom én is, de sokan panaszkodtak rá.
2010. jan. 21. 20:43
 3/16 anonim ***** válasza:
Tapasztalatból mondom: Az OTP-et és a Budapest Bankot semmiképp.Nagyot csalódnál bennük.
2010. jan. 21. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Az ERSTE jó és ott van Fundamentás hitel


A közvetítőknél, amit kifizetsz jutalékot meg másra is költheted.

2010. jan. 21. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
A közvetítős hitelekkel vigyázz ! A kilakoltatott adósok legnagyobb része nem közvetlenül a bankkal szerződött és pillanatok alatt kirántották alóla a lakást.
2010. jan. 21. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Erste felejtő! A költségek egy részét bármikor kifizettethetik veled, volt olyan eset, akinek 50 e-ről 100 e fölé ment a törlesztőrészlete. Szakértők vizsgálták -ügyvédi segítséget kért a delikvens, egy ideig volt a médiában is hír-, de a szerződésben benne volt...

itt van a bankhitel kereső:


[link]


Sokszor nem érdemes közvetítőt igénybe venni, mert egy csomó pénzt elkér azért, hogy megcsinálja, amit te is megcsinálhatsz. Sok sikert a lakásvásárláshoz!

2010. jan. 21. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
63%

Akármilyen megoldást választasz, pár dologra felhívnám a figyelmedet.


Ha ingatlant szeretnél venni, a legfontosabb, hogy addig semmiféle foglalót ne adj, előszerződést ne köss, amíg nem tisztázod a hitellel kapcsolatos dolgokat.


Ha belemegy az eladó, később is olyan adásvételit írjatok, ahol a foglaló, illetve az előleg ügyvédi letétbe kerül és vegyétek bele, ha a bank elutasítja bármilyen okból a hitelkérelmet, a FOGLALÓ IS!!!! visszajár neked. Ez sok kellemetlenségtől megóvhat téged a későbbiekben. Sajnos a hitelezés egyre macerásabb, márciustól pedig további szigorítások várhatók.


Ha az eladó nem megy bele az általam ajánlott verzióba, akkor mindenképpen célszerű előbb előminősíttetni a hitelkérelmedet és a bankkal előre felbecsültetni a kinézett ingatlant, mert nagy meglepetések tudnak történni utólag. Nem az számít, hogy mi az ingatlan vételára, hanem az, hogy a bank szerint mennyit ér az ingatlan. Ez igen gyakran nagymértékben eltér attól, amibe megállapodtok, sőt még az egyes bankok is nagyon eltérő módon bírálnak.


Ezeket a lehetőségeket viszont leginkább akkor tudod igénybe venni, akkor tudsz mindenről előre tájékozódni, ha szakemberhez, bankfüggetlen hiteltanácsadóhoz fordulsz, ugyanis ha bemész bármelyik bankba, ezt a lehetőséget neked nem ajánlják fel, csak a tanácsadóknak.


Egy jó tanácsadónak sok olyan lehetősége, kapcsolata van a háttérben, ami Neked nagy segítség lehet a hitelügyintézésben.


Ha úgy döntesz, hogy közvetítőhöz fordulsz, mindenképpen bankfüggetlent válassz, aki egyszerre több banktól is ad neked ajánlatot és csak olyat, aki nem kér tőled pénzt se előre, se utólag.


Olyan tanácsadóban nem szabad megbízni, aki a személyes adataid, jövedelmi viszonyok, bankszámla kivonataid és a megvásárolandó ingatlan adatai ismerete nélkül készít neked ajánlatot, mert az csak szemfényvesztés.


Ha privátban írsz, szívesen segítek.

2010. jan. 22. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

előző vagyok.


MAI HÍR AZ EGYIK BANKTÓL: Aki február 28-áig nem köt hitelszerződést, az a márciusi kormányrendelet alapján az ingatlan értékének max 20-25%-áig vehet fel hitelt és a jövedelem sem terhelhető jobban, mint max 30%! (Én ezt nem nagyon tudom elhinni, minden esetre elég ijesztő számok.)


Ebben az esetben viszont szinte napjaid vannak dönteni, mert az értékbecslés legalább 5 nap, a hitelbírálat a nagy tolongás miatt tuti minimum még 2 hét, aztán aztán jönnek a szerződéskötési, majd a folyósítási feltételek, szóval min 1 hónap kell egy hitelre, de még így se biztos, hogy belefér.

2010. jan. 22. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim válasza:

Mi közvetítővel,tanácsadóval intéztük a dolgainkat,de jobban jártunk volna,ha saját magunk intézünk mindent.

Laikusként nagyon sok mindenbe bele tudnak vonni és később már nincs visszaút.Tapasztalatból tudom.:(

Szerintem inkább járjatok végig néhány bankot,jól felkészült kérdésekkel és az alapján döntsetek.

"sok szerencsét!"

2010. jan. 22. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Isten óvjon a hitelközvetítőktől!

A 9.17-es közvetítő okos dolgokat írt, azokat fogadd meg, de kerüld el őt jó messziről. Ők azért vannak ezen a fórumon, mert ügyfeleket akarnak fogni, nem azért, hogy segítsenek.

Az nem igaz, hogy a bankok az ő ügyfeleiknek jobb és kedvezőbb lehetőséget, elbírálást biztosítanak, hiszen - mint ahogy valaki előttem már írta is- a bankok tudják, hogy a legrosszabb, nem fizető ügyfeleket a közvetítők hozzák be.

Én banki ügyintéző vagyok, és pár hónappal ezelőtt megkérdeztem egy közvetítőt (a jobbak közül valót), hogy miért nem a kamattámogatott forinthitelt ajánlotta az ügyfeleinek. Erre ő azt mondta, hogy ő a devizás hiteleket jobban ismeri. Ha vette volna a fáradságot, és megtanulja a forintos hiteltermékünket, most kb. 100 család nem küzdene fizetési nehézségekkel, hanem lenne nekik 8%-os forintos lakáshitelük árfolyamkockázat nélkül.

A másik közvetítő meg azt mondta azért viszi más bankba a hitelt, mert ott fizetik neki a legtöbb jutalékot. Úgyhogy az duma, hogy bankfüggetlen!

Az sem véletlen, hogy jópár bank felmondta a közvetítői szerződéseket, mert többet veszített, mint nyert rajta!

Az Erstét nem ajánlom én sem, egy ismerősömnek több mint 3 éve (nem elírás!)intézik a lakáshitelét!

2010. jan. 22. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!