Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha van egy zárolt összeg a...

Ha van egy zárolt összeg a bankszámlámon, és a mai (09.11. ) dátummal írja a zárolás végét, akkor mikortól használhatom azt a pénzt?

Figyelt kérdés
Vagy ha zárolva van, attól függetlenül kivehetek annyi pénzt, amennyinek lennie kellene a számlámon, tehát a zárolt összeg + elérhető egyenleg?

2014. szept. 11. 13:29
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A zarolt osszeget te ugyan le nem tudod venni. Az azt jelenti, hogy valami epp kifizetes alatt van. Meg nem vontak le, nem utaltak at, de hamarosan fogjak. Az elerheto egyenleget tudod felvenni
2014. szept. 11. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A szavak jelentése magyarul:

- elérhető egyeleg : ez az a maximális összeg, ami a számládon a te rendelkezésedre áll. A többivel (például a zárolt összeggel) már nem te rendelkezel! Csak még nincs lekönyvelve...

2014. szept. 11. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A zárolt összegnek az a lényege (ami amúgy a szóból is következik...), hogy azzal nem rendelkezel, az nem a tiéd.

Ha a jogosult feloldja a zárolást bármi miatt, akkor rendelkezhetsz vele megint. Ha leveszi a számládról, akkor meg el is tűnik majd onnan, hiszen az az övé.


(Példa a feloldásra: szállást foglalsz online, akkor rögtön zárolják, de nem veszik le az árát. Ha ott helyben végülés mégis készpénzzel fizetsz majd, akkor a zárolást feloldják, magyarul "visszaadják" az előre lefoglalt összeget.)

2014. szept. 11. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
de már egyszer levonták az adott összeget, csak most még pluszban le is zárolták, ez hogy lehet akkor?
2014. szept. 11. 14:01
 5/8 A kérdező kommentje:
lehetséges, hogy egyazon összeget levonták, meg le is zárolták? mert neten bankkártyával fizettem külföldre egy nevesebb játékot hivatalosan üzemeltető cégnek
2014. szept. 11. 14:11
 6/8 A kérdező kommentje:
miért ilyen ba szott bonyolult ez? 08.12. én zárolták az összeget, onnantól nem kellett volna szerepelnie a netbankban, de aztán 08.19.-én meg levonták a netbank szerint, viszont a zárolásról nem küldtek semmi sms-t, csak egyszer nézem, jött be asszem 3ezer forint, és írja egyenlegre, hogy mínusz nem tom mennyi. miért nem lehet csak simán levonni?
2014. szept. 11. 14:26
 7/8 anonim ***** válasza:
21%

Nem bonyolult ez, csak te nem érted.


Zárolták X napon, ami azt jelenti, hogy számodra onnantól kezdve nem elérhető az az összeg.

De levenni csak később vették le, akkor ténylegesen megterhelték vele a számládat. Az összeg tehát már nincs rajta.


Amúgy meg nem értem, miért nincs netbankos elérésed, és akkor nem az SMS-ekre kellene hagyatkoznod, hanem belépnél, és megnéznéd.

2014. szept. 11. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Sajnos előfordul, hogy nem a zárolásból teljesítik a terhelést, hanem újra terhelik, és fennmarad a zárolás. Régen én az MKB-val voltam így, amikor az Auchan önkiszolgálónál fizettem. Ez alapvetően a bank hibája, mert a zárolásból kellene teljesíteni.

De amikor lejár a zárolás ideje, megint hozzáférhetsz a pénzhez, és a zárolás nem számít bele a kamatozásba sem, tehát ha pl. mínuszban voltál emiatt pár napig, azért nem kell kamatot fizetned.

2014. szept. 11. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!