Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Még is meddig lesz "zárolás"...

Pink07 kérdése:

Még is meddig lesz "zárolás" alatt a pénzem a takarékszövetkezetnél?

Figyelt kérdés

Már jó pár kérdést feltettem az amazonnal kapcsolatos ügyemben. De most a bankról kérdeznék.


A problémám: Még április 8-dikán indítottam a bankkártyámmal egy vásárlást az amazonon, de 10-dike felé meggondoltam magamat és töröltem a rendelést az oldalon a szállítás előtt. Az amazonon a vásárláskor zárolásra teszi azt az összeget amennyibe a termék kerül, majd ha megkapom a csomagot akkor szokták ténylegesen levenni a pénzt. Ez ugye nem történt meg. Nekem az itteni tagok azt mondták, hogy 3-4 nap és újra használhatom a pénzemet, megvártam ezt az időt, és próbáltam ismét vásárolni a bankkártyámmal, egy másik külföldi oldalon, de a pénz még zárolás alatt volt. Majd felhívtam a takarékszövetkezetet ahol nem nagyon értik a dolgokat... annyit derítettek ki, hogy 30 napig levehetik a pénzt a számlámról ha akarják, de én eddig nem nyúlhatok hozzá...

Írtam az amazonnak, de ők azt mondták a banknak kell ezt a zárolást feloldania, nem nekik, de ők küldtek is egy faxot a takaréknak, de azt is mondták, hogy nem biztos hogy erre reagálnak...


A kérdésem az lenne, hogy egy ilyen zárolás meddig tart? Miért ilyen sokáig húzódik, és valóban a banknak kéne feloldani ezt a zárt?


28000ft-ról lenne szó, ami nekem elég nagy pénz, és már nagyon használnám.



2014. máj. 1. 11:01
 1/5 anonim ***** válasza:
Általában 30 nap után törlődik a zárolás.
2014. máj. 1. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Közben nagy keresésbe kezdtem és találtam is valamit, valóban 30 napot írnak, de azt nem, hogy azok ilyen napok, hogy csak munkanap lenne-e.


vagyis akkor április 8-tól számítva 30nap.

2014. máj. 1. 15:01
 3/5 anonim ***** válasza:
Naptári nap
2014. máj. 1. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Jó ég én az OTP-nél csináltam ilyet és külön utánajárás után két nap múlva már megint használhattam a pénzt... Én szállást mondtam le, az is zárolva volt, de ténylegesen akkor vonták volna le, mikor megérkezek. Meg is ütött volna a guta, ha az OTP 30 napig ül egy akkora összegen...
2015. márc. 2. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Elnézést külön utánajárás NÉLKÜL csinálta meg az OTP
2015. márc. 2. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!