Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Édesanyám eladta a kocsit és...

Édesanyám eladta a kocsit és mégis kell neki fizetni a havi 40. 000 forintot a kocsira. Tehát kocsi nincs hitelmeg mégis? Hogy van ez?

Figyelt kérdés

Anyukám rengeteg gondolkodás után eladta a kis autóját,mert éppenhogy csak bírta fizetni a kölcsönt rá!

Elvittték (állítólag hitel átvállalással) de a hitelje is maradt a kis autóját meg lehet hoyg már szétszedték alkatrésznek a csalók (vevők).Már akkor is gyanus volt mikor azt mondták hogy várják már meg míg lejár a műszaki róla mert akkor nekik keveebbet kell fizetniük!Ilyenről még nem hallottam de gondolta ők tudják!Hát tudták!!

Hallott már valaki ilyesmiről ,vagy létezhet eggyáltalán ilyesmi hogy a kocsit megvették de a hitelt tovább kell fizetnünk.És a vevő meg használja az autót és semmit nemkell fizetnie?Ezt én nem értem

Érdemes bemenni a bankba és arcon csapni pár embert?

Kérem ne irjanak rosz megjegyzést édesanyámról, nekem is megvan a véleményem!


2010. jan. 18. 11:24
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Mit akarsz a bankban? Ezek szerint lehet édesanyád nem volt elég figyelmes, vagy van szerzödés arról, hogy a vevök átvállaták a hitelt?

Nem egész világos a kérdésfeltevésed. Ha van papir erröl, akkor a bankban kell utánna kérdezni, ha nincs, akkor nem tudtok semit se tenni.

2010. jan. 18. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Anyukádat valószínűleg becsapták.A vevőnek kellett volna valamelyik banktól igazolnia,hogy átvállalják a hitelt.Ebben az esetben ahhoz a bankhoz kelett volna befizetni a vételárat.Az átutalta volna anyukád bankjának,ott törölték volna a tartozást,leszámolták volna a vételárból a jutalékot,és a maradékot megkapta volna édesanyád.Ha ezt az utat nem jártátok végig,akkor sajnos a hitel fennálll és törleszteni kell.Azért érdeklődhetsz a bankban is.
2010. jan. 18. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Hát igen. Hitelátvállalás nem megy szóbeli megegyezéssel az eladó és a vevő között. A bankhoz mindenképpen be kellett volna menni. Sajnos ezzel még peres eljárással sem valószínű, hogy egyenesbe lehet jönni anyagilag. :(( Ez a jóhiszeműség ára.
2010. jan. 20. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!