Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha valaki átutalt pénzt egy...

Ha valaki átutalt pénzt egy számlára ami nem az én nevemen van de az enyémet adta meg (édesanyám nevén van; a nevünk azonos mivel apámét viseli) akkor az megjön?

Figyelt kérdés
2011. júl. 20. 10:04
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Hát, ha te Kovács István vagy és anyukád is az, akkor igen. Ha Kovács Istvánné, akkor nem azonos a nevetek, ugye? Egyébként utalásnál a számlaszám után kidobja a rendszer hogy milyen néven van a számla...
2011. júl. 20. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

"Egyébként utalásnál a számlaszám után kidobja a rendszer hogy milyen néven van a számla..."


Dehogyis dobja... Pont ez a dupla biztonsági mechanizmus a bankrendszerben - elkerülendő a rengeteg téves utalást - , hogy ha nem egyezik a bankszámlaszám és a megadott név akkor téves utalás néven az esetek 90%-ban visszafordul az utalás pár nap után. Ergo a pénz nem érkezik meg.

2011. júl. 20. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
0%
Kedves utolsó, te utaltál már életedben? Szerintem nem. Ha beírod -vagy bemondod- a számlaszámot, a rendszer -vagy az ügyintéző- azonnal közli, hogy Kovács Istvánné néven van a számla....
2011. júl. 20. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Kedves első! Igen valóban jól gondoltam, hogy a gyengébbek kedvéért oda kellett volna írnom, hogy a VEZETÉKNEVÜNK azonos... De azt hittem, hogy ez egyértelmű. De biztosan jól esett egy kis gúnyolódás, lehet máshol nem tudod ki élni, te szegény:)

Nem vagyok jártas egyáltalán a banki ügyintézésben. Köszönöm második!

2011. júl. 20. 12:05
 5/15 A kérdező kommentje:
Még valami! Eddig mindig csak számlaszámot adtam meg nevet soha, és rendben megérkezett a pénz. Banktól függ?
2011. júl. 20. 12:09
 6/15 A kérdező kommentje:

Hát ez kész... :D:D

Akkor ezek szerint mégis csak megjön?!

2011. júl. 20. 12:10
 7/15 A kérdező kommentje:
De mivel nem azonos a bediktálttal gondolom nem:S
2011. júl. 20. 12:18
 8/15 anonim ***** válasza:

Akinek van esze az neten utal mert olcsóbb és nem dobja ki a tulajdonos nevét. Sőt, van olyan bank, ahol ha bárki számlájára fizetsz be vagy utalsz stb, akkor is kérdezik tőled a kedvezményezett nevét.


A név miatt elméletileg nem szabadna, hogy megérkezzen. Vissza kell, hogy dobja.

2011. júl. 20. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
87%

"Akinek van esze az neten utal mert olcsóbb és nem dobja ki a tulajdonos nevét. "


Egyrészt pont, hogy a netes - pontosabban digitális - átutalásnál nincsen név ellenőrzés. Kéri a nevet, de ha elírod, akkor is elküldi.

Másrészt lehet, hogy a tiéd pont nem dobja ki, de azért ne egy bankból következtessünk az összesre.

Az enyém kidobja a nevet és volt olyan, hogy én írtam jól a nevet, de az adott bankszámlához tartozó hivatalos név (amit ugye kidobott) rosszul volt írva... mégis átment.


No lényeg a lényeg:

Ha a számlaszám anyukádé (ráadásul a vezetéknév is stimmel), akkor szinte biztos, hogy az adott számlaszámra - azaz anyukádéra - meg fog érkezni a pénz.

2011. júl. 20. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom, hogy milyen banknál van az, akinél nem jelenik meg a számlatulajdonos neve... Én OTP-s vagyok. Beírom a számlaszámot, a nevet és az összeget - az ok-ra kattintva megjelenik ugyanez, a számlaszámhoz tartozó névvel. Mindegy, hogy azt írom, hogy Kovács István vagy Szabó Kázmérné: a számlaszámhoz tartozó nevet fogja kiírni, ez aztán lehet éppen Soós Petra is. Ilyenkor eldönti az ember, hogy a számlaszámot tekinti e megfelelőnek, vagy a nevet -bár a né miatt senki sem fogja meggondolni az utalást. A bankfiókban meg az ügyintéző meg fogja kérdezni, hogy azon a néven van e a számla.

Tehát kérdező, ha a megfelelő számlaszám lett megadva, az utalás meg fog érkezni, nyugi

2011. júl. 20. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!