Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Kaptam pénzt? Megbüntetnek érte?

Kaptam pénzt? Megbüntetnek érte?

Figyelt kérdés

Minap a bankszámlámra utaltak egy külföldi bankszámláról kb 250 000 forintot. Ezután jött mégegy utalás 1fonttal (gondolom angol az illető) hogy mekkora köcsög vagyok és hogy feljelent azonnal utaljam neki vissza mert az ebay is kitilt meg minden és elvisz a rendőrség :D Mivel ismerem az ebayt stb. lehet hogy az történt, hogy valami ember elgépelte a számlaszámát és nekem utálta a vevő az árut, aki ezért nem kapta meg a termékét. Szal ez lehet? Ilyenkor engem megbüntethetnek? Rendőrség meg stb? Mert szerintem ha valaki most utal nekem az nem az én hibám...


ui: a pénzt természetesen visszaküldöm, de mi történhet, ha nem? (úgyis visszaküldöm.)


2010. jan. 17. 19:37
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
Utalhatod úgy is vissza, hogy a költségeket az összegből vonják le, ne neked kelljen ráfizetned. Mivel nem a te hibádból került a számládra a pénz, ez teljesen korrekt eljárás, nem szólhat érte a fickó semmit.
2010. jan. 18. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
40%

Az égvilágon SEMMI sem fog történni!! Tapasztalat!!!


Az ebay vagy a paypal fog pár emailt kuldeni de semmi több!!


Én 5 évvel ezelőtt kaptam hasonló módon kb 160 ezer ft ot..


Nem adtam vissza azóta se történt semmi...


Miután kiveszed a lóvét, szüntesd meg a számlát és kész..

2010. jan. 18. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
84%
Kívánom mindenkinek, aki a kérdezőt arra biztatja, hogy a pénzt ne adja vissza, hogy járjon ő is úgy, mint az a szerencsétlen, aki véletlen rossz számlaszámra utalt. Én sosem tudnék ilyen szemétláda módon viselkedni. Jóérzés és tisztesség is van a világon! Undorító, hogy egyesek képesek lennének más kárára zsebre tenni egy csomó pénzt. Szégyellem magam, hogy ilyen országban élek.
2010. jan. 18. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
49%
Ja mert szerinted kapzsiság nem létezik más országban :D
2010. jan. 18. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

Azt nem értem miért vagy köcsög azért, mert ő elbénázta az utalást, de bajba kerülhetsz, ha nem utalod vissza!

A bankodnak ki kell adnia az adataidat az indító banknak, akár pert is akaszthatnak a nyakadba!Aki megúszta annak szerencséje volt, hogy a másik tag nem forszírozta a dolgot, és benyelte a veszteségét, de attól ő még egy kis piti tolvaj marad élete végéig!

2010. jan. 18. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
visszautaltam 200ezret. de egyébként mégis milyen jogon perelhetne be??? semmit nem követtem el.
2010. jan. 19. 16:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!