Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Kaptam pénzt? Megbüntetnek érte?

Kaptam pénzt? Megbüntetnek érte?

Figyelt kérdés

Minap a bankszámlámra utaltak egy külföldi bankszámláról kb 250 000 forintot. Ezután jött mégegy utalás 1fonttal (gondolom angol az illető) hogy mekkora köcsög vagyok és hogy feljelent azonnal utaljam neki vissza mert az ebay is kitilt meg minden és elvisz a rendőrség :D Mivel ismerem az ebayt stb. lehet hogy az történt, hogy valami ember elgépelte a számlaszámát és nekem utálta a vevő az árut, aki ezért nem kapta meg a termékét. Szal ez lehet? Ilyenkor engem megbüntethetnek? Rendőrség meg stb? Mert szerintem ha valaki most utal nekem az nem az én hibám...


ui: a pénzt természetesen visszaküldöm, de mi történhet, ha nem? (úgyis visszaküldöm.)


2010. jan. 17. 19:37
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
48%
Én nem küldeném vissza :D
2010. jan. 17. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

jó azért gondolj bele milyen lenne ha te utalnál félre 250e forintot :D:D kicsit ideges lennél,nem? :D

na de a kérdésre válaszoljon valaki légyszi:D

2010. jan. 17. 19:58
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem téged nem büntetnek meg,mert te nem tehetsz róla,de az illető kérheti a bíróságon a pénze visszautalását.Valószínű,hogy a számlád után tudják,hogy ki vagy,és megkérnek utald vissza!
2010. jan. 17. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Téged természetesen nem lehet megbüntetni. Ugyan hol hibáztál?

Kérdezd meg tőle, hogy mi történt.

2010. jan. 17. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim válasza:
75%
utald vissza és kész, nem büntethetnek meg
2010. jan. 17. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
66%
hülye vagy? ne küldd vissza :D
2010. jan. 17. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

ha számlára kaptad az utalást, akkor megcseszhetnek, ha nem adod vissza. ugyanis ha tudod, hogy tévedés történt, és mégsem jársz el jóhiszeműen, akkor az felér egy lopással! És annak is tekintik! Tutira lesz érte dádá! Ha a bolt pénztáránál ezressel fizetsz, és húszezresből kapsz vissza, nem tudnak mit kezdeni veled, pláne ha zsebre vágtad a lét, és elmentél a pénztártól. Az, hogy ilyen esetben visszaadod e, már más kérdés. Én már adtam vissza, úgy is, hogy csak órák mulva vettem észre hogy elszámolta magát a pénztáros csaj (na nem ennyire, csak 2.000 helyet 5.000 ből adott vissza) csak rohantam, és számolás nélkül vágtam zsebre a pénzt. De visszavittem másnap neki, mert az Ő fizetéséből vonják le, és nem akarom hogy szívjon.

Tehát rád van bízva, de szerintem ebben az esetben vissza fogják veled adatni... (vagy dádá:))

2010. jan. 17. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Ha ilyen pofátlanul írt az illető (hogy mekkora köcsög vagyok, és hogy feljelent), akkor én se küldeném vissza, de ha normálisan kér meg, hogy legyek szíves visszautalni, akkor szó nélkül megtenném.
2010. jan. 17. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Igyuk el a pi@sába azt majd meglátjuk mi lesz.
2010. jan. 17. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 Hintalow ***** válasza:

Utald vissza ha gondolod. Azzal viszont számolj, hogy mivel nemzetközi devizautalás lesz, ennek a költségei párezer Ft-tól kezdődnek a bankoknál.

ÉN nem vállalnék más bénasága miatt plussz költséget.

2010. jan. 17. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!