Valaki hitel, tamogatas temaban nyujtana segitseget?

Figyelt kérdés

Sziasztok.roviden ismertetem a helyzetet.18eves vagyok,lany.Szeptemberben kezdem az utolso evem a gimiben.Komoly kapcsolatban elek.Adodott egy nagyon jo lehetosegunk,nagyon olcson,butorozottan hozzajuthatnank egy lakashoz.Nekem nincs keresetem,es a parom is csak 50.000et keres havonta.A havi kiadasokat tudnank fedezni.A kerdesem az lenne,hogy szerintetek ilyen "reszletek" mellett lehetseges-e,hogy hitelt vegyunk fel?Olyat nem szeretnenk ahova ingatlanfedezet szukseges.Es a masik kerdesem,hogy leteznek-e tamogatasokat,hiteleket amelyek nem csak a lakasvasarlasara hanem nehany fontosabb butor vasarlasara(amit nem kapunk meg a tulajdonostol) is felhasznalhato.

Elore is koszonom.:)



2014. aug. 24. 18:41
1 2
 1/18 anonim válasza:
Ha már mindenképp hitelt vennél fel, akkor diákhitelre voksolnék, de szerintem inkább gyűjtsetek és ne adósodjatok teljesen el.
2014. aug. 24. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
a parom venne fel hitelt csak az a problema,hogy az o fizetesere nem tudjuk,hogy adnanak e.varhatnank meg mert jovore ugye mar en is dolgozni szeretnek.de az a problema,hogy meg egy ilyen jo lehetosegunk nem lesz.a gyujtogetes pedig hat nem igazan johet szoba a parom fizetese miatt mert igy is,hogy nem egy haztartasban elunk elmegy a szamlaira es a csaladjaban is bepotol a fizetnivalokba
2014. aug. 24. 18:55
 3/18 anonim válasza:
80 év múlva már vissza is tudjátok törleszteni, ha addig megvagytok májkrémes kenyéren és együtt lesztek még.
2014. aug. 24. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Ha nem vagytok képesek gyűjtögetni, akkor miből fogjátok törleszteni a hitelt?
2014. aug. 24. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
tudjuk jol mivel jar a hitel..de sajnalatos modon nem all lehetosegunkre zsebbol kifizetni a dolgokat...a havi kiadasokkal nem lenne problema..hivatalosan csak ennyi a fizetese de egy hete kapott egy muanyaggyari tanfolyamos lehetoseget.a kozmunkaprogramban novemberig maradszerzodesben a munkaugy engedelyezte a kettot egyutt de hivatalosan papirformaban csak az otvenre tamaszkodhatunk.egyebkent 80.000 lesz a havi keresete.nekem csak a csaladi tamogatas jar egy evig amig iskolasvagyok es igy jol kijonnenk.ezzel nem lenne problema.
2014. aug. 24. 19:08
 6/18 anonim ***** válasza:
91%

Te nem keresel semmit, a párod is csak 50 000-et, nincs megtakarításotok és fedezetet sem tudnátok nyújtani. Szerinted melyik az a hülye bank, pénzintézet, aki hitelt adna nektek???

Dehogy kapnátok hitelt!

És most őszintén szerinted miből fizetnétek ki az albérletet is? Oké, hogy olcsó, de a számlákat fizetni kell, enni kell, tisztító szerek, stb. kell, ruházkodni kell és szerinted erre elég lenne havi 50 000 Ft, amit a párod keres? Elárulom, hogy nem. De majd rájössz.

Vállalj diákmunkát suli mellett és akkor lesz neked is egy kis kereseted és akkor esetleg fent tudnátok tartani egy albérletet, de hitelről ne is álmodj. Ahhoz édes kevés havi 50 000 Ft.

2014. aug. 24. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
nekem nincs mibol gyujtogetni..neki meg az eddigi fizetesebol is eleg csekely az esely ra hogy gyujtogessen..otthon besegit a szamlakba mert az edesanyjaval es a betegeskedo nagyszuleivel el.tehat a penzt johelyre teszi.
2014. aug. 24. 19:11
 8/18 A kérdező kommentje:
erre az egy evre a szuleimtol is kapnek anyagi tamogatast.nem tul sokat de kapnek.es a havi 100 meglenne...es igen attol hogy 18vagyok felnott fejjel gondolkodom.utana szamoltam mindennek es nem olyan egetrengeto szamlak lennenek hiszen csak ketten lennenk.es csak ez az egy ev lenne nehezebb amig leerettsegizem.mert en nem tudok munkat vallalni az iskola mellett az even.
2014. aug. 24. 19:16
 9/18 A kérdező kommentje:
nem alberlet lenne,hanem egy lakast vasarolnank meg.
2014. aug. 24. 19:18
 10/18 anonim ***** válasza:

De hitelt akkor sem kapnátok, azt értsd már meg.

Tehát ahhoz, hogy valaki hitelt kapjon, ahhoz kell egy biztos munkahely (amivel sem te, sem a párod nem rendelkeztek), ami legalább fél éve megvan és legalább határozatlan idejű és jóval magasabb, mint havi 50 000 Ft fizetésügyileg.

És a banknak biztosíték kell! Az neki nem biztosíték, hogy a szüleid segítenek. És ha egy nap úgy gondolják, hogy nem, akkor mi van? Nem tudjátok fizetni a hitelt, a bank meg nem kapja meg a pénzét. Vagy még a biztosnak tűnő munkahely sem biztos, de azért biztosabb, mint egy közmunka, ami pár hónapra szól és a tanfolyam is egyszer lejár. Ráadásul, ha lejár a közmunka, meg a tanfolyam, akkor a párodnak milyen keresete lesz? A 22 800 Ft-os segély? És ha nem tud elhelyezkedni dolgozni, akkor mi van? Miből fogtok megélni? Tehát ilyen bizonytalan anyagi helyzetre ne akarjatok már bevállalni semmit. Mert nem vagytok sajnos olyan helyzetben, hogy önálló életet tudjatok kezdeni.

Szóval nem, ezer százalék, hogy hitelt nem fogtok kapni!

Akkor ha már úgy megoldható, akkor kössetek szerződést az eladóval, hogy havi részletekben fizetitek ki a ház árát, állapodjatok meg egy összegről, amit havonta fizetnétek, az ő részükről pedig benne lenne a szerződésben, hogy amennyiben nem fizetitek a pénzt, akkor pedig ki kell költöznötök. Neki is ez egy biztosíték és nektek is lesz hol lakni és nem kell a bankot belevonni a dolgokba. Ha az eladó ebbe belemegy, akkor jól jártok, ha meg nem megy bele, akkor meg így jártatok.

2014. aug. 24. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!