Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Milyen befektetések között...

Milyen befektetések között osszam meg 8 millió forintot? (Többi lent)

Figyelt kérdés

Van 8 millió forintom, amire 3 év múlva lenne szükségem. Milyen arányban és milyen befektetési alapok között osszam meg? Amit én gondoltam: A felét prémium magyar államkötvénybe, ami jelenleg 4,7 % és 2 év 10 hónap a lekötés. A másik felét meg szétosztanám abszolút hozamú befektetési alapok között. Mivel az OTP-nél van számlám, ezért az Suprara, EMDA-ra és a Prémium származtatott alapok alapjára gondoltam.

További kérdéseim: Hány befektetési alap között osszam szét? Elég a három vagy inkább több?

Ti melyik befektetési alapokat ajánlanátok? Esetleg kisebb részt kötvényekbe is rakjam?

Olvastam a Concord-ról is sok jót csak arra az OTP-nél nem tudok befektetni. Érdemes lenne ott számlát nyitnom?



2014. aug. 22. 10:19
 1/7 anonim ***** válasza:
16%

fektesd magadba annál jobban semmi sem kamatozik jobban! tanulj egy nyelvet profi nyelvtanárokkal és egy uj világ nyílik meg elötted számtalan lehetőséggel és rengeted olyan inormációhoz hozzáférhetsz ami eddig csak azon a bizonyos nyelven volt elérhető.


Kezdj el kondizni, és ahogy ráálsz az egészséges életmódra és közben a testeddel is törődsz nőni fog az önbizalmad, nagyobb elismerést kapsz, nőknél vonzóbb leszel, a ruhák jobban fognak állni rajtad.


esetleg Spórólj tovább és fektesd be egy ingatlanba amit kiadsz albérletbe és havonta passzív jövedelemre tehetsz szert és biztos megélhetést szerzel magadnak legalább a létszükségleteidet finanszírozod munka nélkül.


Következő lehetőség a "Sport Arbitrázs" ezt ugy szokták ismertetni az emberekkel mint egy tuti befektetési tipp kockázatok nélkül ugyanakkor minnél nyobb tőkéd van hozzá annál jövedelmezőbb de lássuk be itt is vannak kockázatok és az nem más mint a igyelmetlenség és az informálódotlanság.


Remélem segítettem.

2014. aug. 22. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

A kérdésemben írtam, hogy 3 évre tudnám nélkülözni a pénzem.

Ingatlanba ennél hosszabb távra lenne esetleg érdemes, de az macerás is lennem, mivel a legközelebbi város, ahol érdemes lenne ingatlanba fektetni és kiadni az 20 km-re van és azért azzal foglalkozni is kell.


A nyelvtanulást októbertől kezdem.

2014. aug. 22. 15:51
 3/7 anonim ***** válasza:
22%
add nekom
2014. aug. 23. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

nem edom!


Továbbra is várom a nálam tapasztaltabb befektetők véleményét!

2014. aug. 23. 16:42
 5/7 anonim ***** válasza:
A Concorde jó, őket felkeresheted, hogy alakítsanak ki egy jó portfóliót neked, majd figyelembe veszik a te kockázatvállalási hajlandóságodat is (ja és itt ne nagyon várj értelmes válaszokat...:))
2014. aug. 24. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
83%

Szia!


Csatlakozom az előttem szólóhoz, itt kevés az értelmes válasz sajnos. A fontos kérdés, hogy 3 év múlva mire szeretnéd használni, ha pl. lakást szeretnél venni, akkor most az állami támogatások hatására nagyon magas hozammal lehet befektetni, de ehhez min. 4 év kell. Ha egyéb célra, akkor nagyon függ a kockázatvállalási hajlandóságodtól.

2014. aug. 25. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ. Gondolom a lakástakarékokra gondoltál.

Utána olvastam és valóban magas hozamot lehet elérni. Ha a legrövidebb időre (3 év 9 hónap) kötöm és 3%-os kamatra, akkor 14%-os kamatot lehet elérni. Érdemes volna akár 5 számlát nyitni és akkor 4 év alatt jó kis hozamot termelne.

2014. aug. 25. 14:14

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!