Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Lehet jelzáloghitelt tenni...

Lehet jelzáloghitelt tenni egy házra, ami még nincs kifizetve teljesen?

Figyelt kérdés

A ház ~65-70 (de inkább többet) milliót ér, a felvett hitelből kb 8-9 millió van még meg. A hitel, amit felvennék 38-40 millió forint. A mostani havi törlesztőrészlet kb 70.000 forint, az új hitelre kb 300-350.000 forint lenne.

Az apám fizeti, nem én, de ne kérdezzétek miért nem tőle kérdezem.



2014. aug. 6. 11:56
 1/10 anonim ***** válasza:
nekem nem tűnik reálisnak
2014. aug. 6. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Mi nem tűnik reálisnak?
2014. aug. 6. 14:34
 3/10 anonim ***** válasza:
Még ha tényleg érne is 70 milliót a ház, és tehermentes lenne, akkor is max 30 milliót kapnál rá.
2014. aug. 6. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Én úgy hallottam, hogy 70% általában...

És ha nem tehermentes a ház, akkor lehet egyáltalán jelzáloghitelt felvenni rá?

Most nem az a fontos, hogy higgy nekem. Elméletben.

2014. aug. 6. 15:08
 5/10 anonim ***** válasza:

Ott kezdődik a dolog, hogy a jelenlegi hitelező (gondolom bank, de ki tudja...) egyáltalán hozzájárul-e ahhoz, hogy a nála felvett hitel fedezetéül szolgáló házatokat tovább terheljétek?


Általában NEM szokott (mert ki lenne az a tökkelütött, aki beengedne a sorba mást is...), kivéve ugye az államkincstár (mindenféle szocpolok) és általában a munkáltatói hiteles jegyzések (ezek meg általban nem nagy összegek).


Az egy dolog, hogy az ingatlan SZERINTED milyen értékű, más kérdés, hogy a bank szerint mennyi a MENEKÜLÉSI értéke- mert ha a mostani piaci értéke 65 MFt, akkor a menekülési ennél kevesebb lesz, mínusz a jelenlegi hitel rész, mínusz az a kockázat, hogy az új hitelező NEM első a kielégítési rangsorban.


A 40 MFt TOTÁLISAN irreális, egyáltalán a második sorba beálló hitelintézet ötlete is ilyen tételnél.


A 350 eFt/hós törlesztőrészlet szerinted milyen futamidőre jönne ki? Mert 10 évre is legalább 450 eFt/hó körüli összeg, 20 évre meg ilyen havi teherhez nagyon bizonyítani kellene a jövedelem tartósságát...és ugye még ott van a 70 eFt/hó is, tehát alsó hangon nettó 600 alatt én szóba nem állnék veled akkor sem, ha első helyre jelzálogozhatnék be egyedülállónak- de ti család is vagytok, szóval a havi fix költségekbe még bele sem mentem.


Arról nem is beszélve, hogy MINDEN hitelhez ÖNERŐ kell- arról nem írtál. A ház csak FEDEZET, de hol a kb. 25% önerő? 10 MFt akkor már van? :)


Gondolom nincs.

Kicsit légből kapott, gyerekes ez az egész kérdés, de gondolom nem is vagy nagykorú, ha még önállóan vagy kezesként sem jöhetsz számításba hitelfelvételnél, de remélem, jó nagyot tévedtem :)

2014. aug. 6. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

"Én úgy hallottam, hogy 70% általában... "


A MENEKÜLÉSI ÉRTÉK-re szokás hitelt adni banki oldalról, ami változóan 60%-a körül mozog a VALÓS piaci értéknek (kérdés, hogy ezt a "inkább 70 de többet" te mérted fel vagy egy szakértő.


Más részről csak a korábbi hitelező beleegyezésével lehet új hitelt felvenni.


Harmadszor a 350e forintos havi törlesztőhöz olyan 500e nettó bejelentett bér kellene úgy, hogy más hitelt nem fizet az adós (megvan?).

2014. aug. 6. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Két esetben lehet tovább hitelezni egy ingatlant.


1. Ugyanattól a banktól kell hitelt igényelni, amelyiktől az előző hitelt igényeltétek


2. Hitelkiváltást kell indítani. A meglévő hitellel együtt annyi hitelt lehet így igényelni, amennyit az ingatlan és a jövedelem elbír.


Az ingatlan terhelhetőségi limit függ a településtől, a hiteltípustól, a banktól és a hitelképességtől is. Pl ha a meglévő hitel nem huf alapú és tov

2014. aug. 6. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

lemaradt a vége:


ha a meglévő hitel nem HUF alapú, akkor szigorúbbak a szabályok

2014. aug. 6. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Mire kell? Lakodalmi ajándéknak?


Biztos, hogy a bevételetek havi és nem évi 2m???

2014. aug. 6. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A nagy értékű ingatlanokkal az a baj, hogy nem valami likvid a piac. Értem én, hogy mondjuk tényleg 70 millió a mérnöki értéke a háznak, mert jó minőségű és még szép is, egy klassz telken, de a bankot az érdekli, hogy egy azonnali árverezésen mennyiért megy el. Ott pedig jó, ha a pénz 60%-át megkapnátok. Mivel a bank az eladhatósági érték max 70%-ára ad hitelt, máris ott vagytok, hogy a 40 millió semmiképp sem jöhet össze.


Ezen túlmenően maximum a korábbi hitel kiváltása mellett fogjátok tudni jelzálogosítani az ingatlant, valamint ehhez a tulajdonos írásbeli beleegyezése is kell, így nem tudod őt megkerülni.


Végül tényleg nem mindegy, mire kellene a pénz: vállalkozás indításhoz vagy fejlesztéshez egy csomó pénzügyi konstrukció is van, sok ráadásul államilag támogatott. Másra nem tudom elképzelni, hogy 40 millió kellene...

2014. aug. 6. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!