Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Édesanyám elhunyt. Mit csinálj...

Édesanyám elhunyt. Mit csináljak a bankkártyáival?

Figyelt kérdés

Van két otp-bankkártyája.Nem tudom, melyiket használta.4.-én halt meg.12.-én szokta felvenni a nyugdíját, tehát már le lehetne venni a kártyáról, mert elvileg kiutalta neki a nyugdíjfolyósító.Én vagyok alánya, egyetlen örököse és a nyugdíjára, e havira jogosult lennék, viszont nem vagyok biztos a pin kódjában és meghatalmazott sem vagyok.

Az egyik kártyáját próbáltam ma használni, de bekapta z automata és kiírta, hogy a bankkártyát bevonták.

Úgy látom, van tartozása is, A-hitel.Most mit csináljak?Ha szólok az otp-nek, hogy meghalt, azonnal lenyúlják a nyugdíját és nem kapom meg soha? Tudom, hogy hagyatéki tárgyalás után elvileg megkapom, de már nem tudom, kinek mit higyjek.Mi a teendő ilyenkor?És mi lesz azzal a nyugdíjjal, amit most elutaltak az otp-be de nem tudom kivenni?Így a nyugdíjbizosító nem fogja nekem kipostázni, elvész apénz az otp-ben?Vagy én leszek adós a nyugdíjbiztosító felé?sos!


2014. aug. 12. 15:19
 1/1 Hintalow ***** válasza:

Részvétem.


Akkor vonja be az atm a kártyát, ha megszüntették/letiltották/lejárt az érvényessége.

A bank az elhunyt kártyáit hivatalból megszünteti, és a számlán lévő pénzhez csak a hagyatéki eljárás után juthat az örökös. (ha már megszüntetett a kártya, akkor valószínűleg tudhatnak a halálesetről)

Azt sajnos nem tudom, hogy ilyenkor az elhalálozás után folyósított nyugdíj megillet -e valakit, vagy visszajár a nyugdíjfolyósítónak.

Azt tudom tanácsolni, hogy vedd fel a kapcsolatot a bankkal, az a legtisztább, nem fogják "lenyúlni" a pénzt, egy bank nem egy érzelmi alapon döntő személy, hanem egy szabályozások alapján működő cég.

Ha édesapádnak volt tartozása a számlán, az ki fogják egyenlíteni, de ez természetes, hisz amúgy is megörökölnéd a tartozást is.

2014. aug. 12. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!