Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Öröklöm-e elhunyt édesapám...

Öröklöm-e elhunyt édesapám után a cégeiben felhalmozott tartozást?!?!

Figyelt kérdés
Elhunyt édesapámnak két cége volt (ő volt az ügyvezető) halálakor. A könyvelő elmondta, hogy "nem túl jó ötlet" elfogadni az örökséget, mert a két cégben több millió forintnyi hiány áll fenn a házipénztárban, kvázi papíron van lóvé, a valóságban természetesen nincs. Azt tudom, hogy a cég vezetője a magánvagyonával felel a cégéért, de akkor ezt is örökölhetem!? Nem akarok életem végéig a cégbírósággal/NAV-val pereskedni, ha öröklöm ezt is - amennyiben persze elfogadnám az örökséget. Még annyit, hogy a Kft.-kben ketten voltak, a másik tag meghalt pár hete.

2014. jún. 4. 00:27
 1/4 anonim ***** válasza:
Nézd, a könyvelő már megmondta, hogy ne fogadd el az örökséget.
2014. jún. 4. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, hogy mennyi az az adósság PONTOSAN és amúgy mit örökölnél még!


Nyilván ha örökölnél egy 30M forintos házat és 2M forint adósságot akkor el kell fogadni.


Ha örökölnél 2M forint adósságot és azon kívül semmit akkor meg vissza kell utasítani!

2014. jún. 4. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha csak tartozást örököltél, azt nem kell elfogadnod.

De ha bármi mást is, akkor már érdemes mérlegfelni, mert olyan viszont nincs, hogy a házat elfogadod, az adósságot meg nem.

2014. jún. 4. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
62%

A Kft (korlátolt felelősségű társaság) tartozásaiért a tulajdonosok nem felelnek a magánvagyonukkal!


Tehát ha elfogadod az örökséget egyben, akkor még ha a cég be is csődöl mindenét elviszi a NAV vagy a hitelezők, akkor sem érintheti pl. a házadat. Akár a tiéd volt korábban is a ház, akár azt is örökölted.


Szóval az örökségről egyben lemondani csak akkor van értelme, ha több a tartozás mint a pozitív vagyon.

Viszont érdemes az üzletrész nélkül nézni.


Ha megkapsz mindent, utána kérsz csődeljárást.


De azért konzultálj szakemberrel, nem akarom, hogy miattam olyan döntést hozz ami neked később negatív lesz.

2014. jún. 5. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!