Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mi ez a kártyakibocsájtási díj?

Mi ez a kártyakibocsájtási díj?

Figyelt kérdés

Bankot szeretnék váltani, mert a mostaninál ahol már 8 éve vagyok nagyon kedvezőtlenné váltak a feltételek.

Pl most a banki kamat hirdetményüket megváltoztatták, ami állítólag visszamenőleg érvényes. (Ilyenről eddig nem is hallottam.) Így 2012-ben a számlámon lévő pénz után kapott betéti kamatot most erre hivatkozva visszafizettették velem. Először nem is indokolták, csak azt vettem észre, hogy néhány ezer forintot leemelt a számlámról a bank. Az ügyintéző is hosszas telefonálgatás után tudta kideríteni, hogy mért és mit is vontak le tőlem.

A másik, hogy most júliustól 50%-kal emelik a számlavezetési díjat.

Továbbá van a számlámon kb 2,5 millió forint, amire nevetséges 1% alatti kamatot fizetnek.

Előnye a mostani banknál lévő számlámnak, hogy ingyenes a netbank és korlátlan összegben és darabszámban teljesen ingyenes az utalás bármilyen számlámra.


Most nézelődtem, hogy más bankoknál milyen feltételek vannak. Van ahol ingyenes a számlavezetés, többszöröse a betéti kamat, viszont felszámítanak plusz költséget az utalásokra, a netbankért is fizetni kell, új kártyám lesz, tehát ki kell majd fizetnem az éves kártya díjat meg valami kártyakibocsájtási díjat. Utóbbit még sosem fizettettek velem a jelenlegi bankomnál.


Így ha jól látom, csak azzal hogy egy számlát nyitása kb 5-10eFt-omba kerül csak amiatt hogy két fél díjat is kell a kártya után fizetnem...

Viszont hosszabb távon így is megérhet a kedvezőbb betéti kamat miatt és hogy évente 15-20eFt-ot spórolok a számlavezetésen.


Szumma, szummárum: Mi ez a kártyakibocsájtási díj? Mióta kell ilyet fizetni? És ezt általában újra felszámolja a bank, ha lejár a kártyám érvényessége és újat adnak?


2014. jún. 27. 22:07
 1/4 anonim ***** válasza:
Pontosan az, amit a neve mutat. Ha új kártyát kapsz, akkor fizetned kell érte. Kvázi azért, hogy legyártják. Amikor az elsőt megkapod, akkor kifizeted, majd amikor lejár és újat kapsz, akkor megint. Függetlenül a bankkártya éves vagy havi díjától. Változó, hogy van e a banknál ilyen tétel.
2014. jún. 27. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Értem, köszi.

És ez mióta van? Csak mert eddig több banknál is volt már számlám és soha nem kértek még ilyet.

Valamint: Ha ez a kártya legyártásának a költsége (mondjuk nem tudom gyakorlatilag egy műanyag lapban és egy chipben mi kerül több ezer forintba), akkor az éves kártyadíjat mire fizetjük? Én eddig azt hittem hogy ezt fizetjük a kártya előállítására.

2014. jún. 27. 22:53
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Az első rosszul tudja.


A kibocsátási díj a kibocsátáskor kerül terhelésre.

Utána már "csak" éves kártyadíj van, évente a gyártás fordulónapjának havában.


Ha lejár a kártya és újat küldenek, nincs kibocsátási díja, hanem csak éves díja.

2014. jún. 28. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Ez a válasz jól jött és tényleg hasznos volt. :)
2014. jún. 28. 08:24

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!