Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Szerintetek igaz lehet? Mit...

Szerintetek igaz lehet? Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Ma reggel bejelölt skype-on egy ghánai "úriember", és ezt az üzenetet küldte: Dear Martin I am sorry to contact you unannounced through this medium. I am Mr. Benjamin. Dabrah, Citizen of Ghana.I work with Barclay's Bank of Ghana Ltd . I write you this proposal in good faith hoping that you will reply me . In 2006, one Mr.Daniel Martin , who has same surname as yours and who has your country in his file as his place of origin, made a fixed deposit for 36 calendar months, valued at $18,400,000.00 with my bank. I was his account officer before I rose to the position of Manager Director now. The maturity date for this deposit contract was 16th of January 2009. Unfortunately, while on a business trip ,he died in a deadly earthquake that occurred on May 12, 2008 in Sichuan province of China which killed at least 68,000 people.Since the last quarter of 2009 until today, the management of Barclay's bank have been finding a means to reach him so as ascertain if he will want to roll over the Deposit or have the contract sum withdraw .Since September 2009,when I discovered that this will happen , I learnt of his death ,so I have tried to think up a procedure to preserve this fund and use the proce. A nagyrészét értem, utánanéztem a banknak és a földrengésnek és tényleg létezik. Csakhogy a nevem magyarul van fent, tehát nem ez a vezetéknevem. Mit is akar pontosan? Én még soha nem hallottam a levélben említett ügyfélről. Vajon valami tévedés lehet, vagy csak valaki szórakozik velem?
2014. jún. 20. 09:44
 1/7 anonim ***** válasza:
Pénzt akarnak kérni tőled. Hagyd a fenébe.
2014. jún. 20. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Azt állítja a kedves úr, hogy egy veled egyező nevű ember 18 millió dollárt helyezett el a bankjában. A levél végét nem másoltad be (?), de gondolom arra megy ki a játék, hogy ezennel át akarák ruházni rád ezt az összeget.


A levél nyilvánvalóan komolytalan, szerintem ha folytatod vele a diskurzust akkor arra fog kimenni az egész, hogy nagyon szívesen átutalájk a pénzt, de előbb te fizess nekik valamilyen díjat. Persze pénzt akkor sem fogsz látni, ha fizetsz nekik.

2014. jún. 20. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Komolyan te ilyen dolgokkal foglalkozol?

Ez a levél már több variációba elmegy az emberekhez. A kedvencem amikor egy vietnámi hölgy írja, hogy a szülei gazdag gyártulajdonosok, de megölték őket, és ő az egyedüli örökös, és ebben kéri a segítségedet, hogy felvedd neki a több millió dollárt aminek a 20 %-a a tied lesz..bla bla bla..


AZ ilyet töröld azonnal.

2014. jún. 20. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

GAZDAG VAGY!! WOW! CSODA!!!


Egyébként szokásos scam, következő lépés, hogy elkérik a bank account adataidat.

2014. jún. 20. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Engem egyszer egy néger keresett meg mailben, hogy valamilyen rokonom... Annyit írtam neki, hogy a Szabó valóban nagyon népszerű név lehet Ghánában.
2014. jún. 20. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Talán Csisztu Zsuzsát vágták át hasonlóval...
2014. jún. 20. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Keress rá arra, hogy "nigériai csalás", ott viszontlátsz még sok ilyen levelet és történetet.
2014. jún. 20. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!