Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Lakástakarék számlát nyithatna...

Lakástakarék számlát nyithatnak párok is?

Figyelt kérdés
Házaspárok legalább igen? Most akarnánk elkezdeni rakni, de nem akarjuk külön-külön.
2014. jún. 9. 19:24
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
Még valami: ugye hallottál már olyan ingatlanvásárlási ügyletről, ahol az értékbecslő a vevőnek kedvezve a valós értéknél és a megbeszélt vételárnál is magasabbra értékelte az ingatlant praktikus okokból? Nem egy esetről tudok, amikor így lett kijátszva az önerő problematikája. Megoldás mindenre van.
2014. jún. 13. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
Hallani sok mindent hallok, de egészen mást tapasztalok. Rengeteg értékbecsléssel találkoztam már az elmúlt évek során, de mindig reális becslési eredményt kaptam, épp ezért senkit nem mernék arra biztatni, hogy felejtse el az önerő igényt, mert majd megoldjuk "okosba". Senkit nem biztatnék arra, hogy ugorjon bele egy vásárlásba kevés önerővel, bízva az értékbecslő korrumpálhatóságába. Lehet, én lennék a ritka kivétel, aki csak olyan értékbecslőkkel találkozott eddig, akik tisztességesen dolgoznak?...
2014. jún. 14. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:

" A másik és ez a fontosabb: szerinted az, aki kevesli a havi 40 ezret, mekkora gondot okoz neki összerántani az önerőt? Itt nem konkrét tanácsadás folyik, hanem a lehetőségeket beszéljük át. Ezt érdemes szem előtt tartani."


Konkrétan én szakmunkás minimálbért keresek, párom valamivel többet, 200, jobb hónapban 210 a nettó bevételünk, tehát nem arról van szó, hogy olyan szuper fizetésünk van. Csak épp lemondunk minden extráról az albi fizetése mellett, hogy minél többet félrerakhassunk. (heti 1-2x van meleg étel, más napokon szendvics).

2014. jún. 14. 14:51
 14/22 anonim ***** válasza:

Nekem csak ebben a hónapban négy ilyen értékbecslésem volt. És még csak a hónap felénél járunk. A másik, amit hangsúlyozok: itt csak javaslatok hangzanak el, lehetőségek, melyeket számításba lehet venni.


Kedves kérdező! Dicsérendő, hogy így gondolkodtok egy átlagosnak mondható életszínvonal mellett. Említetted, hogy a havi 40 ezer nem túl sok, tehát többet is félre tudsz tenni a cél érdekében. 60-80 ezer havonta, az pl 4 hónap alatt 240-320 ezer. A racionalitások talaján maradva nem túl nagy áldozat árán összerakható az önerő néhány hónap alatt, amire banki kölcsön esetén (magasabb törlesztőrészletek mellett is) szükség volna.

2014. jún. 14. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:
De hát mindenhol azt olvastam, hogy 30% önerő mellett kiröhögték őket a bankban! Most ha egy 7-8 milliós lakást veszek alapul, az több, mint 2 millió forint önerő, ha csak 30-al számolok.
2014. jún. 15. 15:24
 16/22 anonim ***** válasza:
Igen. A bankban ez könnyen megeshet. A lakás-előtakarékosság ezért is jó, mert a megtakarítási rész önerőnek minősül.
2014. jún. 15. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
Egy 8 milliós lakás esetében 6 milliót finanszíroz a Fundamenta, 3 millió kell önerőnek. De! Ha az értékbecslő az ingatlant ettől többre értékeli, akkor a becsült érték 75%-a az, amit finanszíroznak, természetesen, ha egyébként megfeleltek a hitelképesség-vizsgálaton. Így több pénzhez tudsz hozzájutni és kevesebb lesz az az összeg, amit önerőre kell előteremtened.
2014. jún. 15. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Én sosem mernék abban bízni, hogy egy értékbecslő majd lesz annyira jó fej (hónapok, évek múlva), hogy sokkal többre becsüli fel a megvásárolandó ingatlant az önerő igény csökkentésére. (Hullottak már ennél kevesebbért is fejek a pénzintézeteknél).

Jelen esetben azt kell mérlegelnetek, hogy van-e esély pl 2-3 éven belül összerakni az önerőt a lakásvásárláshoz? Nagyobb városokban, kiemelt településeken pl elég lehet a 20% önerő is, de persze arra sincs garancia, ezek a szabályok változni fognak, akár szigorítások is várhatók a jövőben.

Ebben az esetben szerintem jobb, ha a megtakarítás likvid marad. Olyan helyen érdemes megtakarítani, ahol hozzáférhettek a pénzhez és felhasználhatjátok önerőként és az induló költségek fedezésére, ami szintén nem kevés. Amennyiben úgy látjátok, hogy kell legalább 4 év, hogy összerakjátok az önerőt és az egyéb költségekre a pénzt, akkor viszont valóban nincs jobb erre a célra, mint a lakástakarék, mert sehol máshol nem kapsz garantáltan ennyi hozamot, mint a LTP-ben.

2014. jún. 15. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Még mindig hangsúlyoznom kell -úgy látom- hogy pusztán a lehetőségekről beszélgetünk. Továbbá olyan problematikáról van szó, ami banki hitel esetén is -ha nem jobban- fennáll. Azt is hangsúlyozom egy ideje, hogy a racionalitások talaján kell állni. Hiába akar valaki azonnali megoldást, ha esetleg olyan nincs. Ilyenkor azt kell megnézni, hogy hozható ki a helyzetből a lehető legjobb. Ami pedig az értékbecslést illeti, látom, hogy ez fájó pontod: sosem a véletlenre építek.

Ha én ezt megjátszom, akkor biztosra megyek.

Ami pedig az egyéb megtakarítási formákat illeti: látod, tettem említést erről is. Nem kell egymást legyőznünk, sem túllicitálnunk. Szerintem...

2014. jún. 15. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:

18: Szeretnénk 2-3 éven belül lakást. Ha ehhez kenyéren és párizsin kell élni, akkor végigcsináljuk.

A lakástakarékot sajna korábban el kellett volna kezdeni mindkettőnknek, de akkor még ezzel nem foglalkoztunk, nem voltam elég tájékozott a témában sem. Most már úgy érzem, nem lenne érdemes, mert szinte biztos, hogy előbb kéne a pénz. Ha két évvel a múltban lennénk, másként látnám.

2014. jún. 16. 11:41
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!