Euro forintba bankutalas?

Figyelt kérdés

Weboldal szerint (jelen pillanatban) 1 euro 302 ft


[link]


Ha en kulfoldi bankszamlarol tegyuk fel 10 eurot atutalok OTP szamlara (atutalaskor nem adom meg, hogy vegezzen a kulfodi bank konverziot, mert az plusz koltseg, egybklent 0EUR tranzakcios dij), akkor mennyi fog megis megerkezni az OTP szamlara? 3020 forint vagy sokkal kevesebb?



2014. jún. 7. 01:29
 1/8 A kérdező kommentje:

Egy masik weboldal azt irja hogy az OTP 294 forintert veszi az eurot:


[link]


itt valami nem koser, mert ez igen nagy lehuzas lenne. ez a 294 forint a kulfoldrol erkezo banki utalasokra is igaz?

2014. jún. 7. 01:36
 2/8 anonim ***** válasza:
Eurót csak euro szamlara lehet utalni. Ha te forint szamlara utalsz, a bank azonnal, napi árfolyamon forintra váltja.
2014. jún. 7. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Napi arfolyam alatt mit ertesz, a 302 ft-ot vagy a 204 ft-ot? (a peldamnal maradva)
2014. jún. 7. 10:41
 4/8 A kérdező kommentje:
Jav.: 294
2014. jún. 7. 10:41
 5/8 A kérdező kommentje:

Asszem megtalaltam. A hivatalos kulkereskedelmi arfolyamot hasznaljak:


[link]


Koszonom Europai Unio!!!!!!! :D

2014. jún. 7. 11:10
 6/8 anonim ***** válasza:
A napi veteli arfolyamot, tehát a példánál maradva a 294 forintot. A külkereskedelmi árfolyam nem tudom hogy jon ide, semmi koze hozza.
2014. jún. 7. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Ugy jon ide a kulfoldi arfolyam hogy le van irva. 3. oldal "Az EGT-n belüli fizetésekre vonatkozó külön szabályok" cimszoval:



[link]


Szerintem ezt most kivetelesen te tudod rosszul, es a 302 ft-tal szamolnak. Ugyanis ha sajat aron (kedvuk) valtananak a magyar bankok, akkor a kulfoldi bankok kicsit be lennenek poccenve (szvsz) ha magyarorszagra kellene utalniuk az ugyfeleknek.

2014. jún. 7. 13:20
 8/8 A kérdező kommentje:

bocs elneztem, szoval 6.oldal:


forintszámlával szemben elszámolt ügyletek: egységesen a feldolgozás napján jegyzett

első külkereskedelmi devizaárfolyam,

2014. jún. 7. 13:24

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!