Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Bankszámla megszüntetésével...

Bankszámla megszüntetésével adódott nekem problémám. A véleményetekre lenne szükségem, hogy mit is lehetne tenni? Folyt. Lent.

Figyelt kérdés
Azzal kezdődött hogy egy munka miatt igényeltem 2013 augusztusában (K&H). A kártya meg is jött, értelemszerűen inaktívan. Közben a munka befuccsolt így nem láttam értelmét, hogy csak porosodjon a szobában. Mellesleg 2x igényeltem pin kódot, egyszer sem kaptam meg. Az első elavult, a másodikat meg már várom kb tél óta. Azonban 2013 november-december időszakra kiküldtek egy bankszámlakivonatot amin az állt, hogy 4 ezer forint mínuszban vagyok. Bementem a bankba és mondtam hogy szeretném megszüntetni a bankszámlámat. Egy 3 perc múlva közölték velem hogy ilyen bankszámlaszám nem is létezik. Csodálkoztam rajta mert én most először kértem azt hogy szüntessék meg, mellesleg 4 ezer forint hiány van és a kártya is nálam van. Tudtommal ha megszüntetik akkor visszaveszik a kártyát és a tartozásomat is ki kell egyenlítenem, mellesleg csak én szüntethetem meg. Vagy esetleg rosszul tudom? Valahogy nem vágyom arra, hogy most azt mondták hogy már nincs bankszámlám, később meg majd küldenek nekem egy 100 ezres tartozást. Kiemelem még egyszer, hogy a kártyám mindvégig inaktív volt. Sajnos hamarabb nem tudtam visszavonni, azt hittem szükség lesz rá. Ez ügyben szeretnék tanácsot kérni. A tiszteletlen és türelmetlen válaszolók kíméljenek. Köszönöm!
2014. jún. 3. 19:57
 1/6 anonim ***** válasza:
0%

Ha számládon nem volt pénz, akkor a kártyát sem tudtad használni.

Bankszámlát nem lehet igényelni, csak valamilyen vásárlási hitelt. Ahhoz adnak bankkártyát6 is. De ha nem vetted igénybe a hitelt, akkor a bank megszüntette a számlát. Csak a kezelési költséget kérik rajtad.

2014. jún. 3. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
28%

Inaktív bankszlát egy idő után automatikusan megszüntetnek, még csak nem is értesítik róla a szlatulajdonost.

Mi ez? "Az első elavult, a másodikat meg már várom kb tél óta."

Az első lejárt? Miért vártad a következőt?

Nem veszik vissza a kártyát, mert úgyis használhatatlan.

2014. jún. 3. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Az első zagyvaságokat ír, szerintem szívatni akar.

A második inkább csak téved és nem érti.


Szerintem a bankos ügyintéző nagyon elnézett valamit.

Menj be újra esetleg másik fiókba.

Ha a számlaszámot nem látja a rendszerben, kérd, hogy nézze meg, hogy a személyi adataid alapján van-e bármilyen bankszámlád náluk!


Ha van, látszódni kell!


Ha a számla nem nullás (plusz vagy mínusz) úgysem szünteti meg a bank!

A havi számlavezetési díjat nyilván levonták, a bankkártya díjat is valószínűleg, még ha inaktív is volt a kártya.


Ne hagyd rá, sokkal rosszabb lesz!

Amúgy a kártyadíj időarányos részét szeritnem visszakérheted.

És utána amennyi mínusz marad, azt rendezned kell.

Ezek után megszüntethető.

A kártyát valóban vissza kell adnond! Erről is kérj papírt, hogy leadtad!

2014. jún. 5. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Bankos vagyok, de akkor hagyjuk.
2014. jún. 5. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :) Én is így gondoltam, hogy inkább bemegyek majd még egyszer a biztonság kedvéért.
2014. jún. 5. 21:33
 6/6 anonim ***** válasza:

Bankos, te írtad a második hozzászólást?


Nem nullás számlát ugyan mikor szüntetnek meg?

Kártyát visszakérik, még akkor is ha elektronikus, legalább is több banknál is. Inkább ez az elterjedt.


A lejárt PIN kódot nyilván úgy érti, hogy már nem tudta aktiválni mert volt rá x idő és csak annyi alatt lehet.


Különben is, az hogy te egyik bankban dolgozol, nem azt jelenti, hogy másikban is úgy van valami.


De tényleg bankban dolgozol, kicsit jobban is kifejhetted volna.


A kérdés lényege amúgy is az, hogy a bankos arról tájékoztatta, nincs számlája. Ami nagyon valószínű, hogy téves.

2014. jún. 6. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!