Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » MTVA DiPro közmunkán volt...

MTVA DiPro közmunkán volt valaki? Véleményetekre lennék kiváncsi!

Figyelt kérdés
2013. nov. 14. 21:16
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Először is leszögezném, hogy ez nem közmunka. Az MTVA is így írja, de nem az. :D Ahogyan mondani szokás: minden közmunka egyben közfoglalkoztatás, de nem minden közfoglalkoztatás egyenlő a közmunkával. :D A közmunka az utcai "kényszertevékenység", ez viszont normális irodai munkának tűnő tevékenységért közfoglalkoztatás. ^^


Én is pont erre jelentkeztem és fel is vettek. Hétfőn kezdtem a munkavégzést. Munkaszerződés már múlt hét óta él, de az első héten még csak oktató jellegű előadások és bemutatók voltak néhány órás időtartam alatt. 1 hetes igazi munkavégzés után azt tudom mondani, hogy én jól érzem magamat. Nekem ráadásul valamelyest illik hozzá a jelenlegi tanulmányom. (Felnőttképzésre járok szeptember óta.) A kisfőnök és a csoportvezető hozzáállása nagyon jó. Türelmesen betanítanak mindenkit. Ha szükséges, akkor tízszer szánkba rágnak minket. Semmiért nincs harag és nincs szigor. (Legalábbis még egyelőre.) A munkafolyamatra oda kell figyelni és néhány dolgot erősen meg is kell tanulni. De ezentúl viszonylag lazaság van, egyénileg bőven pihenhetünk. Tehát egyáltalán nem rabszolgamunka, nem hasonlít egy undorító bánásmódú közmunkára. Jó hangulattal megyek be és jó hangulattal jövök el. :-) Ehhez mérten a munkabért jónak tartom. Kafetérián kívül bruttó 96-ezer Forint körül van, kafetériából pedig a kerettől függően egyszerre akár kettőt is lehet kérni. Legalábbis ahhoz képest nekem nagyon jó lesz, hogy éveken át az FHT-n tengődtem.

Egyébként ezt a munkát bátran be lehet írni az önéletrajzba. :-) (Valaki innen helyezkedett el máshova.) Összegezve semmilyen rosszat nem tudok mondani. :-)


Érdekességként: azt az egy dolgot nem tudom, hogy a DiPro mi akar lenni. Ezt a szavacskát úgy nem mondták semmihez, illetve nem illeszkedik a témához. :D


25/F

2013. nov. 30. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
*Javítás: a közmunka az utcai "kényszertevékenység", ez viszont normális irodai munkának tűnő tevékenységként közfoglalkoztatás. ^^
2013. nov. 30. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Csatlakozom az előttem szólóhoz, az előttem szóló kollégához. Kollégához, mert tavaly novembertől idén április végéig én is az MTVA-nál voltam közmunkán. Én is pontosan ezeket tapasztaltam. Csak a legjobbakat tudom mondani a cégről. Én a Rádióban voltam és remélem rövidesen újra ott lehetek.
2014. máj. 9. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én pedig hosszú évig dolgoztam műsorkészítőként, míg le nem építettek (nem részletezem, milyen munkakörben), és felháborítónak tartom, hogy a kirúgott kiváló szakemberek helyett utcáról vesznek fel olcsó munkaerőt!
2015. jan. 9. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!