Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hitelem már a behajtónál van,...

Hitelem már a behajtónál van, nincs se imwgatlanom, se értékes ingóságom, se fizetésem. Mit tudnak tenni? Én mit tudok tenni, ha egy jó darabig nem fogok tudni fizetni?

Figyelt kérdés
280000 ft-ot kellene befizetnem.
2014. márc. 12. 08:30
 1/6 anonim ***** válasza:
kamatozik amíg nem lesz munkahelyed vagy vagyonod és akkor behajtják
2014. márc. 12. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

280.000 Ft a banki alapkamat többszörösével kamatozik NAPI szinten- várhatóan kb. 2,5-3 év múlva meg is duplázódik.

Az, hogy nem fizetsz semennyit, a lehető legrosszabb döntés. Komolyan.


Az életben még gondolom várható, hogy lesz valamilyen vagyontárgyad (örökölhetsz is pl.) illetve munkát vállalsz, véred lesz vagy vállalkozó leszel.

A követelés hosszú évek alatt évül el és az nem jellemző, hogy a követeléskezelő cégek hagynák, hogy ez bekövetkezzen.


Ne is haragudj, de most is vélhetően élsz valamiből- így jövedelmed van. Az más kérdés, hogy neked az mire elég vagy mennyire akarsz belőle fizetni- de mivel neted van, nem írtad, hogy hajléktalan lennél, így gondolom valahogy megoldod.


Ezért én azt tudnom neked tanácsolni, hogy keresd fel a követeléskezelő céget és egyezkedj. Ekkora összegnél már akár 5-10 eFt-ra is kötnek veled együttműködési megállapodást, ami azzal a közvetlen előnnyel is jár számodra, hogy nem indul ellened végrehajtás.

(bár ha vállvonogatva közlöd, hogy nincs mit végrehajtás alá vonjanak, akkor tk. mindegy is)

Azt azért még tudd, hogy amint VH (végrehajtás) szakba fordul a követelésed, jelentős további költségek fognak rárakódni és már csak ezáltal ez a 280 eFt-os összeg felugrik félmillióra.


Nem írtad, hogy mennyi idős vagy, miből élsz, mire vetted fel ezt a hitelt- de ezt már felélted. Nem jó stratégia bújkálni és a megváltásra várni, mert SOKKAL rosszabbul jársz. Tényleg.


Üdv: egy szakmabeli

2014. márc. 12. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Pont ma lett elrendezve,hogy havi 15000 ft-ot kell fizetni. Kaptam részletfizetést.

Nem magam miatt vettem fel..

2014. márc. 12. 11:03
 4/6 anonim ***** válasza:

"Nem magam miatt vettem fel"

Teljesen irreleváns információ.

A hitelt Te vetted fel. Fizesd vissza hamar, mert később drasztikusan növekedni fog.

2014. márc. 12. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Állandó lakcímedről amit számlával nem tud igazolni a lakás tulajdonosa azt foglalhatják.
2014. márc. 12. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Tudják igazolni a lakás tulajdonát papírokkal.
2014. márc. 13. 01:27

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!