Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Devizaszámlát megéri nyitni?

Meksz Vanessza kérdése:

Devizaszámlát megéri nyitni?

Figyelt kérdés
2 hét múlva Erasmussal megyek Olaszországba, forint alapú diákszámlám van de pont ma utaltam a szállás előleget és 13ezer forintot levontak kezelési költségnek. Gyanítom ez minden hónapban így lesz és ez elég nagy veszteség. A bankban azt mondták a vezetési stb. ktgek miatt nem feltétlenül éri meg devizaszámlára váltanom és nem tudom mit tegyek. Elolvastam az ezzel kapcsolatos kérdéseket de nem nagyon jutottam előrébb. Előre is köszi!

2014. jan. 15. 14:46
 1/3 anonim válasza:
100%

Amikor én voltam kint Erasmuson akkor nyitottam az OTP-nél. Csak a deviza kártya volt nálam a forint alapú kártyámat ki sem vittem.

Akkor én ezen nem is gondolkodtam nekem egyértelmű volt, hogy csináltatok és amikor be kellett írni, hogy milyen számlára küldjék az ösztöndíjat én már akkor is ezt adtam meg.

De gondolom neked már ez nem érvényes ha 2 hét múlva mész akkor már a számlaszámod meg kellett adnod. :)(Én szeptemberben mentem és május végén nyitottam a számlát.)

Gondoltam így akkor az eurót euró alapúra küldik talán kisebb a veszteség mintha forintra váltották volna és akkor arról le megint eurót.

Nekem akkor a tanárom is azt mondta csináltassunk mert lehet a "sima" kártyát el sem fogadja majd mindegyik automata. Mivel ez dombornyomott így sosem volt gondom az automatákkal és a boltban való fizetéssel sem. (De hát ugye nem tudhatom, lehet a magyar kártyával is működött volna. :))

Nem tudok neked konkrét kezelési költségeket mondani, de ha bemész megtudják mondani én is megkérdeztem mennyit vonnak le ha számláról veszek le és mennyit ha ezzel fizetek. :) Azt viszont tudom, hogy 1 évig ingyenes volt a számlavezetés. :) (Most nem tudom mi mennyi...meg kell kérdezni :))


Én csak azt tudom, hogy így akkora veszteségekkel nem jöttem ki. Nekem megérte. :) Remélem kicsit segítettem.

Jó utat Neked! Életed egyik legjobb szakasza következik! :)

2014. jan. 15. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
74%

Pár gondolat:

Ha nem kell, hogy a te számládról ékezzen a szállásdíj, használhatsz TransferWise-t.

Ha fizetheted kp-ben, akkor nyiss egy olyan bankszámlát, amicel olaszországban ingyen veszel ki pénzt (tudtommal a cib es az unicredit is ajanl ilyet)

esetleg kiveheted a teljes összeget kpben, nyithatsz egy olasz számlát és berakhatod oda a pénzt.

Ha pedig tudod a szállás díját a helyzzínen kártyával fizetni, akkor maradhatsz a jelenlegi számládnál.

2014. jan. 15. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat, mindenképpen nagyon hasznosak voltak!!!!! :) Amúgy még éppen belecsúsznék időben a változtatásba mert a szerződés első oldalán van a számlaszám amit nem kellett aláírni és így még 1-2 napon belül meg tudjuk változtatni bár tényleg nem siettem el... :)
2014. jan. 16. 00:53

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!