Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » 18 éves egyetemistaként nem...

18 éves egyetemistaként nem kaphatok semmilyen hitelt? Nagyobb összegű kellene, befektetéshez

Figyelt kérdés
2013. dec. 26. 18:09
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Diákhitelnél sem 30 ezret kapsz. Ha akarod egyben utalnak 250 ezret.


Más lehetőséged nincsen.

2013. dec. 26. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
94%
Akkor menj és dolgoz meg érte.Ideje lenne felnőni, és elfogadni hogy nem úgy mennek a dolgok ahogy elképzeled.
2013. dec. 26. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg találtál egy "tuti" tőzsdei módszert? :)
2013. dec. 26. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
62%

Tutira állítom hogy 18 évesen nem lehet akkora befektetési ötleted hogy pénzt kapj...és esélyesen belebuknál.


Hogy miért?


Mert akkor már nem itthon lennél "egyetemista"

2013. dec. 27. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
62%
Vetessed el magad egy gazdag öregúrral és a megoldódott a hiteled!
2013. dec. 27. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Mekkora az a nagyobb összeg? Csak azért kérdezem, mert lehet, hogy nem is olyan nagy.


A bank megvizsgálja, hogy mit tudsz fedezetként felajánlani. Továbbá, hogy mennyi a havi jövedelmed.


A hitel fajtájától és nagyságától is függ, hogy mi az ami elfogadható a bank számára.


Annak ellenére, hogy valaki 18 éves lehet megfelelő vagyona. Örökölt ingatlan(ok) vagy szülők íratták rá, stb...


Viszont fontos a havi bevételi forrás is. Ugyanis, attól még hogy van egy nagy értékű házad, nem biztos, hogy havonta törleszteni tudsz.



Milyen befektetésre kellene?

Pénzügyi konstrukciókra gondolsz? Nem szokványos útja, hogy a hitelt fekteted be és majd annak a hasznából törlesztesz is és hasznot is elkönyvelsz.


Esetleg cégben akarsz tulajdonrészt?



A harmadik dolog, amit előbb még nem írtam, hogy a bankok bizonyos életkor alatt akkor sem igazán adnak hitelt, ha amúgy hitelképes lennél.


Nézd, én nem tudom, hogy mire kell, de a hitelt legjobb messziről elkerülni.

Úgy gondolom, aki az elmúlt években egy kicsit is figyeli a híreket, az tudja, hogy miért.


A jól hangzó, befektetési ajánlatokat pedig nagyon nagy körültekintéssel kell kezelni. Rengeteg az átverés.



26 éves vagyok, nem volt még olyan rég amikor annyi voltam mint te. Ezért sem szólom le a fiatalokat, meg különben sem kellene.


De a korosztályod legnagyobb része semmit sem ért a pénzügyekhez, befektetésekhez. Alapvető ismeretei sincsenek.

Na, igaz, hogy az idősebbeknek sem.


Honnan értesz ezekhez? Tanultad valahol? Vagy magadat képezted? Milyen mélységben?


És hidd el, rengeteg ember nem hülye, a válság mégis annyira megrázta a befektetéseket, pénzügyi szektort, hitelpiacot és még sok minden mást is, hogy könnyű pórul járni.

Még annak is aki ért hozzá.

2013. dec. 28. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Remélem, nem!
2014. jan. 2. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!