Hogyan győzzek meg vkit akinek az egészről fogalma sincs? Vagy kivel folytathatnám?

Figyelt kérdés
Eldöntöttem h kezdek vmit az életemmel.Ezért úgy gondoltam h nyitok egy Kft. céget , viszont pénzem nincs amiből megnyithatnám mivel fiatal vagyok , most fejeztem be a középiskolát. Amúgy mindig szinte mindenben feltaláltam magam, kreatív vagyok , és biztos vagyok abban h működni fog az a cég amit nyitni fogok.Számítógépekkel akarnék foglalkozni , webdesign , tárhelyszolgáltatás és számítógép szervíz.Mindezt piaci ár alatt ajánlanám.A tárhelyszolgáltatást MLM (Multi Level Marketing , vagy masneven Network Marketing) marketing stratégiában szeretném piacra vinni.Mindössze 147570 Ft. -ra lenne szükségem ahoz h megnyissam a céget , s h el tudjak indúlni.Ettől kezdve tudnám "forgatni" magam. Próbálkoztam munkakereséssel, de hiába , sehovase akarnak felvenni, rengeteg helyt próbálkoztam. :( Arra gondoltam h a családhoz fordulok , vagyis az egyetlen személyhez akinek a családból van pénze: anyám hugához.Bemutattam neki az üzleti tervemet papíron , de sajnos nem nagyon értette meg , mert 0 -t se ért az üzlethez s a gépekhez.Ő nem hiszi h működni fog az amit elterveztem mivel fogalma sincs az egészről h mi micsoda.S ő attól fél h engem börtönbe raknak azért mert iesmivel foglalkozok... Hogyan győzzem meg??? v kihez forduljak ?????
2009. nov. 18. 16:00
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:

Hár engem se tudnál meggyözni - egy gyerek, ami most fejezte be a szakközepet, az nem igazán alap egy megbizható céh létrehozására - és ennyi pénzt azért nem kockáztatnék, mert valaki álmodozik.

Ilyen és hasonló cég van legalább pár ezer, nem hiszem, hogy bárki is rád várna, hogy megváltsd a számitógépes világot.

2009. nov. 18. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:

hát amit leírtál, ezzel röhögve mondanám, hogy "menjél majd felhívunk"


Még helyesen sem tudsz írni, így hogy akarsz bárkit is meggyőzni? Legalább egy helyesírás ellenőrzőn futnál végig.


És mellesleg mi a tudásod? Szakközépsulit végeztél, nincs szakmád, tapasztalatod, tudásod, hogy irányítanád a céget 0 tudással? Az most szart sem ér, hogy össze tudsz rakni vmi kis lapot minimális php tudással, ide több kellene.

2009. nov. 18. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:

Engem sem győznél meg,és nem azért mert én sem értek a számítógépekhez.Ami miatt nem foglalkoznék veled az pontosan az amit előttem is írtak..Tudod mindenki álmodozik amit lehet.de azért egy cég beindításához,működéséhez kevés az,hogy kreatív vagy,meg hogy mindenben feltalálod magad...És a tapasztalat? A rutin,hogy észrevegyed mikor ki akar becsapni? A végzettség?

Én például éttermet szeretnék nyitni.Már mindent megálmodtam,sőt a helyet is kinéztem...37 évesen a pénzem is megvan egy ilyen vállalkozást elindításához.Tudod csak 1 bökkenő van! Nem vagyok szakács,és fogalmam sincs mi zajlik egy konyhában,nem tudom ki hogyan szerzi be az éttermi ennivalókat...De hiszen én is kreatív vagyok,és feltalálom magam,de még ez is kevés!!!Előbb tanulj,szerezz gyakorlatot,és te magad szed össze rá a pénzt!!

2009. nov. 18. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:

második vagyok:

azt megjegyzem, hogy szakmabeli vagyok, webfejlesztő, értek a webhez, a tárhely témához, szerverekhez, dolgoztam már ilyen helyen, stb, csak hogy ne mondhassad azt, hogy nem értek hozzá és azért nem győztél meg.

2009. nov. 18. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
de amúgy tudod mit? adok egy 2. esélyt neked, írd meg újra ide, próbálj meggyőzni újra.
2009. nov. 18. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:

Részben más véleményen vagyok mint a többiek.

Én kifejezetten örülök ha valaki a lelkesedéséből, lendületéből szeretne megvalósítani valamit. Ne foglalkozz azzal, hogy azt mondják nem értesz hozzá! Nem is kell. Egy jó üzlethez elsősorban az kell hogy tisztába legyél mit akarsz és hogy akarod azt megvalósítani. Viszont mielőtt egyetlen fillért is költenél a tervedre azt tanácsolom, hogy üzletileg készülj fel jobban. Azt javaslom, hogy beszélgess sikeres vállalkozókkal, kérj tőlük tanácsot. Pl. ott van az a vállalkozz hatékonyan klub. Remek üzletemberek a vezetők, mindenre nyitottak, és hajlandók segíteni. Sok csalódástól kíméled meg magad, ha meghallgatsz másokat. Viszont a sikertelen emberekre ne hallgass.

Összefoglalva: Nem a pénz az első egy vállalkozáshoz. Információgyűjtés, piackutatás, üzleti beszélgetések, célok meghatározása, pénzügyi tervezés. Ha ezek megvannak, és alaposak, meggyőzőek, meglátod zöld utad ad az élet a vállalkozásodhoz, a pénz már magától jön rá - majdnem. Hajrá!

2009. nov. 18. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:

aha, nem kell tudás nem kell pénz :D.

volt olyan főnököm akinek szinte 0tudása volt a témában. hát mit mondjak. De neki volt pénze, mert gazdag sznob.

A cég havonta kb 2-3millát vitt el.


Szerinted melyik befektető olyan hülye, hogy ad egy gyereknek akinek semmi rálátása semmire pénzt?

2009. nov. 18. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

Információgyűjtés, piackutatás, üzleti beszélgetések , célok meghatározása, pénzügyi tervezés, potenciális ellenfelek a városban , és más városokban néhány külföldről...,az internetről kb 2 éve figyelem az ekonómiai arányt... , üzleti dolgokat, h mi h megy , tanulmányoztam, marketing stratégiákat néztem át , Ingyenes üzleti tanácsadó fórumokat néztem át, s tettem fel kérdéseket , amelyeket nem tudtam , avagy amelyekbe esetleg nem voltam biztos,stb. Ezek nagy részét beépitettem az üzleti tervembe.Úgymond nagy része papíron van , de a lényeg az agyamba.

A többieknek meg kösz szépen a kioktatást, elhihetitek nagyon megnyugtatott...

2009. nov. 18. 20:46
 9/23 A kérdező kommentje:
17:13 hallottál te arról h GOOGLE a barátod ???? :P és arról h mindent lehet csak pénz és akarat kell ??? Amúgy amit te akarsz , megvalósítható, csak logika kérdése... ami ez szerint neked nincs...
2009. nov. 18. 20:48
 10/23 A kérdező kommentje:
17:13 mit ér az ha végzettséget szerzek ?? 0 -t !! Mert az egyetem nagy része baromság, legnagyobb részben olyasmit tanitanak amit nem használsz fel . Ott is a profit a fő cél... mint mindenütt , ezért húzzák , nyúzzák az időt évekig... Pl a barátnőm egyetemen van közgazdaság , s marketing szakon , másodéves hallgató , de idáig amit ő tanult én már tudtam, s jobban érdekel az iesmi engem mint őt...
2009. nov. 18. 20:54
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!