Van értelme feljelentenem?

Figyelt kérdés
Elutaltam 5500 Ft-ot egy csizmára,amit mai napig nem kaptam meg. Ez még múlthónapban volt.A számlaszámot és a nevet tudom.Ilyen esetben tegyek szerintetek feljelentést?
2013. nov. 12. 13:54
 1/8 anonim ***** válasza:
19%
Ne tegyél feljelentést.Egyrészt az összeg és a "bűncselekmény"valószínűleg a halálbüntetés visszaállítását vonná magával.Fogd fel úgy hogy ha bárhová elmész valamit tanulni,fizetni kell.Ezt most te otthonról tetted.
2013. nov. 12. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
"a halálbüntetés visszaállítását vonná magával"- ezzel arra célzol,hogy kb. le sem tojnák a rend őrei az ügyemet?
2013. nov. 12. 15:46
 3/8 anonim ***** válasza:
28%
Hát valahogy úgy.Illetve lehet hogy vennének fel jegyzőkönyvet.Aztán egy hónap múlva kapnál egy levelet hogy megszüntették a nyomozást(ha volna egyáltalán)elkövető hiányában.De az összeg csekély(persze ez is egyedi)nem hiszem sok minden történne.
2013. nov. 12. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
91%

Van bizonyítékod hogy elküldted a pénzt? Ha igen akkor kérd vissza az illetőtől, ha nem fizetik akkor küldjél figyelmeztető levelet ahol udvariasan kéred hogy fizessék vissza x napon belül, ha továbbra sem semmi akkor fordulj ügyvédre. Ne halgass a többiekre, nincs itt mit nyomozni, ez nem a rendőrség munkája hanem a bíróságé. Igenis sokáig tart, nekem kb. 2 évbe tellett mig megkaptam a pénzt (igaz kicsivel több volt mint nálad), de végülis megkaptam. A bírósági költségeket ők fizették mert ők vesztették el a pert, tehát nekem semmibe sem került.


Pont az olyanok miatt mint az előbbi kommentezők miatt is ilyen sunyi társadalomban élünk hogy az emberek csak feladják és hagyják magukat meglopni.

2013. nov. 12. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
28%

Legjobb ha egyből Brüsszelbe küldöd vagy az ENSZ-hez.Nem a válaszolókkal kéne foglalkoznod hanem a kérdéssel.Kérdésadó meg eldönti melyik válasz a realista és melyik válaszadó nézett túl sok Petrocelli filmet.Ha meg lesunyizol másokat száz valahány billentyű mögé bújva akkor én meg azt mondom te meg buta vagy.



Egyébként az óvodában nem volt jelem mert, nem jártam.

2013. nov. 13. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

E-maileztem vele azóta is.

Azt mondja, hogy mivel nem érte el a 2kg-t a csizma súlya, így nincs papírja arról,hogy feladta.

Kértem,hogy menjen be a Postára, és érdeklődjön.

Megtette (elvileg), ott is azt mondták neki,hogy elveszhetett a csomag és ilyenkor X idő,de elvileg előkerül.

Rendíthetetlenül állítja, hogy elküldte.

Írtam neki,hogy utalja vissza a pénzem, másként megteszem a szükséges lépéseket.

Azt mondja, hogy vádaskodom, ezek a vádak hamisak így Ő is elindulhatna ezeknek a lépéseknek az irányába.

2013. nov. 13. 18:05
 7/8 anonim ***** válasza:
Hát figyelj, ha tényleg így állnak a dolgok ahogy állítod akkor neked van igazad. Te fizettél az áruért, nem a te bajod hogy neki ellopták a postán vagy nem. Ha lenne is neki cédulája arról hogy feladta, téged az sem kéne hogy érdekeljen. Annyi a lényeg hogy neked van bizonyítékod a befizetett pénzről, neki meg nincs bizonyítéka arról hogy hozzád megérkezett az áru. Kész. Vagy küldjön el újból egy másik csizmát, vagy adja vissza a pénzt, olyan nincs hogy "elveszett". Csak higgadtan és érzelmek nélkül közöld vele a tényeket aztán ő mondjon amit akar.
2013. nov. 13. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Jelenleg azt mondja, hogy szerinte átvettem a csomagot, és így akarom visszaszerezni a pénzem. :D
2013. nov. 14. 15:03

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!