Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha a férjem számlájára kéri a...

Ha a férjem számlájára kéri a fizetését egy olyan rokona akinek tartozásai vannak többfelé akkor hozzányúlhatnak a számlán lévő pénzhez, akár a férjem pénzéhez is?

Figyelt kérdés
Segíteni akar a férjem a rokonán ,de nekem nem tetszik,hogy egy olyan ember bére érkezzen a férjem számlájára akinek tartozásai vannak és még a végén a férjem pénzét is leveszik.
2013. nov. 1. 15:33
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Bankszámlát bárki nyithat, a férjed rokona is megtehetné. De itt szerintem épp az lenne a lényeg, hogy neki ne legyen, mert a sajátját inkasszózni tudják. Nem tudom, hogy a férjedére is vonatkozik-e ez, de ismered a mondást, közös lónak túros a háta. Én nem közösködnék pénzben senkivel, főleg a saját bankszámlámon.
2013. nov. 1. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
40%
Igen, azt is. Én a helyedben ezt gyorsan megszüntetném, kérje a rokon a sajátjára, vagy kézbe.
2013. nov. 1. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
52%

Rászállhatnak a férjedre és keményen megbüntetik és megadóztatják.


A adóvégrehajtók kinyomozzák, hogy hova utalják az adós jövedelmét.


A férjed számláját pedig az adóhatóság vizsgálhatja, s mivel a férjed a saját valós jövedelmét vallja be, az a valós jövedelem nem fog egyezni a számlájára befolyó összeggel.


Ezért akár adócsalásért is bűnvádi eljárás alá vonhatják.


Sürgősen szüntesse meg ezt a gyakorlatot, mert kimentésnek számít, amiben ő közreműködik, mint bűnsegéd.

2013. nov. 1. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Egy helyen dolgoznak ,a főnök korrekt ember csakis bankszámlára utal ,be vannak jelentve.
2013. nov. 1. 15:44
 5/15 anonim ***** válasza:

Nem, arról nem inkasszózhatnak, de megoldják a behajtást másként, abból a férjed sem jöhet ki jól....előveszi az adóhatóság is akár, hogy mi az az be nem vallott pénz a számláján, hiszen az ami azon van hivatalosan az övé..

Stb

2013. nov. 1. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!


Leírtam a 3-asban, hogy:


1. A férjedet a adóhatóság adócsalásért keményen megbüntetheti.


2. A férjedet a rokona pénzének "bújtatása" miatt szintén keményen megbüntetheti, mint bűnsegédet.


3. A főnöküket is megbüntethetik, mivel ebben tevőlegesen közreműködött.

2013. nov. 1. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

A rokon nőjön végre fel és oldja meg a problémáit egyedül ha már belemászott anélkül, hogy másokat is belerángatna.


A férjedet is elővehetik mert, ahogy itt írták ez kimentésnek számít, amiben ő bűnrészes lesz és igen bizonyos összegnél már ellenőrzik a számlát az adóhivatalnál, úgyhogy véletlenül se menjetek bele!!


Ha ezen a rokon megsértődik akkor az az ő baja ilyen rokonra nincs szükségetek. Ezt magának kavarta, vállalja a felelősséget a felnőttkor itt kezdődik.


Nyisson neki számlát az anyukája vagy valakije! Ti maradjatok ki belőle mert mindenetek oda lehet és nem fogjátok egy ilyen törvény elől bujkáló, notórius adóssághalmozótól visszakapni.

2013. nov. 1. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
A többieknek igazuk van, a NAV-val és a végrehajtóval nem érdemes ujjat húzni. Annak főleg igaza van, aki a "kimentésről" írt. Ha a férjed nem akar magának rosszat, szerintem sürgősen verje ki a fejéből ezt a hülyeséget. A NAV inkasszót egy bank sem bírálhatja felül, nincs joga. Hogy hová megy a pasi fizetése, azt tényleg könnyen kinyomozhatja a végrehajtó is és az adóhatóság is. Nem érdemes ezzel játszani.
2013. nov. 1. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

A férjem kétli ,hogy baja lehet ebből :-( ,hiába bizonygatom neki .

Azt mondja sehol nincs tiltva,hogy más fizetése is az ő számlájára érkezzen,persze az jelölve lenne utalásnál,hogy xy fizetése is,nem a férjem nevére,csak az ő számlájára.

És hogy ő amúgy sem köteles tudni,hogy másnak tartozásai vannak,így ő nem bűnsegéd.

2013. nov. 1. 16:07
 10/15 anonim ***** válasza:
75%

Olyan nincs, hogy "nem az ő nevére, csak az ő számlájára"

Vagy közös az illetővel a számla, ebben az esetben ő is hozzáfér a egész pénzhez....stb, de ebben az esetben inkasszózhatnak is....vagy a ferjed neven van, de akor akármilyen okból is a férjedé lesz a pénz, ami rajta van(jogilag)

A NAV pedig kérheti erről az igazolást, és fogja is, hipa kiderül a kapcsolat a rokonnal,maki tartozik..aztán már perbe is fogják, mint már írták, "kimentés" és bűnsegédlet miatt..

2013. nov. 1. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!