Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Utcára kerülhetek a testvérem...

Utcára kerülhetek a testvérem tartozásai miatt?

Figyelt kérdés
A ház amelyben a családommal és anyámmal élek fele részben az enyém fele a testvéremé.Neki sok tartozása van valamelyik banknak de eddig sem nagyon tudta fizetni most pedig munkálya sincs .Semmi más érték nincs a nevén csak ez a fél ház.Ha a bank másképp nem tudja behejtani a pénzt akkor elárverezhetik a házat így is,hogy fele az enyém és nekem nincs tartozásom? Ha igen akkor hogyan lehet ezt megúszni.A tesóm nekem is tartozik és belemenne,hogy a tartozásáért cserébe lemond a házrészéről.
2013. jan. 9. 00:13
 1/5 anonim ***** válasza:
A te részedhez semmi köze a banknak.
2013. jan. 9. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Abban az esetben, ha a testvéred banki tartozásai miatt még nem indult meg ellene a végrehajtási eljárás és nincs a közös ingatlanra ráterhelve a tartozása, jó megoldás, ha neked ajándékozza, vagy "eladja" a részét, így meg lehet menteni a fél házat, de ha már a végrehajtás be van jegyezve a tulajdoni lapra, akkor már lehet problémád neked is ebből a helyzetből.


A végrehajtónak joga van árverést kiírni a fél házra. Ha akad valaki aki "ebben az üzletben fantáziát lát" és hajlandó megvenni, akkor az új tulajdonos úgy juthat a Te részedhez is, hogy indít egy pert közös tulajdon megszüntetésére.


Ekkor két lehetőség van. Te megveheted a részét, de ha nem akarod, vagy nem tudod, újra árverést írhatnak ki, amikor viszont már az új tulaj kivásárolhat téged töredék áron...


Sok függ attól, hogy a közös ház értékes-e, "elég jó-e" ahhoz, hogy valaki szemet vessen rá a fent leírt módon...

2013. jan. 9. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Ha nekem ajándékozza vagy megveszem a testvéremtől azt később nem csinálhatják vissza?Esetleg ha elárvereznék a felét akkor az új tulajtól én is töredék áron vásárolhatnám meg?A ház egyébként nem túl értékes de az egyik szomszédunk biztosan ugrana érte és ő ráadásul valami jogász féle tehát elég nagy hátrányban lennék.
2013. jan. 9. 13:10
 4/5 anonim ***** válasza:

Érdemes az ajándékozásról, vásárlásról egy hozzáértő ügyvédet megkérdezni. Vigye el a testvéred a hiteltartozásaira vonatkozó hivatalos értesítéseket, abból kiderül, hogy ez "fedezet elvonásnak" minősül-e?

Nem vagyok jogász, de egy jogász is csak dokumentumokból tudja megítélni, mi a helyes lépés.

2013. jan. 9. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Felülmúlhatatlan ***** válasza:
Az ajándékozást vissza lehet vonatni, az adásvételt nem, így jelen esetben érdemes utóbbit választani, de kérdezz meg egy ügyvédet is.
2013. jan. 10. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!