Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Személyi hitel törlesztése...

Személyi hitel törlesztése utalással?

Figyelt kérdés
Van egy személyi hitelem, amit csoportos beszedéssel egyenlít ki a bank minden hónapban, mert oda érkezik a jövedelmem, ahol a hitel van. Viszont félek egy lehetséges inkasszótól, ezért megszüntetem a számlám. Utalnék minden hónapban a hitel miatt, de: ha meghagyom a számlát, és utalok rá, időközben pedig inkasszálják, akkor a pénz nem a hiteltörlesztésre lesz felhasználva. Szóval az a kérdésem, hogy minden egyes hitelnek van-e külön számlaszáma, amire ilyen esetben utalhatok? Nekem az a lényeg, hogy ha odaadok x összeget a banknak, akkor abból ő a törlesztőmet fedezze, és ne a végrehajtót. (az egy másik ügy, most csak a hitel a lényeg.)
2013. szept. 6. 21:00
 1/3 anonim ***** válasza:

Minden hitelnek van külön számlaszáma, de ha le van tiltva a számlád, akkor a bank először a letiltást teljesíti.

Ha viszont megszünteted a számlát, akkor utalást sem tudsz teljesíteni róla. Ebben az esetben a hitelt adó bank pénztárában befizetheted készpénzben a törlesztőrészletet.

2013. szept. 6. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

egy másik számláról utalnék, kifejezetten a hitelszámlára. ha nincs ott számlám, akkor megterhelni sem tudják, és nincs mit előtérbe helyezni a hitelem elé!

tuti, h kp-ban is lehet, és nem feltétele a lakossági folyószámla?

2013. szept. 7. 08:52
 3/3 A kérdező kommentje:

Bementem az Erstébe, hogy megszüntetném a számlám, és ezentúl egy msáik számláról utalnék, vagy ahogy írtad, kp-ban befizetnék. De elég arrogáns volt a nő, és mondta, hogy szó sem lehet róla, amíg tart a hitel futamideje, addig a számlát nem lehet megszüntetni, és csak ők vonhatnak róla.

Sőt, azt ajánlotta, hogy ha letiltásom lesz, akkor nyissak egy új bankszámlát, azt kapcsoljuk hozzá az előzőhöz, és a bank megpróbálja az elsőről levonni a hitelt, de ha az nem sikerül, akkor megnézi a kapcsolt számlát is. Egyből azt kérdeztem, hogy akkor a letiltás nem érvényes-e arra is, de erre megvonta a vállát, hogy ezt nem tudja. Hát ezzel nem vagyok kisegítve.


Elképzelhető, hogy át akart verni, mert vmiféle jutalékos rendszer van náluk, vagy ő is kapna egy feketepontot, ha nem tudja lebeszélni az ügyfelet a számla megszüntetésről?


Olyan hihetetlennek tartom, h köteleznek arra, h náluk vezessem a számlám, mert náluk van hitelem.

2013. szept. 16. 15:15

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!