Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Erre megéri hitelt felvenni?

Erre megéri hitelt felvenni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Soha nem vennék fel hitelt pl: hogy új autóm legyen, csili vili házam legyen, de van egy óriási nagy álmom, hogy pilóta legyek.

Én ennek utána jártam, mit hogy merre hányméter (legalábbis egy pilóta képző iskolába bementem) ott azt mondták, hogy közel 10.000.000Ft-be kerül, hogy minden papírja meglegyen az embernek, és oda mehessen egy légitársasághoz, és azt mondhassa "Tessék itt vannak a papírjaim, adjtáok a gépet" (Képletesen persze)

10.000.000Ft... nincs ennyim, a fenti kérdés is erre irányul, hogy megérné erre hitelt felvenni? Amint megvan és munka is van (ami több év múlva esedékes csak) abból lehetne fizetni (addig is közben dolgozni és fizetni).

Mi a véleményetek?

Érvek-Ellenérveket várnék ha lehet.

Köszönöm.



2013. aug. 14. 11:00
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

A Sólyom nem kezdőket fog keresni egy darabig, ebben biztos lehetsz. 200 órával (ennyi után kapsz CPL-t) meg egy ATPL elmélettel fogsz még circa. 25 000 €-t, és befizetsz egy B737/A320 típustanfolyamra, ezzel lehet jelentkezni a Ryanairnél vagy a Wizzairnél. (A Ryanairnél elvárás a típusvizsga, a Wizznél csak plusz)


Illetve, lehet kisgépes munkát is vállalni, ami Magyarországon szinte lehetetlen. (Az az évi 5-6 fő, aki végzett Nyíregyházán, az is alig-alig talál munkát). Az easyjet most felvesz embereket 1500 óra össz. repült idővel (ugyan elvárnak min. 500 órát 5,7 tonnánál nehezebb gépeken), de ott is ki kell fizetned az Airbus 320 típust. (1500 órát úgy lehet a leggyorsabban lerepülni, hogy Amerikában befizetsz 65 ezer dollárt egy gyorstalpaló "0-tól a kisgépes oktatói" tanfolyamra, ami garantáltan 5 hónap alatt eljuttat attól, hogy először látsz repülőgépet, az oktatói kurzusig. Ezután a 2 éves vízum hátralévő ideje alatt foglalkoztatnak. ( [link] az 1000 óra biztos, az 1500 óra nem lehetetlen.)


Én a helyedben itthon egy fillért sem költenék el. Inkább itt keresgélnék: [link] - a British Airways 2014-ig 400 új pilótát akar felvenni. Itt is hitelt kell felvenni (84 ezer angol fontot), de itt legalább biztos a munka a képzés végén.


Vagy itt: [link] - néha megnyitják a jelentkezést, 1,5 éves gyorstalpaló, és a végén már lehet is repülni. Ez valamivel olcsóbb, 70 ezer font. (Hitel szintén lehetséges).

2013. aug. 15. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!