Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Erre megéri hitelt felvenni?

Erre megéri hitelt felvenni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Soha nem vennék fel hitelt pl: hogy új autóm legyen, csili vili házam legyen, de van egy óriási nagy álmom, hogy pilóta legyek.

Én ennek utána jártam, mit hogy merre hányméter (legalábbis egy pilóta képző iskolába bementem) ott azt mondták, hogy közel 10.000.000Ft-be kerül, hogy minden papírja meglegyen az embernek, és oda mehessen egy légitársasághoz, és azt mondhassa "Tessék itt vannak a papírjaim, adjtáok a gépet" (Képletesen persze)

10.000.000Ft... nincs ennyim, a fenti kérdés is erre irányul, hogy megérné erre hitelt felvenni? Amint megvan és munka is van (ami több év múlva esedékes csak) abból lehetne fizetni (addig is közben dolgozni és fizetni).

Mi a véleményetek?

Érvek-Ellenérveket várnék ha lehet.

Köszönöm.



2013. aug. 14. 11:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Hany eves vagy? Angolt milyen szinten beszeled? Mert addig nincs ertelme mirol beszelni.
2013. aug. 14. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

"Én ennek utána jártam, mit hogy merre hányméter (legalábbis egy pilóta képző iskolába bementem) ott azt mondták, hogy közel 10.000.000Ft-be kerül, hogy minden papírja meglegyen az embernek, és oda mehessen egy légitársasághoz, és azt mondhassa "Tessék itt vannak a papírjaim, adjtáok a gépet" (Képletesen persze) "


Na és akkor azt fogják mondani, hogy nem kellesz, kevés az órád. Már ha egyáltalán behívnak.

Nekem megvan a pilóta engedélyem, minden vizsgám elsőre sikerült, minimum 88%-kal, és másfél éve nem találtam állást, mert kevés az órám. Pedig nekem 320 van, míg neked 250 lenne (ennyi a minimum az eus cplhez).


Szóval lenne egy 10 millás hiteled, ami addigra inkább 15 milla lesz, meg egy szép papírod, ami a tv alatti szekrényed polcában van 1 éve. Vársz, vársz egy darabig, aztán szépen elmész dolgozni valamit, amihez nem kell semmilyen végzettség, 100 ezer ftért.


De ha komolyan gondolod, bizonyítsd be nekem, hogy tévedek, mutass a neten 1 db olyan álláshirdetést, ahova elég 250 repült óra!

Ha egyet is találsz a Ryanairen, Wizzairen kívül, megeszem a kalapom. Ez a két cég pedig kilőve, Ryanair felfüggesztette a felvételt teljesen, Wizzair pedig már tavaly is összesen 2 embert vett fel, idén nem tervez.

2013. aug. 14. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

20.

Tisztában vagyok a dolgokkal, hogy az angol perfekt kell, orvosi alkalmasságin is megkell felelni stb stb... (Persze elöbb mennék el orvosi vizsgálatra, mint ezt az egészet lebonyolítanám, hogy ha ott kibukok, akkor sztornó az egész)

2013. aug. 14. 11:13
 4/11 A kérdező kommentje:

2.

Köszönöm, pontosan az ilyen kommentekre vártam, akik kőkeményen leírják a dolgokat, ezt szeretem.


Teljesen igazad van, most indul a Solyom Airlines, ott esetleg? (tipp)


Viszont elgondolkodtató amit írtál, külföldi légitársaságoknál sem lehet elhelyezkedni? (Akár egy Magyarországtól telejsne függetlentől, ami azt jelenti külföldre kell költözni)

2013. aug. 14. 11:16
 5/11 anonim ***** válasza:
Az alap repült órával, amennyi eleve kell a vizsgához, annyival normális légitársaság nem vesz fel, a fapadosok meg ló*art sem fizetnek, de jobban túlhajszolják a pilótákat.
2013. aug. 14. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

"Teljesen igazad van, most indul a Solyom Airlines, ott esetleg? (tipp) "


A Solyom Airlines oldalán nézd meg a hirdetést: 1500 óra a minimum. Neked a képzés végén 250 órád lesz, nyilván szóba se állnak veled, ha 6x annyi óra a MINIMUM. 1500-zal se biztos a bejutás.



"Viszont elgondolkodtató amit írtál, külföldi légitársaságoknál sem lehet elhelyezkedni? (Akár egy Magyarországtól telejsne függetlentől, ami azt jelenti külföldre kell költözni)"


Én nem csak az EUban, de az egész világon kerestem állást, kb 1 évig. Aztán feladtam.

Továbbra is él az ajánlatom, találj bárhol a világban olyat, ahol elég a min. 250 óra.

Ha most nem találsz ilyet, akkor 3-4 év múlva se fogsz, mikor végeznél.

2013. aug. 14. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Solyom elosszor kapjon barmi fele engedelyt... mert eddig csak nagy port kavart de semmit nem lattunk...
2013. aug. 14. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

"mert eddig csak nagy port kavart de semmit nem lattunk..."


Azért ezt nem nevezném semminek!


"Hamarosan lehet Sólyom-jegyet venni" - [link]


"

Befestve vár az átadásra a Sólyom Airways Boeingje" - [link]


"Festik a Sólyom gépét" - [link]



"A HA-SHA lajstromjelet és az Álmos Vezér nevet viselő repülőgép, augusztus 18-án, vasárnap délután 3 órakor érkezik Ferihegyre Bournemouth-ból, az AIRportal.hu információi szerint. A repülőgép az áthúzás és a leszállás során is az egyes, azaz a 13R/31L futópályát fogja használni széliránytól függően."

2013. aug. 14. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
A multheten meg azzal volt tele a sajto, hogy NEM KAPOTT semmi fele legikozelekedsi engedelyt... AKkor hogy is van ez???
2013. aug. 14. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"Hivatalos: Megkapta a HA-SHA lajstromot a Sólyom Airways"


[link]

2013. aug. 14. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!