Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Lakásvásárlás, érdemes belevág...

Lakásvásárlás, érdemes belevágni vagy vakmerőség?

Figyelt kérdés

Elgondolkodtam rajta hogy érdemes lenne albérlet helyett lakást venni. Még egy évem van addig. Jelenleg nem tudom hogy a 5-10 év múlva is Pesten szeretnék-e élni, talán inkább az agglomerációban. A munkahelyhez közelebb találtam most albérletet a XIX. kerületben, kipróbáljuk hogy milyen ott lakni. 6,5-7,0 milláért láttunk akkora lakásokat amiket meg is vehetnénk akár hitelre... csak nem tudom érdemes-e belevágni, mondván hogy a lakás ára önerőnek jó lesz pár év múlva egy házhoz. Lejáró LTP-ből jövő összel (szeptember körül) Kb. 1,6-1,7 millió ft lesz, ehhez gondoltam akkor kettőnknek felvenni 4,8-5,0 M ft támogatott forint hitelt, kb. 10 éves futamidőre. Kötnénk mellé LTP-t és kifizetnénk hamarabb ha minden jól alakul. Szerintetek vakmerőség belevágni? Kettőnk jövedelme (számlára érkező jövedelem) kb. 300-320e ft plusz van egy kis kafatériánk, gondolom mondjuk ez nem számít ide (bkv bérlet pl),

Vélemény?



2013. aug. 10. 10:00
1 2 3
 21/23 A kérdező kommentje:
Nem győzködök én senkit, csak valaki mondja meg hogy miért jó, ne azt hogy nem jó mert csak és kész:D
2013. aug. 10. 21:50
 22/23 anonim ***** válasza:

Nem lehet megmondani miért jó.

Most jó, mert

1. van munkád

2. kiszámoltad a törlesztőrészleteket és jónak találod

De ez a két pont nem biztos hogy 3 nap múlva is megálja a helyét. A világ és különösen Magyarország kiszámíthatatlanná vált. Jelenleg annál van az adú aki mobil és egy munkahelyért hajlandó és képes elutazni az ország másik felébe. Az már sajnos nem létezik hogy az első munkahelyedről mész nyugdíjba.

2013. aug. 10. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 A kérdező kommentje:
Na igen, ez így van:) De így akkor senki nem vehetne fel hitelt:) A menekülő az lehet, hogy kb. akkora legyen a részlet mint amennyiért ki lehet adni a lakást, és akkor nincs baj:)
2013. aug. 11. 17:40
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!