Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Behajtás, de furcsa módon....

Gulyás Béla kérdése:

Behajtás, de furcsa módon. Hogy is van ez?

Figyelt kérdés
5 éve vásároltam egy lakást. 2 évig fizettem a törlesztőket, de utána nem tudtam. A testvérem vette fel nekem a hitelt. Én kiköltöztem a lakásból, felkészülve az árverezésre, mert akkoriban kaptam egy levelet, hogy felbontják a szerződésemet. Közben kiköltöztem külföldre. januártól elkezdték vonni a tesóm fizetésének a 33 %-át. A behajtó által küldött értesítőben a teljes összeg szerepel, tőketratozás, kamat, költségek. DE!!! A múlt héten tudtam meg, hogy a lakás azóta érintetlenül ott van és az én nevemen. Létezik olyan, hogy nem árvereznek, hanem a teljes követelést fizetésből letiltják? Azaz használhatom újra az ingatlant? Vagy akár ki is adhatom?Nagyon meglepődtem, hogy 2 év elteltével (akkor költöztem el) még mindig a nevemen van, és semmi sem történt! Kérlek segítsetek, mert innen nem adnak felvilágosítást csak személyesen!
2013. jún. 17. 14:07
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

9.!

8-as vagyok. Én tudom, hogy az elárverezett ingatlan nem feltétlen fedezi a hitelt, olyankor fizetni kell továbbra is a hitelt, mármint a fennmaradó részét. Viszont ahogy a kérdező ír, azok alapján ő semmit sem tud ezekről. Azok alapján azt feltételezem róla, hogy ő úgy gondolja, hogy ha elárverezték, akkor kész, rendben van. Viszont elnézést a kérdezőtől, hogy feltételezésekbe bocsájtkoztam vele kapcsolatban, hogy mivel van tisztában, és mivel nincs. De a közösköltségre utaló kérdésem továbbra is áll. Miért nem írt arról a közös aszisztense? Miért lenne neki fontosabb a szavazás, mint a közösköltség befizetése?

2013. jún. 21. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Hát ha már nagyon feltételezéseket akarunk gyártani akkor lehet, hogy igazából az lenne a fontos, csak kerülőúton a szavazásra hivatkozva próbál egyáltalán kapcsolatot teremteni :D
2013. jún. 21. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

Jesszusom, csupa jó indulat....A story teljesen: A közös költség tartozásról is szólt természetesen, de ez a story szempontjából lényegtelen, azért nem is írtam le. Persze, van egy csomó elmaradásom, főleg azért, mert eleve tartozással hagytam ott a lakást. Mostanra milliós lehet a tartozás, mert már akkor is sok volt sajnos:( A lényeg, hogy 7.9 milliót vettem fel, fizettem 70.000et két évig. A tesómnak a levonás 10.9 millióról szólt, amit én elkönyveltem, hogy én vagyok a válság legnagyobb vesztese, mert azt hittem, hogy ez az összeg az árverezési utáni összeg. De nem, szóval ha elárverezik, akkor csak kb 3-4 millió fog maradni, amit majd vonnak. Szóval mindenképpen jól járok, ha már próbálok pozitív lenni ebben a helyzetben.


Egyébként a "bukik a storyd" kedves hozzászólásokat nem is értem...Mit gondolsz unatkozok, és csak úgy beírogatok ide kitalált storykat, hogy ne unatkozzanak ember társaim? Köszönöm mindenkinek a hozzászólásokat. A héten kiderül, hogy mennyi a közüzemi tartozás. Azt befizetem, egy gyors festés, felújítás és "lakás kiadó"....

2013. jún. 26. 09:31
 14/14 anonim ***** válasza:

Szia Kérdező!

Én kérdőjeleztem meg a sztorid valódiságát.

Hogy ne lenne már lényeges a sztori szempontjából, hogy a közös asszisztense által írt levél tartalmazta a tartozásodat is? Hisz ha kapok egy levelet, amiben fel van tüntetve, hogy pl.: 2013május 28-ig a fennálló közösköltség tartozásom xft, akkor már ez alapján tudom, hogy az enyém még a lakás. Mert egy ilyen megkeresésnek azért igen hivatalos hangnemet kell megütnie. Tehát részletesen tartalmaznia kell a tartozás összegét, időtartamát, kamatát is talán...de minden esetre ki kell hogy derüljön belőle, hogy még a májusi közös költség is a te sarad.

Továbbra is fenntartom amit korábban írtam. Egy közös asszisztens számára lényegesebb dolog, hogy egyenlítsd ki a tartozásodat, mint hogy a szavazati jogodat add át. Márpedig ha nekünk csak az utóbbit említed, hogy tartalmazta a levél, a számára fontosabb dolgot pedig nem, akkor szerintem jogosan lebegtetek egy kérdőjelet a kérdésed felett.

Minden esetre azért elnézést kérek.

2013. jún. 26. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!