Johannes1988 kérdése:

Megtalálják az embert?

Figyelt kérdés

Külföldön (pl. Anglia, Németország)telefont, laptopot, stb. szerződéssel (előfizetéssel) vásárolok. Ezután elhagyom az országot. pl. Svájcba, vagy Hollandiába utazok, ahol bejelentve élek, dolgozok...

Egy ismerős épp ezt teszi. Elkapják, ha én nem teszek ezért..?



2013. máj. 10. 17:40
 1/8 anonim ***** válasza:
11%
Igen, nem évül el. Ez jogilag lopásnak minősül, behajtják.
2013. máj. 10. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igen, tudom egyhamar nem evulne el. Behajtanak ha tudnak, de azt honnan talaljak ki, hogy melyik orszagban keressek?
2013. máj. 10. 23:18
 3/8 anonim ***** válasza:
Egy sima igazoltatásnál beírják a neved és a" kisokos" kiírja,hogy rossz fát tett a tüzre az illetö.
2013. máj. 11. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Megtalálnak amikor:

igazoltatnak

hivatalos helyen elkezdesz dolgozni

bankszámlát nyitsz

autót vásárolsz

orvoshoz mész

határon átlépsz


Számítógépes rendszerben van mindenki nyilvántartva.

2013. máj. 11. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Lehet hogy rosszul tudom. Bekerul a dolog a rendszerbe az biztos, de nem kerul be majd 300 orszag rendszerebe. Csak ott kerul be ahol bunozott. Azt tudjak hogy magyar allampolgar, igy az adott orszag kerhet magyarorszagtol segitseget behajtasra, de miutan ott sem talaljak meg, kifujt. Pl. Egy ismeros magyarorszagi buncselekmenye utan(amiert le is csuknak ha visszamegy) kulfoldon vigan eli eletet, bejelentve, mert nemzetkozi korozest nem adtak ki.
2013. máj. 12. 15:37
 6/8 anonim ***** válasza:

Hallottál már az EUROPOL-ról? Ez az Európai országok közös rendőrségi rendszere. Nem kell, hogy benne legyen 30 rendszerben.


A haverod valószínűleg nem EU-n belül van, vagy nem követett el olyat, amiért leültetnék itthon és ezért nem keresték még meg.


Nyilván egy mobiltelefon szerződés miatt senkit nem fognak köröztetni a világon, de magánúton is tudnak behajtani a nagy cégek.

2013. máj. 12. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Ertem. Az europol nem hinnem hogy ilyen szintu ugyekkel foglalkozna. A Bank vegrhajtot biz meg, a vegrahajto nem keres csak vegrehajt ha cimet Kap. A maganut gondolom a magannyomozo, ebbe se hinnem h fektetnek "piti" ugyek miatt. Ez az ismeros (nem haver) eleg komoly dolog miatt lepett le, lecsuknak magyarorszagon, europaban van ,en sem ertem de allitolag mar 5 eve nem fogtak meg..... Koszonom a valaszokat :)
2013. máj. 12. 21:37
 8/8 anonim válasza:
Rengeteg ismerősöm azért él Hollandiában, mert magyarban drogokkal kereskedett (ismerek olyat is, aki több tízmillió forintot nyúlt le az EU támogatásból). Nem keresi őket senki, van munkájuk stb... nem hiszem, hogy Hollandia meg Magyarország nagyon tudna kooperálni ilyen ügyekben.
2014. júl. 22. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!