Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha kidobtam a bankkártyámat...

Ha kidobtam a bankkártyámat szétvágva, ugye nem tudják felhasználni, ha megtalálják?

Figyelt kérdés
Ki akartam dobni a lejárt kártyát, de elnéztem az érvényességet és az érvényeset vágtam el és dobtam ki. Ha elvitték a kukások és vki megtalálja, nem tudja vhogy megcsinálni és levenni a pénzemet?

2013. máj. 3. 18:38
 1/7 anonim ***** válasza:
Nyugi, senki nem fogja tudni használni, hiszen írtad hogy szét vágtad... Meg hát a kódra is szükség lenne..
2013. máj. 3. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
39%
Ha egyben dobtad volna ki, akkor sem tudnák felhasználni, mivel lejárt.
2013. máj. 3. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

De tudják.


1. Mivel a kártya érvényes.

2. Mert látszik az első oldalán a kártya száma.

3. Ha nem kapartad le (az emberek 90%-a nem szokta) a hátoldalán lévő CV kódot, akkor a neten bárki el tudja vásárolni a pénzed. Ugye automatából nem tud pénzt felvenni, de netes vásárláshoz elég megadni a kártyaszámot és a CV kódot, ami ha rajta van (az a háromjegyű) akkor tudják használni.

2013. máj. 3. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

én összefirkáltam a CVC kódot, mert rá van gépelve, szinte lekaparhatatlan.


Nem normális biztonság, de ha valaki le akarja olvasni, forgatni kell a fény felé. Ellenben nem látja.


Lekaparnám, csak sajnos nem tudom, mert úgy van ráírva, mint elől a kártya száma.

2013. máj. 3. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A kártya nem használható, ebben biztos lehetsz. Azonban célszerű lenne letiltanod és legközelebb a lejárt kártyát is a bankban add le, ne a kukába dobd, ugyanis a bank tulajdona.
2013. szept. 5. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

De miért mondod ezt?


Leírta a kérdező, hogy az érvényes kártyáját dobta ki ketté vágva, nem a lejártat.


Mivel rajta van az elején a kártyaszám és a hátoldalon a 3 jegyű CV-kód, ezért netes vásárláshoz bárki tudja használni a kártyát ezután is, aki mindkét darabját megtalálja.

2013. szept. 5. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Azért írom ezt, mert a történet szempontjából irreleváns, hogy a kérdező végül a még élő kártyáját dobta ki. A kettévágás és a kukába dobás feltehetőleg nem véletlen volt, csupán nem a megfelelő kártyával tette mindezt. A kártya pedig akár lejárt, akár élő, az a bank tulajdona.


Kezet csókolok annak, aki egy ilyen kártyát akár egy netes vásárláshoz is fel tud használni.

2013. szept. 5. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!