Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Behajtás, de furcsa módon....

Gulyás Béla kérdése:

Behajtás, de furcsa módon. Hogy is van ez?

Figyelt kérdés
5 éve vásároltam egy lakást. 2 évig fizettem a törlesztőket, de utána nem tudtam. A testvérem vette fel nekem a hitelt. Én kiköltöztem a lakásból, felkészülve az árverezésre, mert akkoriban kaptam egy levelet, hogy felbontják a szerződésemet. Közben kiköltöztem külföldre. januártól elkezdték vonni a tesóm fizetésének a 33 %-át. A behajtó által küldött értesítőben a teljes összeg szerepel, tőketratozás, kamat, költségek. DE!!! A múlt héten tudtam meg, hogy a lakás azóta érintetlenül ott van és az én nevemen. Létezik olyan, hogy nem árvereznek, hanem a teljes követelést fizetésből letiltják? Azaz használhatom újra az ingatlant? Vagy akár ki is adhatom?Nagyon meglepődtem, hogy 2 év elteltével (akkor költöztem el) még mindig a nevemen van, és semmi sem történt! Kérlek segítsetek, mert innen nem adnak felvilágosítást csak személyesen!
2013. jún. 17. 14:07
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, önkormányzaton kérje ki valaki a tulajdoni lapot.
2013. jún. 17. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Én vagyok a tulaj szerintem, mert rám irt a közös képviselő asszisztense (nem tudom, hogy honnan tudta az email címem), hogy ha nem járok szavazni, akkor ruházzam át a szavazati jogom valakire, mert én vagyok a lakás tulajdonosa....Ő megnézte! De köszi a tu lap jó ötlet, talán online is lekérhető! Köszi
2013. jún. 17. 14:24
 3/14 anonim ***** válasza:
Az árverés nem hipp-hopp működik. A sógornőmék kb 5 éve kaptak róla levelet, azóta két árverés volt, a mai napig a házban laknak, mert senkinek nem kellett az árverésen. A ház addig a te tulajdonod, amíg valaki meg nem veszi, akár tőled, akár árverésen a végrehajtótól.
2013. jún. 17. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
És igen, amíg nem történik meg az árverés, addig vonják a fizetéséből... sőt, ha az árverésen nem kapnak annyit a lakásért, amennyi a tartozás, akkor a maradékot tovább vonják.
2013. jún. 17. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Az árverezésről kaptál volna hivatalos papírt. ha nem kaptál, akkor még nem árvereztek, és igen, tudod használni a lakást simán.

mondjuk a tesód helyében én tuti agyonütnélek, ha nem fizeted vissza nekem a fizetésenből levont pénzt!

2013. jún. 17. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Értem, köszi. Nyugodjatok meg, tesómnak utalom a pénzt minden hónapban :)
2013. jún. 17. 14:42
 7/14 anonim ***** válasza:

Most komolyan ennyire nem nézel utána a saját ügyednek?? Mondta valaki, hogy elárverezik? A banknak az csak nyűg, úgyhogy a legvégső esetben tesz ilyet. Ha neki elég a tesód fizetése, akkor abból vonogatja ami jár, nem fog árveréssel bajlódni.


Ha nem használod a lakást akkor add ki gyorsan!! Legalább visszajönne belőle a havi törlesztés vagy annak egy része. Hülyeség üresen tartogatni, csak a pénzed áll benne plusz még költesz is rá minden hónapban.

2013. jún. 18. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

...és a közös képviselő aszisztense a szavazás mellett nem említette meg, hogy esetleg jó lenne, ha a két éves elmaradt közösköltséget is tisztáznád? Érdekes sztori minden esetre. Mert szerintem egy közös képviselőnek a közös költség fontosabb, mint hogy járjál szavazni.

Mellesleg ha minden úgy van ahogy írod, akkor van ám rezsi elmaradásod rendesen.

Villany általánya, amit ugye már rég kikapcsoltak, mert nem volt fizetve, fűtés, ami gáz vagy távfűtés, közösköltség, víz...és mivel egyik sem volt fizetve, mindnek a kamata.

Bár mégegyszer mondom, nem hiszem el a sztorit. Bukik ott, hogy az aszisztens a szavazás miatt írt, de a két év elmaradt közösköltségét viszont nem említette meg.

Ja, és csak két év elteltével merült fel benned a kérdés, hogy ha elárverezték a lakásodat, mert ugye te úgy tudtad, hogy az történt, akkor miért vonják a törlesztőt is a testvéredtől?

2013. jún. 20. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

"akkor miért vonják a törlesztőt is a testvéredtől?"


Az, hogy árverezés történik még nem biztos, hogy nem kell utána fizetni. Ha az árverésből befolyt összeg nem fedezi a tartozást és a bank költségeit akkor nyilván próbálják utána is behajtani ahonnan csak lehet.

Csak a naiv emberek hiszik azt, hogy ha elárverezik a hiteles autójukat vagy házukat akkor azzal minden meg van oldva és úgymond 'nullán' lesznek. Sajnos van amikor az sem elég. :(

2013. jún. 21. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Amúgy ez a közös költség tényleg jó kérdés! Biztos van jó kis elmaradás abban is akkor.

Nálunk a házban rettenetes elmaradások vannak. És egyszerűen nem értem. Nem értem miért lehet az, hogy a rendesen fizető állja gyakorlatilag a nem fizetők helyett is a költségeket. :( És emiatt jó magas a közös költség persze...

2013. jún. 21. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!