Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mit tudtok a közalkalmazotti...

Mit tudtok a közalkalmazotti hitelről? Van még ilyen? Hol tudok utánanézni? Tényleg kamatmentes?

Figyelt kérdés
Aki tud erről valamit írjon, fontos.
2009. szept. 29. 20:39
 1/6 anonim ***** válasza:
Közalkalmazottaknak sosem volt kedvezményes hitel, a köztisztviselőkkel kevered.
2009. szept. 29. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
És arról írnál nekem?
2009. szept. 30. 08:33
 3/6 anonim ***** válasza:

A lényege, h' az "X" forint értékű ingatlant akár önerő nélkül megveheted, mert a hiteled két részből fog állni:


1. a lakás értékének 60 %-át teljes egészében a banktól kapod kölcsön, tehát ez az ő kockázatuk

2. a fennmaradó részt pedig állami kezességvállalással folyósítják. Ez azt jelenti, h' az állam a kezesség miatt a bankot adott esetben kártalanítja


Persze a valóságban önerő nélkül nem lehet lakást venni, a foglalót vagy előleget, ami milliós nagyságrendű, neked kell megfizetned, mert már aláírt érvényes szerződést kell beadni a bankhoz a hiteligényléskor. Úgy meg nem lehet szerződni, h' az eladó nem kér semmit előre, csak vár, h' hátha megkapod a hitelt.


Részletesebben és érthetőbben: [link]

2009. szept. 30. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Tényleg nehéz foglaló/előleg fizetése nélkül lakást venni. Bár manapság nagy a kínálat, érdemes megpróbálni. Én az előző lakásomat így adtam el, de mivel a vevő a kolléganőm volt, maximálisan megbíztam benne. Másnak nem adtam volna el foglaló nélkül.
2009. okt. 1. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
kedves első.igenis van közalkalmazottaknak hitel.annyi, hogy 3 év k.munkaviszony után jár, s szinte tálcán kínálják.kedvezőbbek a feltételek, mint egy sima hitelnél.
2009. okt. 6. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én is érdeklődök utána. Ami visszatart tőle hogy ha netán megszűnne a munkaviszony vissza kell fizetni a fennmaradó összeget. :((( Hát nem tudom!
2009. okt. 25. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!