Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Örökölhetem apám hitelét?

Örökölhetem apám hitelét?

Figyelt kérdés

Apámnak van hitele (beleesett egy csapdába, átverték..) és ha ő meghal, akkor én öröklöm? Olyat olvastam, hogy lehet úgy, hogy vagy mindent öröklök (adósság plusz egy fél ház) vagy semmit. A fél házra nincs szükségem, és az adósságra sem. Még olyat is olvastam, hogyha van életbiztosítása, és ha meghal, a biztosító kifizeti a hitelt. Úgy kb 4 millióról van szó.

Mit lehet csinálni?

Köszönöm!:)


2013. márc. 24. 19:42
 1/1 anonim ***** válasza:
49%

Az életbiztosítás független a hiteltől és az örökségtől.


Ha életbiztosítása van, akkor ha meghal, te azt mindenképp megkapod. Nem vonnak le belőle semmit, se adósságot, semmit. Az teljesen külön van az örökségtől, nem számít örökségnek.


A mindent vagy semmitet jól tudod, de annak ahogy mondtam nincs köze a biztosításhoz. Ha a semmitet választod, a 4 milliót akkor is megkapod.

2013. márc. 24. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!