Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mennyi pontosan jelenleg a...

Mennyi pontosan jelenleg a havi diákhitel részlet a visszafizetés első 2 évében?

Figyelt kérdés

2009-ben kötöttem a szerződést.

Előre is köszönöm a válaszokat!


2013. márc. 14. 22:08
 1/1 anonim ***** válasza:

A törlesztőrészlet nagysága minden év január 1-jén módosulhat és érvényessége az adott év december 31-ig szól. Az aktuális törlesztőrészlet összegéről a megelőző év december 15-ig hivatalos levélben tájékoztatja a Diákhitel Központ minden törlesztőjét.


Az első két törlesztési év


A törlesztőrészletet a törlesztési kötelezettség beálltának évében és az azt követő évben a minimálbér alapján határozzuk meg. Ebben az időszakban a fizetendő összeg az előző év október 31-én érvényes minimálbér 6-8-9 százaléka.


Azok a költségtérítéses képzésben részt vevő hallgatók, akik akár egyszer is igénybe vették az elérhető legmagasabb (jelenleg havi 50 000 Ft) hitelösszeget, a törlesztés kezdetének évében és az azt követő évben az előző év október 31-én érvényes minimálbér 8 százalékát kötelesek fizetni havonta.


Fontos: a törlesztési kötelezettség beálltának éve és az azt követő év, azt jelenti, hogy ha valaki például 2008 októberében kezdte a törlesztést, akkor 2010. január 1-jétől lép a harmadik törlesztési évbe, vagyis akkortól már jövedelme alapján kell törlesztenie.


Forrás:

[link]

2013. márc. 14. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!