Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Diákhitellel kapcsolatban mi...

Diákhitellel kapcsolatban mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
2013. márc. 4. 09:26
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Kedves 9. hozzászóló! Nem tudom honnan szeded ezeket a baromságokat, de anno én is felvettem a diákhitelt, nem kellett semmilyen más bankot belekeverni, annyi hogy legyen egy számlád ahová utalják, de ingyenes számlacsomagok léteznek, ergo nem kerül pénzbe! Nem tudom milyen 12%-ot látsz te, de ez baromság. A 2% az 2% ! És azért mondom hogy a mi adóforintjainkból van, mert az állam a dolgozó emberek pénzéből tartja el magát, abból van a pénze (legalábbis részben), és mivel az infláció 6% körül van jelenleg, a 2%-os kamatra adni a diákhitelt bukta jelenleg... akkor ki fizetni ezt?
2013. márc. 17. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim válasza:

Jaj istenem 11-es...

Jó hogy olyannal állsz le vitázni aki bankban dolgozott, ráadásul számviteles és pénzügyes is és azért konyít az ilyenekhez és látja mi megy... mondjuk ez is tipikus magyar mentalitás, hogy okoskodjunk. És sajnos úgy van ahogy leírtam, attól hogy azt kántálod hogy nem úgy van, az még attól úgy lesz.


"A 2% az 2% "

Baromira nem! Akkor kapard elő az összes papírodat (banki szlakivonatokat) és kezdj el számolni (kamatok, számlavezetési díj, tranzakciós járulék, banki költség, folyósítási díj stb.... Garantálom hogy a 2% már nem lesz 2% (vagy amennyire felvetted)!!!


"nem kellett semmilyen más bankot belekeverni,"

Látszik szövegértelmezésből sem állsz a toppon... azt írtam, hogy 10 évre elkötelezed magadat egy bank mellett. Ez tény és PONT. Nem tudom mit keversz...


"de ingyenes számlacsomagok léteznek"

És konkrétan hol????? Hm?

Mert olyan hogy INGYENES olyan nincs. HA megfelelsz bizonyos kritériumoknak akkor nem kell érte fizetned, mert miközben ott dekkol a pénzed a banknál, addig a bank használja, tehát azért elméletileg neked kamat járna, de mivel az meghaladná a számlavezetési díjat, ezért a bank van olyan "jó" fej, hogy azt mondja hogy nem kell fizetned érte, tehát már itt is átb@szarintanak mindenkit... de olyan hogy INGYEN EBÉD ma kicsiny kis országunkban nincsen, tessék már felfogni!


"az infláció 6% körül van jelenleg, a 2%-os kamatra adni a diákhitelt bukta jelenleg"

Fától az erőd ügye??? Mert az állam olyan nagy lelkű, hogy kifizeti a +4% különbséget! Aham, jah, persze...talán ideje lenne felébredned!!!

2013. márc. 17. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Kedves 11-es!

Pénzügy számviteles végzettségem van szintén, és én jelenleg is bankban dolgozom:) A junior számla az OTP-nél pl ingyenes:

[link]

Ha elmúlsz 24 akkor meg ott a Simple csomag, csak hogy az OTP-nél maradjunk. A többi bankot nem ismerem.

Egyszóval ha ügyesen csinálja az ember, akkor a számlavezetés ingyenes, minimális költségek merülnek fel. A 2%-ra pedig azért írtam hogy jótékonykodik mert 2%-os kamatra adni bármit is véleményem szerint nincs haszon, inkább bukós:)

2013. márc. 17. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim válasza:

Kedves 13-as!


Oké, akkor már tudunk szakmailag is vitázni, ennek örülök. :) Egyébként most nem azért de nekem felsőfokú számviteli végzettségem ÉS közgazdász diplomám is van. Csakhogy nem a levegőbe beszélek...


OTP SIMPLE meg ezért bukó:

"díjmentes számlavezetés (minimálbérnek megfelelő jövedelem számlára érkezése esetén)"


Most ne vedd zokon de egy diáknak hogy kerül a számlájára (ha elmúlt 24) minimálbérnek megfelelő összeg????? Apuci ráutalja majd visszautalják??? Erre gondoltál? Aztán jó sok szir-sz@rt (bocsánat a kifejezésért) akasztanak csak a simple-re, mint pl internethasználat csak azért, mert ha elfelejti lemondani, akkor majd fizetheti, vagy csak azért mert hozzászokik, vagy legyen kire fogni ha a bank hibázik, mert akkor nyugodtan mutogatnak az ügyfelekre hogy nem ők a hibásak, ha eladják 3. félnek az adatokat, hanem az ügyfél a hül_ye mert neki van internetes hozzáférés, és biztos valamilyen adathalásznak megadta az adatait (jah persze) Kettő: Az első kártyát biztosítják ingyen, a többiért 2 évente fizethet min 2ezret, ami nem is lenne gond ha az OTP nem lenne olyan sze_mét hogy a kártya lejárata előtt egy hónappal (!) ne küldené ki az új kártyát POSTÁN, persze miután levonta AUTOMATIKUSAN az összeget a számláról (te meg pisloghatsz), hogy az ember még véletlenül se tudjon bemenni a roh_adt bankba, és azt mondani, hogy köszi de nem kell az új kártya (mert ügye kártya nélkül is lehetne számlád, csak ezt nem hangoztatják)!! Másrészt engem simán átdobott az OTP 25 évesen a legdrágább számlavezetésre, úgy hogy nem értesített, mikor bementem azt mondták (mivel tanultam) hogy ha beviszek félévente iskolalátogatási papírt (?????) akkor junior szlavezetésem lesz továbbra is. Ami később derült ki hogy ezt a kib@szott nagy baromságot egy ügyintéző mondta, ami nem is volt igaz! Na ennyit az OTP-ről. Persze a termékeladás, meg a cross-selling az ment ezerrel ugyebár, csak az nem amiért az ember bemegy a bankba...


"A 2%-ra pedig azért írtam hogy jótékonykodik mert 2%-os kamatra adni bármit is véleményem szerint nincs haszon, inkább bukós:)"

Mondjuk érdekes a gondolkodásod, hogy te tényleg bankban dolgozol. Ha TE LENNÉL a bank, te jótékonykodnál? Nem ügye.... Ugye nem gondolod, hogy sok diákot nem keresnének meg nagyobb üzletemberek, mondanák azt a diákoknak, hogy vedd fel, mi befektetjük az OTP-be VIP ügyfélként min. 10 millát (ehhez elég 20-30 diák) min. 15%-ra egy évre (ezt tudnod kell ha már bankban dolgozol hogy ennyit kapnak nagyobb VIP ügyfelek), aztán visszaosztják a diákoknak, és mondjuk feleznek. A diákok még így is jól járnak... ha ha ha ha ... aham persze... Szerinted miért nőtt meg a devizahitelesek száma 2001 után kiugrásszerűen??? Kb akkor vezették be a diákhitelt és az állam hallgatólagosan beleegyezett abba, hogy nem csap a bankok kezére a devizahitelezés kapcsán, ha egymást támogatják diákhitel ügyben ... nem veszed észre a kapcsolatot? Most komolyan...


Egyébként: ( társasági pénzügyek / reálpénzügyek / vállalatfinanszírozás tantárgyból ismerős lehet, de most leegyszerűsítem neked, és most tekintsünk el a diszkonttényezőtől, tudod (1+r) a t-edikentől)

Add össze az összes költségeket:

+szlavezetést,

+ kártyadíjat

+ egyéb költségeket

+ a visszafizetett összeget,

ezt oszd el a felvett hitellel,

és a fejemet rá, nem 2% lesz (vagy nem annyi százalék amennyire te eredetileg felvetted, hanem jóval magasabb) és ne feledkezz meg, hogy ez kamatos kamat amit te fizetsz... de ha penge vagy excelben akkor 2003/2007-es verzióban van olyan püi függvény hogy cumprinc/cumipmt... azzal pikk-pakk kiszámolható...


de ha még mindig nem sikerült meggyőznöm téged, akkor nyugodtan írd meg, mert szívesen elmagyarázom még párszor :) (komolyan) Ha gondolod beszkennelheted az összes bankszámlakivonatodat és fillére pontosan (ingyen és bérmentve) kiszámolom neked, hogy valójában mennyibe került neked az a diákhitel és hogy valójában mekkora (volt) a kamat amit ténylegesen kifizettél (mert ügye az effektív/tényleges és reál kamatlábak is léteznek és mindegyik mást jelent. A THM meg kvázi semmit nem jelent, csak egy mankó, de az sem azt jelenti, hogy annyiba kerül ténylegesen a hitel - mert a bankok trükköznek és a THM-ben nincsenek benne azok a költségek amelyek abból adódnak, ha pl egy napot késel a visszafizetéssel)


:)

és amúgy részemről nincs harag :)

2013. márc. 17. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Üdv Kedves vitapartnerem:)

Részemről sincsen semmi negatív hangvétele a dolgoknak. Amit én felvettem diákhitel az a "sima" piaci alapú, tehát bőven több mint 2%-os, de abból indultam ki hogy nekem anno a Junior számlám anno nekem nem került pénzbe, tehát ha nem kérsz mindenről sms-t, és 24 alatti diák vagy, akkor tényleg 0-ás. Max. ha más bankos automatából vettem fel kp-t akkor kellett érte fizetnem. Nekem volt olyan csoptársam aki azért vette fel a diákhitelt hogy befektesse, nem tudom pontosan mennyi volt amennyit nyert vele, de azt mondta neki megérte.

A számlavezetéshez azért írtam hogy továbbra is 0 maradhat, mert ha már nem diák vagy akkor jön jövedelmed (már ha sikerül elhelyezkedned, lesz állásod), akkor ingyenes a számlavezetés. Úgy tudom hogy Junior után attól függően hogy van-e netbank hozzáférésed, attól függően TEMPO vagy NET számlacsomagra szerződtetnek át. A TEMPO havi díja 289 Ft ha nem kérsz számlakivonatot (ha kérsz 335 Ft), ha nem jön jövedelmed akkor 599 Ft (ill.639 Ft) NET esetében elég drága, 1200-1300 körüli összeg, tényleg sok. Ha viszont JUMP-ra váltasz, akkor 2-300 ft-ból megúszod havonta.... :)

Tehát részemről az hogy a banki költségek nagyon vészesek, az kicsit túlzó, jóformán majdnem ingyen meglehet csinálni, illetve folyószámla így is úgy is kell, diákhiteltől függetlenül:)

2013. márc. 18. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:

:)


Tök jó hogy így állsz a dolgokhoz. :) (azt hittem hogy te is csak kötekedni fogsz, és nem tudunk majd érvelni és az egész egy nagy sárdobálásba fullad, de azért örülök hogy nem így alakult)


Igazából ha nagyon figyelsz és figyelemmel kíséred a bankok ászf-jét (de hát kinek van rá ideje) akkor talán, talán érdemes DH-val foglalkozni, meg ha nagyon rá vagy szorulva. De a jelenlegi bizonytalan és kiszámíthatatlan gazdasági környezetben (mikor a bankok egyoldalúan változtathatnak..stb) ez így nagyon kockázatos.


"volt olyan csoptársam aki azért vette fel a diákhitelt hogy befektesse, nem tudom pontosan mennyi volt amennyit nyert vele, de azt mondta neki megérte."

Mondjuk én egy olyan csop.társat nem ismerek, aki ha bukott is rajta fel merte volna azt vállalni :DDDDD max aki elvesztette az egészet, olyat ismerek


Anno nálunk volt olyan, hogy megkerestek minket (mint diákokat) hogy vegyük fel a diákhitelt, mert majd akkor egy 4. személy befekteti azt nekünk és milyen jó lesz (cégbe, mert a fogyasztási hitelek kb 28-32% körül mozogtak így azon nagyobb a haszon) ... én akkor abba nem mentem bele...(jah majd hülye leszek másnak felvenni a nevemben hitelt...) volt olyan aki belement és felvette, majd szerződtek a 4.féllel... a 4. fél még kb 2 évig járt fősulinkra és reklámozta magát, majd egyszercsak lelépett... mindenki pénzével... aztán évfolyamtársam fizethette vissza az OTP-nek a hitelét. Persze egyértelmű hogy évfolyamtársam volt hü_lye ezt nem is firtatom csak gondoltam leírom, hátha valaki ebben töri a fejét...

Szóval ha valaki nagyon fel akarja venni, vegye ha abból a célból hogy befektesse akkor fektesse, de a származékos költségekkel is számoljon, és ne úgy fektesse be mint az évfolyamtársam, hanem saját maga...


Amúgy röhej a bank is. Diákként volt egy félévem amit szuperül zártam (valami 24 ezret kaptam havonta 5-ös átlagra -életembe egyszer volt ilyen félévem :D) és év végén valami 350 ezer lett a számlámon (nyáron diákmunkáztam is és nem szórtam el bulikba a pénzt). Szóval egyszer bementem ezzel az számlás hülyeséggel, hogy miért tettek át a legrosszabb kondícióba? erre a kis banki hölgyike közli velem (persze nem a kérdésre válaszolt) , hogy ő látja mennyi pénz van a számlámon és hogy tudja hogy diák vagyok akkor fektessem be ingatlan alapra... ez kb 2005-ben lehetett... elmondta, hogy haj de biztonságos és hogy a hozam a piaci érték felett van... ment a szokásos duma ... csak azt felejtette el megnézni: hogy milyen suli utalta át nekem az ösztöndíjat... jött rögtön pár keresztkérdés, úgy mint nyílt vagy zárt végű e az a befektetési alap (na ekkor örültem a pü tanáromnak aki belénkverte), meg hogy konkrétan mennyit jelent a kiemelkedő hozam? Na ekkor nézett egy nagyot... :DDD aztán válaszolt a kérdésekre, majd közöltem vele, hogy a másik bankban most sima betétekre lehet ennyit kapni... na akkor már tudta hogy hol a helye... áldom az eszemet, hogy nem mentem bele ebbe a nagy ingatlanbizniszbe (emlékeztetőül: rá 3 évvel borult az ingatlan piac és elkezdődött a válság. Akiknek volt pénzük ilyen alapokban, azok a befektetett összegből is buktak - a kamatot meg sem kapták!) Úgyhogy nagyon meg kell gondolni, hogy ki mire veszi fel...és mert valamennyire jók a megérzéseim (pl DH céges befektetése, ingatlanbiznisz) ezért mindenkinek aki elgondolkozik azon hogy DH-hoz nyúl én csak óvatosságra intem, hogy gondolja meg 99x is hogy az tényleg kell-e neki)


amúgy ez a 2% ez új dolog (régebben valami 6 vagy 8% volt), és nem mernék belevágni. Itt valami nagyon nem stimmel, ez nagyon irracionális... és sajnos erre csak a végén fog majd fény derülni...


(amúgy ha most megfigyelitek olyan hogy az állam jótékonykodik, olyan nincs. Ha visszaemlékeztek, pl olyan hogy tranzakciós díj, meg "lakásadó", chipsadó ...stb olyan 2 évvel ezelőtt nem létezett! Szóval bevezetésre "került" (csak "került" mert most balhé van a bíróságon meg az EU-ban ez miatt) most ez a rezsicsökkentés, hogy a családok terheit csökkentsék... mondjuk meg lehet nézni, hogy milyen szájtépés ez az egész, mert pl a tandíj, chipsadó, lakásadó, tranzakciós díj, áfa 25%-ról 27%-ra való emelése, a benzin árának adótartalma..stb ezek jóval meghaladják a mostani rezsicsökkentés elméleti mértékét... szóval egyszer adnak, kétszer elvesznek... és most nem arról van szó hogy jobbos vagy balos vagyok, mert ez tökmindegy az összes kormány ezt csinálja... szánalmas... ráadásul most meg a bankok is vérszemet kaptak...szóval bármennyire is szeretnénk ingyen ebéd nincs...a bankok meg nem jótékonysági intézmények)


Amúgy tényleg örülök neki hogy akadt egy értelmes vitapartnerem :) itt a fórumon :)

2013. márc. 18. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!