Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Diákhitellel kapcsolatban mi...

Diákhitellel kapcsolatban mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
2013. márc. 4. 09:26
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
32%
Úgy kezdeni az életet hogy akár több milliós tartozásod van? Nem túl kecsegtető...
2013. márc. 4. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
igen... de se dolgozni nincs időm az órarendem miatt, se állami támogatás, se családi támogatás :/
2013. márc. 4. 09:57
 3/16 anonim válasza:
50%
Ez az új diákhitel nagyon jó. Aszzem 2%körüli kamat van rajta, ami 5%-os infláció mellett nevetségesen semmi. Tehát mire vissza kell majd fizetned kevesebb lesz, mint amikor fölvetted. Ha nem tudsz suli mellett dolgozni (ami érthető) szerintem jó ötlet fölvenni.
2013. márc. 4. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim válasza:

Szia! Én sajnos negatív tapasztalatot tudok mondani! Először is csak az vegye fel aki 1000 %-ig biztos hogy vissza tudja majd fizetni, hogy lesz folyamatos munkahelye! Ami persze a mai világban...

Nekem sem volt anno támaszom én is felvettem. Másfél millió tartozásom van jelenleg, ami hatalmas összeg. Alig tudtam elhelyezkedni. Rendszeresen fizettem, sőt többet mint ami havonta ki volt írva. Majd nemrég elveszítettem az állásomat. Kértem méltányossági alapon könnyítést. Nem kaptam. Most felmondták a szerződésemet, 3 hónap után. Nem is kell mondanom h a másfél millióra adtak részletfizetést, nem akármilyen kamattal... Olyan mintha erre menne ki a játék ... és hozzáteszem ház van a nevemen és egyből ráterhelték....

2013. márc. 8. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim válasza:

4.

Van egy rossz hírem:

Sajnos direkt erre mennek rá! Bankban dolgoztam ismerem AZT a mentalitást, tudnék mesélni:


Ezt figyúzzátok: Volt olyan hogy ha van megtakarításod, akkor tedd be, és vegyél fel 0%-os kölcsönt (és költsd azt) mert ha ezt teszed akkor a betéteidre 8%-os kamatot fogsz kapni (akkor kb 4,5% volt a piaci átlag - az összes többi banknál). Mivel kezdő voltam, megkérdeztem a kollégától, hogy ennek mi a lényege? Erre azt mondta, hogy aki ebbe belemegy a többség elfelejti visszafizetni a hitelét IDŐRE (hónap végére újra ki kellett egyenlíteni a tartozást) vagy hogy közbejön nekik valami (pl elveszítik az állásukat) és hogy ez nekik milyen "jó" mert így rájuk tudják terhelni a kamatot (akkor a késedelmi kamat 32% volt) plusz a késedelmi díjat, meg egyéb pótlékot, ráadásul elveszíti a betétei felett a 8%-ot is. Tehát kvázi még rosszabbul jön is ki az illető...


Kérdező:

NE VEDD FEL!


Indokok:

- a bank bármikor EGYOLDALÚAN változtathat a feltételein (pl bejelenti hogy holnaptól nem 2% hanem 30 % kamatot fizetsz)

- bármikor történhet olyan, hogy nem tudsz fizetni (elveszted az állásodat, kirúgnak, megszűnik a munkahelyed)

- lehet nem is lesz munkahelyed mikor végzel (akkor mit csinálsz? mert olyan hogy bemész a banka és elsírod hogy nincs melóhelyed- az őket (sajnos) nem fogja meghatni... és akkor kérhetsz máshonnan kölcsön)

- a változó gazdasági környezet ( labilis, ezen nem lehet mit magyarázkodni)


Tipp:

HA felvételt nyertél akkor halassz egy évet! Menj el dolgozni és tedd félre azt. Húsvétra karácsonyra szülinapra pénzt kérj, és azt se költsd el, tedd félre! És mindezt úgy, hogy a szüleidnél lakj, és érd el náluk hogy ne kelljen fizetned (ha már nem finanszírozzák a tanulmányaidat) ...Sajnos ez van, ilyen világban élünk!

2013. márc. 8. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm a válaszokat! különösen az utolsóét! nem fogok felvenni hitelt!
2013. márc. 9. 17:12
 7/16 anonim válasza:

Szia!


Utolsó vagyok, remélem nem voltam túl durva...mert nem akartam az lenni :)


Amúgy van egy csomó más lehetőség is pénzhez jutni fősuli/ egyetem alatt:

- egyszeri jegyzettámogatás... kb 3-5000 Ft félévente (nálunk mindenki kapott alanyi jogon, bár az más kérdés hogy egy könyv alapból 5700Ft-ba került)

- van szoc.tám: nem tudom milyen helyzetbe vannak a szüleid, de lehet igényelni szociális alapon támogatást, csak jöv igazolást kell csatolni. Ez havi 5-13 e Ft. (tipp: ha van pasid, és ha élettársi kapcsolatba "kerülsz vele" (és erről van papírod, többet kaphatsz - nem tudom mennyire vagy bevállalós). Második tipp: ha van rokon az ország másik végébe, akkor a tanév kezdetén jelentkezz be hozzá (lakcímügyileg), mintha ott laknál. Ilyenkor ráírhatod a szoctámos papírodra, hogy te 300 km-ről jössz és az több pontot ér (nem beszélve arról hogy megnő a koliba való felvételed esélye)

- ösztöndíj: HÖK által általában (karonként különböző) 3,5-től támogatja a tanulmányaidat. Ha 4,5 vagy akkor számíthatsz havi + 15-20 ezerre

- bursa hungarica: szoc alapú ösztöndíj: kell hozzá szoc háttér és jó tanulmányi átlag +10-20 e havonta

- alapítvány: néhány alapítvány támogatja az ifjúságot,, ide szintén jó tanulmányi átlag (min 4,4 felett) kell: +5-10 e havonta

-kiemelt ösztöndíj: nagyon jól tanulóknak (4,9-5,0)


további spórolási ötletek:

- ne eredetibe vedd meg a könyveket (csak azt ami muszáj: számvitel vagy jog meg hasonló)! Egy csomó felsőbb éves féláron árulja a könyveit (ezt majd megtapasztalod) Vagy fénymásoltasd, jóval olcsóbb

-ne étterembe ebédelj:))

-ha marad pénzed ne költsd el

-próbálj meg koliba kerülni :)

- ha sikerül és másodéves leszel és jól nyomod (mint az állat) akkor órákat is adhatsz alsóbb éveseknek - pénzért - (így hozzá tudod igazítani az órarendedhez) +1000-2000 Ft alkalmanként

- nyáron vállalj diákmunkát. Ha jól tolsz egy idegen nyelvet rengeteget kereshetsz vele :)


Remélem segítettem :)

2013. márc. 9. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Ha nagyon muszály felveheted, ha más nincs, minél alacsonyabb összeget kérj, és ha pénzhez tudsz jutni azonnal törleszd. Azt mondjuk kicsit felháborítónak tartom hogy most találták ki hogy 2%-os kamattal adnak a fizetőseknek, párom most végezte el a sulit, Ő 1,5 milla tartozást csinált a suli miatt, és mivel majdnem 8% jelenleg a kamat Neki havonta, 12k CSAK a kamat... ha Ő is 2%-ra kapná akkor meg havi 3e ft lenne. A vicc az, hogy mindketten dolgozunk, tehát úgymond a mi adóforintjainkból is adja a kormány ezt a kedvezményes hitelt, miközben Ő meg fizethet:(
2013. márc. 15. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim válasza:

Utolsó!


Az állam nem ad bele semmit a hitelekbe a TE/TI adóforintotokból! (nem értem mit panaszkodsz). Semmit nem is adott és semmit nem is fog, sem önköltségeseknek, sem nem önköltségeseknek! Teljesen mást mond ami van!


Ez az egész ez úgy működik, hogy az állam kvázi (látszat) megállapodást köt a bankokkal. Tehát hogy megértsd: az állam vállalja hogy bemarketingeli a diákoknak a diákhitelt, hogy hú de jó, meg minden... és a diákoknak előadja, hogy ő milyen nagylelkű "bácsi", hisz CSAK 2%... eddig stimmt ugye? A bankoknak ezért kvázi nem kell marketingért fizetni (hisz megtette az állam helyette). Nos most jön a bukta: a diákok mivel elhiszik (nincs annyi élettapasztalatuk hogy kételkedjenek) hogy ez milyen jó, és vagy mert rá vannak szorulva és nincs más jobb (=értsd könnyebb) megoldásuk, ezért felveszik. Bukta kettő: a bank EGYOLDALÚAN módosítja a szerződést, és nem 2%-ot fognak visszafizetni, hanem 12%-ot, mert a banknak nem CSAP SENKI SEM A KEZÉRE, HOGY NA EZT AZÉRT MÁR NE! Másrészről minimum 10 évre elkötelezed magadat egy bankkal szemben (tehát fizeted 10 éven keresztül a számlavezetési díjat, a kártyadíjat a tranzakciós díjat és még ki tudja mit... ez kvázi 2 évben 500 Ft-os havi szlavezetési díjjal számolva + 1 kártyacsere +2000 úgy 14.000 Ft 2 évre! 10 évre HA minden változatlan olyan 70.000 Ft plusz költség!!!!!)) És itt jön újra képbe az állam: elméletileg az ő feladata lenne azt mondani a bankoknak, hogy ezt nem teheted meg (mint bank), mert aláírtál egy papírt. Ennek ellenére kussol az "állam", és mivel a felnőtt dolgozók már el vannak adósodva (= devizahitel) és mivel már az a piac telített (= hülye lesz az aki még több hitelt vesz fel, ezért nem is vesznek fel már sokan hitelt) ezért a piacszegmentáció a diákok felé fordult. Mert megtehetik, hogy a diákokat hülyére vegyék...tehát az állam eladja a diákokat!


Trükk három: ahhoz azért nem kell észlénynek lenni hogy mi van akkor ha te 2%-ra felveszel hitelt, majd egy másik bankban ugyanazt befektetve 6%-ra kvázi +4% kamatot realizálsz... azért a bankok sem most jöttek le a falvédőről! Tessék már egy kicsit gondolkozni! 2% nem két százalék!


Előtörleszteni meg legálisan NEM LEHET! Lehet trükközni, de előtörleszteni NEM! (pedig milyen jó lenne...)


Amúgy megértelek, és a felháborodásodat is, hisz minden dolgozó fizet SZAKKÉPZÉSI HOZZÁJÁRULÁST ráadásul nálunk a legmagasabb az ÁFA is 27%-ával (amcsiknál valami 3-4% az élelmiszerekre legalább!!!!!)


És elgondolkodtató hogy annak idején a SZÁMLÁRA utalás a munkáltatótól (hogy nem zsebbe kapod a lóvét) teljesen ingyenes volt. Ingyenes volt a havi 2 kivétel és sok helyen a számlavezetési díj is az volt!!! Most MÁR nem az! Kérdem én miért nem? Hisz a bankok úgyis a TE pénzedet használják önmaguk finanszírozására AMEDDIG te ki nem veszed... ERGO az állam minden keresőképes embert többször eladott már a külföldi bankoknak!!!! Tehát még te fizetsz a bankoknak azért hogy megkaphasd a fizetésedet! Nem röhejes?????? (tessék kicseszni a bankokkal: amint megkapod a fizudat, abban a pillanatban kivenni a számláról)

2013. márc. 16. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim válasza:
ja igen: államkötvény... még mielőtt valaki ebbe belemenne, hogy akkor fektesse államkötvénybe a diákhitelt: na ez is bukta. Régebben én is a megspórolt pénzemet államkötvénybe tettem bele (akkoriban 10-12% volt..jó régen volt és postán simán lehetett venni) az egy éves lejárat előtt egy hónappal megváltoztatták a kamatot és kaptam 3%-ot... a nő aki kifizette nekem azt mondta hogy "így jártál!". úgyhogy nagyon át kell gondolni a hitelfelvétet és a befektetéseket!
2013. márc. 16. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!