Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Tudtok-e ajánlani nekem olyan...

Csimuta kérdése:

Tudtok-e ajánlani nekem olyan pénzügyi tanácsadót aki a fennálló hiteleimmel kapcsolatban a bankokkal tudna tárgyalni és segítene realizálni a havi kiadásaimat?

Figyelt kérdés
2013. febr. 16. 12:56
 1/6 anonim ***** válasza:
Az alatt mit kell érteni, hogy "realizálni a havi kiadásaimat" ? Költsem el helyetted a pénzedet ? ;O)
2013. febr. 16. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Hát nézd, olyat biztosan találsz, aki átlátja a helyzetedet, fel tudja mérni, hogy állnak most a hiteleid, de hogy tud-e érdemben segíteni, az sajnos kétséges. Megmondom miért.

A legtöbb ember abban az időben vette fel a hiteleit, amikor a bankok sokkal könnyebb feltételekkel adták.


Néhány helyzet, amikor még van remény normalizálni a helyzetet:


1. Van pl személyi kölcsönöd, hitelkártyád, folyószámla hitelkereted, eddig rendesen fizetted a részleteket, de van egy tehermentes ingatlanod és van megfelelő jövedelmed is.


2. Van egy magas kamatozású jelzáloghiteled, esetleg van még személyi kölcsönöd, egyéb hiteled, eddig rendesen fizetted őket, jövedelmed is van, az ingatlanodra terhelt hitel kb fele az értékének és ebben a helyzetben szeretnéd kedvezőbbre cserélni az összes hiteledet.


Abban az esetben viszont, ha már elúsztál a részletekkel, pl 30 napnál is hosszabb késedelembe estél egy-egy hiteleddel, vagy több a házadra terhelt hitel, mint az értéke, nem tudnak neked segíteni a hiteltanácsadók, mert a bankok sajnos az ilyen ügyfeleknek nem adnak kedvezőbb feltételű kölcsönt. Ilyen esetben max a meglévő kölcsöneid átütemezése marad, de ez nem igazi segítség, hiszen így csak a problémát göngyölöd magad előtt, a kamatok pedig csak szaporodnak.

(Nehéz helyzet ez, mert a díjmentesen dolgozó hiteltanácsadók csak akkor kapnak a munkájukért pénzt a banktól, ha új ügyfelet, vagy új ügyletet visznek, de a hitelek átdolgozásáért senki nem fizet nekik, viszont nem is kérhetnek Tőled pénzt, mert ezt meg a PSZÁF tiltja. Találhatsz esetleg olyan független tanácsadót, aki nincs bankokkal szerződve, Ő viszont akkor is fog tőled pénzt kérni, ha nem tud segíteni...)

2013. febr. 16. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Alapvetően a banki hitelek átütemezése, csak a probléma későbbre tolása. Pl. az árfolyamgát sem ment meg magában attól,hogy 5 év múlva ne nyögd kamatostul és plusz hitelestől azt, amit most nem tudsz fizetni.


Ezzel párhuzamosan kell a kiadásokat átgondolni, az igényszintből lentebb adni, szerződéseket felülvizsgálni, újakat kötni szolgáltatókkal,stb. És ahol lehet lefaragni, vagy amennyiben lehet, a bevételeket növelni. Ezt egy banki tanácsadó még pénzért sem fogja tudni neked megtenni, mivel ezt igazából Neked kell tudnod és érezned.

2013. febr. 16. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Utolsó, szerintem a kérdező nem hiteltanácsadót keres,hanem pénzügyi tanácsadót, olyat aki volt a tévében is. Segít a pénzügyi dolgokban. Rendezni a kiadásokat, átütemezni. Sajnos én nem tudok ilyet,mert a tévén kívül még soha nem hallottam ilyet.
2013. febr. 16. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
utolsó előtti most már :)
2013. febr. 16. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Börcsök Sándor- QFP
2013. márc. 12. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!