Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha hitelügyemmel kapcsolatban...

Ha hitelügyemmel kapcsolatban kérdéseim vannak hova fordulhatok?

Figyelt kérdés

Eléggé belebonyolódtam a devizahitelem ügyébe (hosszú, most nem fejtem ki), és szeretnék beszélni valakivel, aki ért ehhez, de olyannal, aki nem egy ügyintéző a bankból, mert ő úgysem ad választ a kérdéseimre, hiszen nem érdeke hogy megoldást találjunk a problémánkra.


(most nem olyanra gondolok h nem akarok vagy nem tudok fizetni, egész másról van szó, de hosszú)


Van erre valami tanácsadó? Nem kell ingyenesnek lennie, csak nem tudom kihez kell fordulni, ha nem értek valamit, vagy nem tudom mit hogyan kellene intéznem hogy jól járjak.

Igazából fizetnék valakinek, hogy intézzen el nekem valamit. De ki foglakkozik hitelügyekkel? (nem ezekre a hitelkiváltós cégekre gondolok)



2012. dec. 27. 09:34
 1/4 anonim ***** válasza:
Független pénzügyi tanácsadóhoz tudsz fordulni. Ők egyik bankhoz, pénzügyi szervezethez vagy biztosítóhoz sem kötődnek, pont ezért nevezik őket függetlennek.
2012. dec. 27. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Próbáltam már egy pénzügyi tanácsadót, de ő minden áron ki akarta váltatni forinthitellel a frankhitelünket. De én nem akarok hozzányúlni, tudjuk fizetni, nem ez a gond, hanem a fedezetet akarjuk "lecserélni".

Ami a bank szerint lehetetlen, szerintem teljesen megoldható dolog (józan paraszti ésszel), és ezt akarom megtudni valaki hozzáértőtől, hogy lehetséges-e (miért ne? ugyanmár..), és ha igen hogyan kell intézni, hogy lehetséges legyen. (kiskapuk mindenütt vannak, csak senkit sem találok akinek érdeke lenne megmutatni hol)

2012. dec. 27. 10:12
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem sem lehet lecserélni a fedezetet, hiszen erre a fedezetre kaptad a hitelt, erre számolták a kamatot, meg mindent. Új fedezetet akkor tudnál beadni, ha új hitelt vennél fel, de a régire szerintem se.

És ha egy pénzügyi tanácsadó azt mondja, hogy nem lehet, akkor nem lehet. Ha független és nem a te bankod tanácsadója, akkor semmi oka, hogy ne segítsen, vagyis ha megoldható lenne.

2012. dec. 27. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Felülmúlhatatlan ***** válasza:

létezik fedezetcsere. Devizahitelnél is megoldható.

A gond a Te esetedben az lehet, hogy mondjuk 10millió az ingatlanod, 12millió ft a jelenlegi hiteled. Te szeretnél egy másik 10milliós ingatlant vagy mondjuk 14milliósat és a bank nem engedi a fedezetcserét.

Azért nem engedik, mert belső szabályukba ütközik és a bank ilyen szempontból sztenderd szerint kocka.


Csak egy példa: Ügyfelem most kért ft hitelre fedezetcserét. 10milliós panelon volt 10milliós ft hitel. 30milliós ingatlant vett, de a bank belső szabálya az volt, hogy hitelbiztosítéki érték 70%-nál nem lehet nagyobb a ft hitel fedezetcsere esetén. Megoldható volt, de ha az új ingatlan értéke 15millió ft lett volna, akkor nem engedték volna a fedezetcserét.

Józan ésszel nem felfogható, de így van megírva az utasítás és nem térnek el tőle....

2012. dec. 27. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!