Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Alkotmányellenes-e a kamatadó?

Alkotmányellenes-e a kamatadó?

Figyelt kérdés
kamatadó, alkotmányellenes

2013. febr. 15. 11:01
 1/7 anonim ***** válasza:
54%
En ugy gondolom hogy minden olyan ami A MAR EGYSZER LEADOZOTT penzedet sujtja tovabbi adokkal alkotmanyellenes kellene legyen.
2013. febr. 15. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem. Miért lenne az?

Az első válaszoló érvelése azért helytelen mert a kamatadó esetében nincs szó dupla adózásról, mert nem a tőke után kell mégegyszer adózni, hanem a kamatjövedelem után, ami a már korábban adózott pénz (tőke) felett képződik.


Ha már többszörös adózásról beszélünk, akkor inkább az ÁFA, a jövedéki adók, illetékek kerülhetnek szóba.

2013. febr. 15. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
54%
Na de varjunk mar, az adozott penzedet berakod a bankba (ahol fizetsz szamlavezetesi dijat meg 500 forintot minden kezpenzfelvetelert ugy mellesleg, meg utalasert meg mindenert), ad ra a bank kamatot mert hasznalja, aztan az adozott penzed kamatat meg meg egyszer leadozod, majd pedig elmesz a boltba kenyeret venni es AFA miatt masodszor is adozol utana, mi ez ha nem tobbszoros adozas? Ertem egyebkent hogy mit mondasz, de szerintem akkor is undorito.
2013. febr. 15. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ilyen gondolatmenettel az ÁFA-nak is alkotmányellenesnek kellene lennie? Hiszen a leadózott pénzedből vásárolsz ami után ismét az államhoz kerül v 27% ÁFA tartalom
2013. febr. 15. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"de szerintem akkor is undorito."


Ebben egyetértünk. Az ország által megtermelt jövedelem jelentős része az államnál köt ki végül, mégsem elég az isten pénze sem...

2013. febr. 15. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Azon érvelés szerint nem gáz a kamatadó, amit az első írt. Hiszen a kamat- és osztalékadó is lényegében ugyanonnan jön, ahonnan a jövedelmek is. Hiszen ha van egy cég, akkor ha a pénzt jövedelemként adja oda az alkalmazottnak, akkor nagyon sokat adózik, ehhez képest amikor a tulajdonos veszi ki osztaléknál, valójában kevesebbet adózik, belevéve az osztalékadót és a nyereség utáni adókat is. Amikor meg banki kamatot kapunk, mögötte hitel van, ami ha nem lakossági, egy cég vette fel, és ő a saját árréséből termeli ki annak kamatát, ami egyrészt a bank haszna (kamatmarzs), másrészt a betétes kamata. Ennek a kamatnak az adózása is messze elmarad a normál jövedelmétől.


Ám ha más szemszögből nézem, nekem inkább az böki a csőrömet, ha megtakarítok, de csak infláció alatti kamatot kapok (márpedig rossz jegybanki politikával elérhető ez a helyzet), akkor nem elég, hogy az állam égeti a pénzem az inflálással, hanem még adózok is azután, ami valójában nem is nyereség, hiszen egyre kevesebbet ér a pénzem kamatostul is. Szóval banki és kötvény kamatnál szerintem az lenne a korrekt, ha csak reálhozam után lenne adó, nyilván az magasabb lenne, mondjuk nem 16%, hanem 30-40%.

2013. febr. 18. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
De egyébként ha alapítok egy céget, és apportként a magántulajdonomat adom hozzá, akkor az ezen tőkéből termelt javakból is adóznom kell, tehát ilyen alapon akkor is azt mondhatnám, a leadózott pénzemet adóztatják. Szóval alapvetően nem helyes ez az érvelés.
2013. febr. 18. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!