Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Árfolyamgáttal kapcsolatos a...

Árfolyamgáttal kapcsolatos a kérdésem! Csak a 270 feletti svájci frank esetén vállalja át az állam a gyűjtőszámlára került törlesztőrészletet?

Figyelt kérdés
Úgy tudom, hogy a rögzített árfolyam feletti rész egy gyűjtőszámlára kerül, és ezen kamatok 2/3-át átvállalja a bank illetve a magyar állam. Ezzel szemben ma a bankban azt mondták, hogy csak 270 Ft-os CHF árfolyam felett él ez a kedvezmény. Légyszi, ha valaki tud pontos infót, ossza meg velem! Köszi!

2013. febr. 15. 09:32
 1/2 anonim ***** válasza:

"Az árfolyamgát teljes védelmet jelent, ha a forint bizonyos szint fölé gyengülne. (Svájci frank alapú hitelnél 270 forintos, euró alapúnál 340 forintos, míg japán jen alapúnál 3,30 forintos árfolyamot jelent.) E felett mindent az állam fizet, így az adós megszabadul a „végtelen” forint gyengülés kockázatától."


[link]


A közjegyzői okiratban vannak elrejtve az esetleges "csapdák"...


Csak az számít. A banktól előzetesen nem fogsz hiteles infokat kapni, tapasztalat szerint.

(nekem pl. üzletnyitási hozzájárulás, ház eladás, árfolyamgát kapcsán is mást mondtak,mint amit később a közjegyzői "apróbetűs részei"- záradéka tartalmazott)


Az árfolyamrögzítés eleve, egy hosszú futamidejű plusz hitel, szóval arra gondolni, hogy majd könnyebb lesz, ha lejár szerintem felesleges. Kb ugyanaz az állapot lesz 5 év múlva, ami volt tavaly. Ugyanakkora, vagy nagyobb tartozással,ezzel együtt magasabb törlesztővel, köszönhetően az új forinthitelnek ami aktiválódik az árfolyamgát végeztével,amit sok esetben - vagy talán minden esetben- nem lehet korábban visszatörleszteni, mint az eredeti nagyobb összegű devizahitelt.


[link]

2013. febr. 15. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Bak Norbert-nek, részben van csak igaza. Érdemes kihasználni az árfolyamgátat. Két okból is. Az egyik, ha a fent említett árfolyamok alá gyengülne a Forint, ebben az esetben nem szállhat el a törlesztőrészlet, és a meghatározott árfolyam felett az állam fizet mindent. Az alatta lévőt természetesen az adós fizeti továbbra is.


A másik ok, pedig az, hogy a banki hitelek 99,9%-a aunitásos hitel. Ez azt jelenti, hogy sokkal magasabb kamatot fizettet meg velünk. Vagyis a futamidő elején szinte csak kamatot fizetünk és minimális tőkét. És itt a jelentősége az árfolyamgátnak. Ha például a hitelünk 1/3 tőke és 2/3 kamatból áll, (jobb esetben) akkor a fix árfolyam feletti rész is ilyen arányban oszlik meg. A tőke gyűjtőszámlára megy, a kamat rész pedig a bank és állam fizeti.

Aki a futamideje végén jár, annak már kevesebb megtakarítást jelent a kamatokon. Részére esetleg fizetési könnyítés lesz a futamidő hosszabodással.

2013. márc. 6. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!