Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Új lakásba költöznék, a...

Új lakásba költöznék, a mostanin van hitelem. Először ki kell fizetnem ezt, úgy tudok költözni, ehhez fel kell vennem egy másik hitelt, amiből a lakáshitelemet kifizetem. De a lakáshitelemet nem tudnám egy másik ingatlanra (pl. kert) ráterhelni?

Figyelt kérdés

2013. jan. 4. 09:15
 1/6 anonim ***** válasza:
Még jó hogy nem !! A bank talán balf.sz?
2013. jan. 4. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
a banktól függ, viszont neked kerül pénzbe (ingatlan értékbecslés, szerződéskötés, közjegyző) ... a banknál kell kezdened, de azt tudod, hogy értékként csak az értékbecslő által meghatározott töredékét veszik figyelembe (talán 30%)
2013. jan. 4. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Kissé kusza, amit leírtál.


Az a lakás, amin most hitel van, eladásra kerül és úgy költöznél másik lakásba?

2013. jan. 4. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
A lakásomat eladnám, onnan költöznék újba. De először ki kell fizetnem a lakáson lévő hitelemet, ehhez fel kell venni egy újat, amiből ezt megteszem. Ezt mondták a bankban. Arra gondoltam, hogy esetleg a kertemre addig nem tudom ráterhelni a hitelemet, hogy ne kelljen azért külön újat felvenni? De ha veszek fel újat, amiből kifizetem a lakáshitelt, akkor ott mit néznek vagy hogy? És akkor az már az új lakásomat nem is érinti?
2013. jan. 4. 10:10
 5/6 anonim ***** válasza:

Valamit félreérthettél a bankban, mert ez egyáltalán nem így működik.


Amikor a lakásodra jön egy vevő, a vételárból kell kifizetni a mostani hiteledet. Ami marad, az lesz a Te önerőd egy másik lakás megvásárlásához.


Azt viszont érdemes jó előre körbejárni, hogy mennyi pénzed marad, ha ki lesz fizetve a hitel. Elég lesz-e beugrónak egy másik lakáshoz és kapsz-e annyi hitelt, amennyit szükséges?


Ezeket már akkor is ki lehet számolni, amikor még nem adtad el a lakásodat.


Először érdeklődd meg a bankodtól, hogy jelenleg mennyi fennálló tőketartozásod. Ezt vond ki a várható vételárból, az lesz a Te önerőd a másik lakás megvásárlására.


Ezután kell tovább gondolkozni, hogy ez milyen lakás megvásárlásához elég? Meg kell vizsgálni a jelenlegi hitelképességedet is. Jövedelem, életkor, egyéb hiteleid, stb.


Ha leírod a konkrét adatokat, akkor tudok segíteni.

2013. jan. 4. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Felülmúlhatatlan ***** válasza:

Ha eladod az ingatlanod, akkor a vevőtől kapott vételárból lesz kiegyenlítve a jelenlegi hiteled.

Majd az új ingatlanodra vehetsz fel egy új hitelt...

2013. jan. 4. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!