Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » A mostanában reklámozott...

A mostanában reklámozott 12%-os 1 hónapos akciós lekötött betétnek mik a járulékos költségei?

Figyelt kérdés

Egy bizonyos pénzintézet reklámozza mostanában ezt az akcióját a tv-ben. Arra lennék kíváncsi, hogy pl kell-e folyószámlát nyitni? Ha igen, akkor kell-e erre fizetni és a megszüntetésére kell-e?

Mennyi a kezelési költség? Mennyit kell fizetni ha a betét lejáratakor fel akarom venni az összeget készpénzben, illetve átutaláskor?

Stb.


2009. aug. 22. 12:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
bocsi, de ezt az adott pénzintézettől kellene megkérdezned.
2009. aug. 22. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Azért azt tudnod kell, hogy ez éves kamat! Tehát, ha egy hónapra kötöd le, akkor nem jársz vele túl jól.
2009. aug. 22. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Bezony... Egy hónapra a betett betét 1%-a a kamat, amelyet 20%-ával csökkentenek, mert annyi a kamatadó.

Tehát 1.000.000 Ft elhelyezése 8.000,- Ft hasznot hoz a konyhára, amelyet az adott banknál történő számlavezetés költségeivel még csökkenteni kell (legyen 500 Ft pl.), tehát 7500 Ft a "nettó" nyereséged.

2009. aug. 22. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Kedves eddigi válaszolók!


Azért ennyire nem vagyok "sík" a témában!

Tisztában vagyok vele, hogy hogyan számítják a kamatot. Jelenleg is 3 banknál van 4 különböző betétem. De mivel az egyik épp a napokban fog lejárni és ezek után ott már csak 5% körüli a kamat adnak, vagyis a havi nettó kamat 5/12*0,8=0,33%, ezért bátorkodtam, arra gondolni, hogy ha az említett pénzintézetbe vinném át a pénzem, akkor a havi 1%, 20% kamatadóval csökkentve még mindig többet ér, mint a 0,33%.


Ezért kérem, hogy csak olyan szóljon hozzá, aki nem csak a válaszainak számát akarja növelni, hanem tudja is a választ a kérdésre!


(U.i: az első válaszoló "válaszával" az oldalon feltett kérdések kb. 80-90%-ára lehetne válaszolni, hogy a kérdező menjen ide vagy oda megkérdezni. Ez nem segítség!

De ha a válaszoló tud nekem mondani szombaton délután nyitvatartó bankfiókot, akkor máris indulok megkérdezni!)

2009. aug. 22. 15:48
 5/11 anonim ***** válasza:

első vagyok.


akkor fussunk neki még1x.


te olvastál/hallottál egy reklámot, aminek a részleteit itt szeretnéd megtudni, anélkül hogy megneveznéd a céget. akkor szerinted az ember fia erre mit reagáljon?


"láttam egy reklámot, hogy jó a sör. mibe kerülhet vajon?" kb. ennyi értelme van a kérdésednek.

2009. aug. 22. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Valószínű - és ez itt most találgatás - lekötött betétről van szó, mert "egy hónapot" említesz a kérdésedben. Ahhoz, hogy betétet le tudj kötni, folyószámlát kell nyitnod, annak minden költségével együtt.

A számla megszüntetéséért nem szoktak költséget számolni, általában a megnyitásért sem.

A kezelési költségekről szintén az adott bank, adott konstrukcióra vonatkozó szerződési feltételei fognak választ adni.

2009. aug. 22. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

16:37!

A Folyószámla és pl a betéti számla nem ugyan az a fogalom. Tapasztalatból tudom, hogy több banknál sem kötelező folyószámlát nyitni. pk ilyen az "állatorvosos" bank. (Szándékosan nem írom ki a nevét, de gondolom egyértelmű, hogy melyikre gondoltam.)

A szavaidból úgy veszem ki, hogy Te sem tudod biztosan, hogy kell-e az kérdéses banknál folyószámlát nyitni, vagy nem.


Kedves kötözködő első!

Akkor tehát fussunk neki! Nem tudom, hogy tényleg ennyire naiv vagy-e, de ha nem tűnt volna fel, szándékosan nem írtam be a bank nevét, ugyanis nem akarok ingyenreklámot csinálni neki. (Már törölték ugyanis olyan kérdésemet, amiben konkrét céget említek, ezzel az indokkal.)

Mivel elég jól körülírtam hogy melyik bankról van szó - és tudomásom szerint egyetlen másik banknak sincs ezen kívül ilyen feltételekkel betéti ajánlata: 12%kamat, 1 hónap futamidő, pláne nem olyannak, aminek most megy a tv-reklámja - egyértelmű hogy melyikre gondoltam.

Szerintem te is tudod, csak gondolom már nem tudtál más indokot kitalálni, hogy belém köss.


Tehát még egyszer:

Kárném szépen, hogy okoskodók & kötekedők & kioktatók & unatkozó emberek, ha nem tudják a kérdésre a választ, akkor inkább NE írjanak!

A kérdés feltevésekor azt mertem feltételezni, hogy mást is érinthet ez a lehetőség és esetleg volt már aki érdeklődött a banknál ez ügyben, esetleg ügyfele is az adott banknak.

De úgy látszik ők valamiért nem látogatják ezt az oldalt. De se baj! Ha ez olyan bonyolult kérdés, majd utána járok én.

2009. aug. 22. 19:47
 8/11 anonim ***** válasza:
Ilyen bunkó kérdezőt istenem!
2009. aug. 23. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
ja-ja persze. gondolatolvasó vagyok. tényleg nagyon jól körülírtad. majdnem, hogy megnevezted: "bizonyos pénzintézet" a neve. meg is találtam a bankfiókot, de gazdagság miatt zárva.
2009. aug. 23. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Légy szíves szállj le rólam! Ha nem tudod a választ, akkor minek kontrázol rá mindig?!
2009. aug. 23. 09:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!