Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Bedölt devizahitelesek! Mi...

Bedölt devizahitelesek! Mi van veletek a tragédia után?

Figyelt kérdés
nemsokára én is az leszek.
2012. dec. 7. 10:14
1 2 3
 11/24 Panka08 válasza:

10-es te tényleg nem olvastad el amit írta a Gipsz Jakabos válaszoló. Olyan kérdéseket feszegetsz, amelyekre leírta a választ.


Gipsz Jakabos meggyőztél! Elkezdek utánanézni a lehetőségeimnek. Köszi!

2012. dec. 7. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
53%
2012. dec. 7. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:

Nem szeretnék beszállni a vitába, de egy kérdésem van:

Egyik kommentelo azt írta, hogy "a fennmarado reszt tiltjuk a beredbol".

WTF?


Ha pl. az Erste-nek tartozom, Erste-s számlám van. Azt megszüntetem, elmegyek a Raiffeisenhez. Oda jon a berem. Egy másik PRIVAT CEG (erste) hogy tudja megcsapolni a béremet egy másik bankban?


Ennek mi a procedúrája?

2012. dec. 8. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
Bírósági végzés lesz a behajtandó összegről, amit megkap a munkáltatód. S ha nem feketén vagy foglalkoztatva, akkor a munkáltód a fizetésed egy részét automatikusan a a megbízott követeléskezelő számlájára utalja. Ha kp -ben kapod a béred, akkor azt a részt nem kapod a kezedbe, hanem utalják a behajtónak. Ennyi. Teljesen mindegy hol és milyen bankszámlád van.
2012. dec. 8. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
100%
14/14 semmi értelme ilyen esetben másik bankhoz vándoroltatni a bért, mert amikor már megállapítja a bíróság a tartozást és végrehajtóra bízza az ügyet, akkor a végrehjtási törvény alapján bármilyen jövedelemből(kp-s bérből is) tiltathatnak a tartozás fejében és a tartozó összes meglévő és jövőbeli ingó és ingatlan vagyonából is.
2012. dec. 8. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
100%

Elolvasva a kommenteket, sajnos meg kell állapítani, az emberek többsége nagyon naiv, és kicsit sem tud számolni, de az éves kamat fogalmát végképp nem ismeri. Ha kiderülne a devizahitelekről, hogy semmis és a minden évben nyilvántartott tőketartozásokra (forintban) a bankok felszámolják a mindenkori jegybanki alapkamatot, háááát...., megmondom őszintén, én se tudom kiszámolni pontosan a teljes tartozást, mert igen bonyolult a képlete, de abban biztos vagyok, hogy nagyságrendekkel magasabb eredmény jön ki, mint amit Gipsz Jakabné képzel.

Ha csak azt vesszük alapul, hogy a jegybanki alapkamat 2007-ben 7,75% volt, de 2008-ban felment 11,5%-ra, ebből is látszik, hogy a forint alapkamata évekig sokkal magasabb volt, mint a devizaalapú hitelek akkori kamata, tehát messze nem olyan rózsás lesz a végeredmény, az egyenleg, mint a téves logika szerint kiszámolt érték.


Tudomásom szerint csak olyan pert nyertek eddig magyar bíróságon, ahol a vételi-eladási árfolyam miatt felszámolt árrést tekintette jogtalannak a bíróság és nem magát a deviza alapú hitelt, de persze még az is előfordulhat egyszer..., hogy az összes szerződést semmisnek tekintik, de abban sajnos biztos vagyok, hogy nem lesz benne sok öröme a hitelfelvevőknek.

2012. dec. 8. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
53%

Cseresznyefa, én tisztába vagyok vele hogyan számolják a kamatot . Gazdasági szektorban dolgozom 12 éve. De mint írtam vica-verza működik a kamattal történő számítás. Tehát a baknak is kamtostul kell visszafizetni az ügyfél által részére fizett összeget. A lényeg, hogy kb 1/7-ére esik vissza a tartozás jelenlegihez képest. S ez biz' nagyon nem mindegy.


Üdv

Gipsz Jakabné :)

2012. dec. 8. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 tetro ***** válasza:
1/7-ére? Tudunk olyan esetről, hogy ez valójában megtörtént?
2012. dec. 8. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
Kedves Jakabné, én viszont 9 éve figyelem a bankszektor rezdüléseit a témában (is) és beleláttam párszor a jogászok/ügyvédek/bírák pénzügyi ismereteibe. Sajnos elég siralmas a helyzet, mert ennél a témánál sokkal egyszerűbb pénzügyekben se voltak képesek évek alatt megfelelő eredményt elérni, de még csak értelmezni se tudták a helyzetet.
2012. dec. 8. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
100%

Na jó akkor szögezzünk le valamit. Én nem kívánok senkit meggyőzni s továbbiakban viatkozni sem. Mert felesleges. Senkit nem akarok arról meggyőzni, hogy álljon fel a k*rva kényelmes foteljából, aztán kezdejen utána járni, hogy a hitele , hogyan s mint van, mit tartalamaz, mit nem, mi a jogszerű benne mi nem. Nem akarok másra rálicitálni, hogy mióta és mivel foglalkozom, mert ez nem lényeges . Ugyanis foglakozhat valaki ezzel 20 éve is, ha úgy van vele, hogy a kizárólag a nagy és hatalmas banknak lehet igaza.

Én járom az utam, ahogyan már sokan, ha akik már pert nyertek, ha ők nem tették volna meg az első lépéseket, akkr azok a részeredmények sem születtek volna meg, amik már megszülettek. A devizahitelezés koporsójába egyre több szeg kerül, de hogy mikorra kerül bele az utolsó csak azokon múlik, akiknek van deviza hitelük, és nem hagyják magukat kisemmizni, a dédunokáikat is eladósítani.


Egy szó mint száz mindenki teszi amit akar, én perelek, ti meg nem hiszitek, hogy eredményes lehet még most sem , amikor már vannak kézzelfogható eredméynek. Ez a ti döntésetek, ez meg az enyém .

Én nem hagyom a családomat tönkrevágni, mert tudom , hogy az végső igazság a MI, azaz a hitelt felvevők oldalán áll. Ide írhatnék regényt, mennyi tapasztalat áll mögöttem, menniy teleírt füzet, menni bankbank megküldött levél, a törvényeknek már csak a paragrafus számát nem tudom.. Szóval: mindenki tegye vagy ne tegye amit akar.


Minden jót!


Üdv : Gipsz Jakabné

2012. dec. 8. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!