Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Devizahitelesek, bepereltétek...

Devizahitelesek, bepereltétek már v. beperelnétek a bankokat?

Figyelt kérdés
2012. márc. 12. 17:17
 1/10 anonim ***** válasza:
72%
Mire fel? Tudtam, hogy mit írok alá, nem lepődtem meg az árfolyanváltozásnál és most vissza is törlesztettem a végtörlesztésnél.
2012. márc. 12. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
43%

Miért tenném? Elolvastam és aláírtam a hitelszerződést, feketén-fehéren benne van, hogy ÉN viselem az árfolyamkockázatot.

Felesleges energiapazarlás, nem beszélve a pereskedés költségeiről.

2012. márc. 12. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 EagleHUN ***** válasza:
38%

Igen mindenképpen érdemes. Perközösségek alakultak már sok helyen (nagyvárosokban) keresd azokat.

Nyertek már pert is például abban hogy miért számolták a költségeket is devizában. Szóval ez már precedens értékű.


Az Uniós törvényeknek sem felelt meg a szerződések 90%-a, szerintem azokban a pontokban is lehet perelni.

Meg sok másban is. Az sem baj ha már végtörlesztettél, utólag is visszakövetelhetsz pénzt.


Magyarok! Az a Bolond aki hagyja magát (kirabolni)!

Tőlünk nyugatabbra nem fosnak perelni ha úgy érzik igazuk van, a törvények itt is hasonlóak. Ha tömegesen hagyjuk a "szolgáltatókat" így viselkedni még inkább vérszemet fognak kapni.


Azoknak akik még bajban vannak és nem tudnak végtörleszteni vagy ilyesmi... Egy oldalon olvastam egy érdekes javaslatot(sajnos nem sikerült visszakeresnem hol), ha a bankba azt mondod semmisnek tekinted részedről a szerződést akkor at1: a bank perel és neked a per lezárultáig semmibe sem kerül, (lezárultakor is csak akkor ha vesztettél)

at2: csak a szerződés kezdetén megállapított részletet kell fizetned a per lezárultáig.

Azért beszéljetek ügyvéddel e lépés előtt.


Azoknak pedig akiknek már elárverezték az ingatlanát és még mindíg tartoznak, azon kell elgondolkodniuk, hogy a bank is aláírta hogy az ingatlan fedezi a hitelt (itt talán megint csak az uniós törvényeknek való nem megfelelésről van szó), tehát lehet perelni!

2012. márc. 12. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 EagleHUN ***** válasza:
0%

Kedves 1-es 2-es válaszoló! A bank a rezsit az alkalmazottait devizában fizette? NEM!

De veled abban fizettette ki!

Megvágtak benneteket sok 100e-el!

2012. márc. 12. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
56%
nem vágtak meg, így szólt a szerződés. És én elfogadtam. Ennyi.
2012. márc. 12. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
71%

És ez csak most derült ki? Nem, ez eddig is tény volt, csak most felfújta a média.

Benne van a szerződésben. Akinek nem tetszik, az ne vegyen fel hitelt. Ja, hogy felvette, ott él a lakásban és most nem akar fizetni? Kellemetlen.

2012. márc. 12. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
13%

"Szóval ez már precedens értékű. "

Túl sok amerikai filmet nézel!

Precedens az angolszász jogban van, Magyarországon a római jogot használják.

2012. márc. 13. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%

ugyan miért tennék ilyet ?


Semmi olyat nem tett a bank, amivel nekem kárt okozott volna. Az árfolyamok változása nem a bankoktól függ, a kamat változása pedig nem a nyereségüket növelte, hanem a megnövekedett forrásköltségeiket fedezte, azt is csak részben.


Azért persze talán mégis joggal lehetne perelni, hogy a kezelési költséget devizában számolja fel, de ezért egyénileg kezdeményezni pert nem célszerű. Arra vannak civil érdekvédelmi szervezetek, azon keresztül érdemes, de azok is pénzből élnek.

2012. márc. 15. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 vampilla válasza:

DEVIZAADÓSOK!

A Devizaadósok Szövetsége és tagjai keresik azokat az Internet kapcsolattal rendelkező sorstársaikat, akik per útján kívánják rendezni elszámolási vitájukat a bankjukkal, illetve megvédeni jogaikat, vagyonukat.

További információ: www.devizaados.eu

2012. ápr. 25. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

pénzügyekbe miért szól bele az aki nem ért hozzá?? ld 1. és 2. hozzászóló...

A helyzet bonyolultabb annál, minthogy azt mondjuk, aláirták hát szivjanak........sokkal bonyolultabb.

2012. júl. 25. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!