CIB Bank. Ez mégis mi?

Figyelt kérdés

CIBEZZ számlán voltam, amiből átmentem online számlába (céges csomagban).A régi számlámon volt 50.000 Ft hitelkeret. Mondtam, hogy ezzel együtt hitelkeret növelést is kérek. a 300.000-et céloztuk meg, de felhívta a figyelmemet az ügyintéző, hogy nem biztos, hogy megkapok AKÁRMEKKORA növelést is, mert nincs odaírva a számlám mellé, hogy ajánlanának nekem hitelt. 9 hónapja dolgozom a munkahelyen folyamatosan jön 130.000 Ft fizetés. 2 és fél éve vagyok a CIB Banknál. Vajon ennek az az oka, hogy nincs még 1 éves a munkaviszonyom? Vagy azért nem volt ajánlás, mert még csak most váltottam számlacsomagot és azzal együtt kértem a hitelkeret emelést? ( Cibezz-en a max hitelkeret 50.000 Ft )

Nem értem a dolgot...Viszont kellene az a folyószámlahitel. Valóban ne számítsak semmire?



2012. nov. 7. 08:20
 1/8 anonim ***** válasza:
nem tudom, csak megjegyzem, sose értettem, hogy az emberek miért akarnak folyószámlahitelt. Az neked a kamat miatt csak kiadás, csak a bank jár jól vele.
2012. nov. 7. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Természetesen megvan rá az okom. Más esetben nem tenném.

3 bank utasította el eddig a személyi kölcsönt. K&H, MKB, Budapest Bank (Ők már az előzetes bírálatkor).

Tudom, hogy nehezen ad ki a bank kölcsönt. Na de mégis...

Tehát feladtam a személyi kölcsön után való szaladgálást, mert a többi bank is el fog utasítani, holott megvan a keresetem. talán fiatal vagyok. mindegy... Ha nem kellene a pénz nem vennék fel, de mivel kell felveszem..ha kiadják.

2012. nov. 7. 08:46
 3/8 A kérdező kommentje:
Úgyértem a Budapestz Bank utasított el az előzetes bírálatkor, a többi csak a ténylegesen. lehet kevés nekik a 130.000 Ft kereset, ami decembertől 160.000 lesz. persze nettóban.De sajnos nem tudok várni..nem hülyeségre kell a hitel, ki kell segítenem a barátnőmet, mert az édesanyja úgy halt meg, hogy mást nem hagyott rá CSAK hitelt. Én pedig tartozom ennyivel neki. Egyébként meg csináltam egy pénzügyi tervet az évre miszerint 10-12 hónap alatt visszafizetem, számoltam kamatot mindent, hogy mikor mennyit kell nagyjából fizetni, egyeztettem hozzáértőBB emberekkel is. De a kérdésemre még nem kaptam választ.És idegesít, hogy mégis miért van az, hogy sehol nem kapok hitelt..Nem többmillió forintról van szó. 300.000-ről. ennyi.
2012. nov. 7. 08:49
 4/8 anonim ***** válasza:
Azt írtad, "talán fiatal vagyok"... Igen, a bankok az ingatlan fedezet nélküli hitelek esetében pl 25 éves kor alatt nem igazán hiteleznek. A munkaviszonyod sincs még egy éves, ami szintén hátrány egy ingatlan fedezet nélküli hitelnél.
2012. nov. 7. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
De azért csak van aki megadja..ezért próbálkoztam a folyószámlahitellel, azt talán könnyebben adják. Ezenkívül néztem még ERSTE-t de ott még nem próbálkoztam, már úgyérzem fölösleges.Biztos van megoldás, csak Én nem találom. :(
2012. nov. 7. 09:14
 6/8 anonim ***** válasza:
Elmúltam 50 éves, ezer éve ugyanabba a bankba hordom a pénzem, a számlámhoz tartozik hitelkeret is (amit soha nem használtam) de az évek során azt tapasztaltam, hogy mindig a havi fizetésemnek megfelelő összeg a hitelkeret...
2012. nov. 7. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én bementem a CIB bankba,hogy szeretnék valami megtakarítást.Az ügyintéző hölgy ajánlott egy olyat,hogy havonta fix összeget levonnak a számlámról és befektetik nekem értékpapírba.Végül ezt választottam havi 2000 FT összegben.Az első levonás után felhívtak a bankból,hogy mivel megtakarításom van náluk,ezért felajánlanak egy 220 ezer forintos számlakeretet.Csináld te is ezt. :)
2013. márc. 4. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Meg kell igényelni, ez nem automatikus mindenhol.
2015. ápr. 29. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!